Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní

Týden ve fotografii: nejzajímavější obrázky uplynulých 7 dní

Během 168 hodin se stane spousta úžasných, děsivých i fascinujících věcí. Podívejte se na to, co se stalo zajímavého minulý týden.

Vždy v neděli vám přinášíme výběr nejlepších fotografií uplynulého týdne. Měla by to být především neobvyklá témata, o kterých se médiích nepsalo – a které se někomu podařilo zajímavých nebo netradičním způsobem vyfotografovat.

Podívejte se na fotografie z minulého týdne. Minipříběhy z celého světa

Pondělí: Spartakiáda po korejsku

Severokorejští tanečníci předvádějí své velkolepé představení v rámci spartakiády Arirang v Pchjongjangu. Hromadné gymnastické cvičení a umělecké představení v jednom – doplněné o severokorejskou hudbu a národní tance včetně pozoruhodných dekorací a světelných efektů. Celého ceremoniálu se zúčastní na desetiticíce cvičenců i diváků.

LÍBA TAYLOR: Fotila jsem na nejstřeženější hranici světa

KLDR vládne komunistická Korejská strana práce, státní ideologií představuje Čučche (oficiální státní ekonomická doktrína a ideologie) . Severní Korea se pyšní třetí největší armádou na světě (cca 1,3 miliónůpřibližně 23 milionů obyvatel). Po roce 1945 byla Korea rozdělena vítěznými státy USA a SSSR na dvě ideologicky antagonistické části, severní, ovládanou Sovětským svazem, a jižní, ovládanou USA.Po válce Severní Korea rostla, ale vývoj se v 70. letech zastavil a v 90. letech situaci přitížil hladomor. Země je ekonomicky velmi slabá a vyčerpaná. Izolovaná Severní Korea soustavně porušuje lidská práva.

 

Úterý: Indický start

Nosná raketa PSLV (Polar Satellite Launch Vehicle) vynesla na oběžnou dráhu kolem země dva satelity -  evropský vědecký satelit společnosti Astrium a japonský zkušební aparát. Indická vesmírná agentura považuje let za úspěšný. 

Začíná nový vesmírný závod: Čína a Indie postaví největší teleskop světa

 

Středa: Indiáni versus zlatokopové

Fotografie ze 7. září zachycuje indiány Yanomami v v jejich vesnici Irotatheri ve venezuelské části Amazonie. Tento kmen je jedním v nemnoha kmenů nedotčených civilizací. Žijí v deštných pralesích a horách severní Brazílie a jižní Venezuely. A stejně jako kmen Awá, i oni bojují o přežití. Před nedávnem proběhla médii zpráva o krveprolití uprostřed pralesa – oběťmi měli být právě tito indiáni. Nakonec se ukázalo, že byly zprávy nepravdivé. Boj zlatokopů proti indiánům se tentokrát nekonal. Je však otázkou, jestli nejde spíš o výjimku potvrzující pravidlo. 

 

Čtvrtek: Bezradná Sýrie

Snímek zachycuje Syřana Mohammeda Ramadana, který byl vyhnán ze svého domova, jak utěšuje svoji pětiletou dceru Haneen. Děvčátko trpící plicní infekcí a oba čekají na lékařské vyšetření na předměstí syrského Aleppa. Boje mezi rebely a vládními silami v Sýrii pokračují už sedmnáct měsíců. Konflikt si podle statistik OSN vyžádal 17 tisíc lidských životů.

Mistrovství ve fotbale neuznaných států a oblastí. Letos byli nejlepší Kurdové

 

Pátek: Hyacintová řeka

Bangladéšan na snímku se snaží prodrat svou loď zarostlou řekou Buriganga v Dháce. Řeka je pokrytá listy hyacintů. 

 

Sobota: Hongkongské „ne“

Protestující ukazují zkřížené paže jako vyjádření protestu před budovou vlády v Hongkongu. Studenti protestují proti čínské propagandě ve výuce. Lidé několik dní protestovali proti zavedení povinné výuky čínského vlastenectví. Místní lidé  se bojí, že by výuka sloužila k ovlivňování dětí a podporovala by komunismus. Místní vláda to však popírá a tvrdí, že změny mají posilovat čínskou národní hrdost. 

Exkluzivně pro NG: Hongkong – ve stínu Číny

 

Neděle: Šťastný tygří den

Mladý tygr na fotografii byl spolu s několika dalšími objeven v malých klecích na střeše obytného domu v thajské provincii Pathum Thani – a rozhodně je nečekal nijak dobrý osud. Byli  ilegálně chováni pro svůj kožich. Během vyšetřování byl zadržen jeden Thajec a obviněn z ilegálního chovu 6 tygrů – byl součástí velkého pašeráckého gangu, který se policii podařil rozbít.

 

FOTO: ČTK 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Sdílejte článek

Autor: Redakce / sed

Nejnovější komentáře

comments powered by Disqus

PRÁVĚ SE STALO »

Další produkty Astrosat Media