Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní

Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní

Během 168 hodin se stane spousta úžasných, děsivých i fascinujících věcí. Podívejte se na to, co se stalo zajímavého minulý týden.

Vždy v neděli vám přinášíme výběr nejlepších fotografií uplynulého týdne. Měla by to být především neobvyklá témata, o kterých se médiích nepsalo – a které se někomu podařilo zajímavých nebo netradičním způsobem vyfotografovat.

Podívejte se na fotografie z minulého týdne. Minipříběhy z celého světa

Pondělí: Večeře v bílém

Snímek zachycuje hosty, jak si sedají ke slavnostní hostině v hotelu Marina Bay Sands v Singapuru. První takzvaná „večeře v bílém“ (Diner en Blanc) se poprvé uskutečnila před 24 lety v Paříži. Virálně se pak událost začala šířit do celého světa – a dnes se koná třeba v USA, Kanadě, Austrálii, Mexiku nebo Ugandě. Pokaždé se na veřejném místě sejdou tisíce lidí na společnou večeři. Snímek zachycuje debut této události na v Asii (30. srpna). 888 hostů se obléklo výhradně do bílé barvy, přinesli si své jídlo, stoly a židle a dali si spolu večeři – místo setkání  je ale vždy odhaleno až na poslední chvíli – doslova minuty před začátkem oslavy.

 

Úterý: Hidžáb jako volba

Snímek zachycuje ženy podporující pákistánskou Islámskou stranu (Jamaat-e-Islami) na shromáždění na podporu nošení hidžábu. Podobné akce se konaly po celém Pákistánu – v souvislosti s mezinárodním Dnem hidžábu (4. září), který tato země vyhlásila. 

Dějiny zahalování. Proč nádherné muslimky skrývají tváře?

 

Středa: Úcta ke zvířatům

Snímek zachycuje pro Evropana nevšední událost – lidi modlící se u mrtvého zvířete. Vesničané na fotografii vyjadřují úctu mrtvému slonovi, kterého porazil vlak u vesnice Panbari (v Assamu v Indii). Sloni právě překračovali koleje, když se na ně vyřítil vlak. 

Truchlí zvířata? Žirafy, šimpanzi nebo sloni ano. Moc toho ale o jejich emocích nevíme

 

Čtvrtek: Rodina je základ

Snímek zachycuje hromadnou svatbu stoupenců Církve sjednocení neboli moonistů z Jižní Koreji. Tato sekta byla založena 1. května 1954 v Jižní Koreji reverendem Son-mjong Munem. Zakladatel minulý týden ve svých 92 letech zemřel. Son-mjong Mun se považoval za nového Spasitele a učil o tom, že harmonie na světě je postavena především na instituci manželství. Moonisté byli po celém světě proslaveni právě hromadnými organizovanými sňatky. 

FOTOGALERIE: Svatbou proti prostituci. Indický boj proti nezvratnému koloběhu

 

Pátek: Hořící nebe 

Slunce se schovává za mraky a osvětluje zvláštním světlem závod NASCAR Sprint Cup Series ve městě Hampton v Georgii. 

Auto na vzduch – budoucnost lidstva, nebo blábol?

 

Sobota: Ostrov tučňáků

Mládě tučňáka na fotografii mělo ještě nedávno peří pokryto vrstvou ropy. Ochránci jej našli na Robben Island (Kapské Město). Vyčistili mu peří a tučňák se nyní zotavuje pod ochranou South African Foundation for the Conservation of Coastal Birds (SANCCOB). Toto mládě bylo zachráněno spolu s ostatními několika desítkami stejně postižených tučňáků poté, co došlo k úniku ropy z nákladní lodi Seli One. 

Kdy dojde ropa? V optimistické verzi za 60 let. A v pesimistické…?

 

Neděle: Za vodou

Tanečníci z argentinského uskupení Fuerzabruta předvádí své číslo v průhledném bazénu zavěšeném nad zraky diváků. Představení viděli diváci v Singapuru během Night Festivalu 1. září. 

 

FOTO: ČTK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sdílejte článek

Autor: Redakce / sed

Nejnovější komentáře

comments powered by Disqus

PRÁVĚ SE STALO »

Další produkty Astrosat Media