Graubünden – od vrcholu k vrcholu

Panoramata v impozantním horském světě Graubündenu inspirovala k mnoha slavným dílům už proslulé umělce, jako byl Giovanni Segantini nebo Alberto Giacometti. A výjimečné výhledy se návštěvníkům naskýtají dodnes.

Graubünden – od vrcholu k vrcholu

Graubünden je pro pěší turisty rájem na zemi – na prozkoumání čeká přes 10 000 kilometrů pěších tras, 937 horských vrcholů a 615 jezer. Je jedno, zda se vydáte na požitkářskou pro-cházku, tématický výlet nebo náročnou vysokohorskou túru – na pěším výletě je čas na maličkosti. Užijte si nedotčenost přírody a přineste svému tělu a duši harmonii.

Vyhrajte dovolenou v Graubündenu v naší jednoduché soutěži!

Turistické trasy vedou prastarými lesy a kolem horských velikánů, původními vesničkami a italskými působivými paláci, k hospodářským statkům, kaplím a kostelům. V Graubündenu najdete v každém ročním období túry, které zaručují jedinečné zážitky.

Túra k jezeru Tomasee

Pokud jste vždycky chtěli vědět, kde pramení mohutný Rýn, doporučujeme vám putování k jeho prameni, jezeru Tomasee u Sedrunu. Mírně náročná túra vede kolem jeskyně s krystaly a strmých svahů s kamenitou sutí k jezeru, které klidně leží v horské úžlabině obklopené malým rašeliništěm, ze kterého vyrůstá suchopýr.

Krajina na Alp Flixu

 

Alp Flix

Rozsáhlá rašeliniště, louky a borové lesy utvářejí krajinu na Alp Flixu uprostřed přírodního parku Ela. Nejlépe lze tyto klenoty poznat na okružní trase ze Suru k mystickým rašelinným jezerům Lai Neir a Lai Blos.

Kdo se chce dozvědět více o fauně a flóře náhorní plošiny, dostane odpovědi na všechny své otázky na procházkách s průvodkyní Victorií Spinas. Na Alp Flixu se podávají i výjimečné kulinářské pochoutky. V horské restauraci Piz Platta do-stanete především místní speciality jako pizokels nebo domácí jablkový koláč.

Dálkové túry

Dálkové putování je jedním z nejkrásnějších způsobů, jak poznat největší prázdninový region Švýcarska. Na túře po Alpách získáte odstup od každodenní rutiny. Projdete nejrůznější kulturní a přírodní společenství a poznáte oblasti Graubündenu z nové perspektivy.

Zvláště zajímavé jsou staré obchodní stezky. Dříve bylo víno a další produkty do Švýcarska dopravovány dobrodružnými cestami přes alpské průsmyky, dnes jsou Via Spluga, Via Sett a další skvěle vybudovanými dálkovými stezkami pro pěší, na nichž není potřeba vzdát se komfortu. Během treku jsou totiž zavazadla vždy pohodlně přepravována do dalšího místa ubytování.

Související články

Jsme na Facebooku

Speciály

Přihlášení k odběru newsletteru

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a neuniknou vám žádné novinky z webu i časopisu National Geographic.