Mapovou aplikaci v telefonu používá nejspíš každý. Pomáhá nám najít nejrychlejší trasu, vyhledat spojení nebo nejbližší restauraci. Ale můžeme mapám položit i složitější otázku?

Jak chytré mapy pomáhají

Články
Jestliže milujete výlety do hor, bude to chtít nakoupit i kvalitní oblečení a turistickou obuv. Že nevíte, podle jakých kritérií oděvy a boty na hiking volit? Nezoufejte! Na následujících řádcích se na turistickou výbavu podíváme pěkně zblízka. Čtěte a nechte se inspirovat s námi.

Co nosit na turistiku? Průvodce pro ženy outdoorem a trekingem

Články

Jsme na Facebooku

Příjezd na ostrov Møn
Cestovatel a moderátor Míra Michálek spolu s kolegyní Lubkou Ponížilovou zpříjemňuje posluchačům Frekvence 1 ranní vstávání.  Vysílají každý všední den od 6 do 10 hodin, od 8 hodin k sobě do studia zvou na kávu a pokec vždy nějakou celebritu. V posledních letech Míra Michálek vyměnil batoh a putování po odlehlých místech planety za kolo a hledá pro fanoušky a posluchače Frekvence 1 nejkrásnější místa, kam vyrazit na kole. Tzv. cyklistické ráje.

V Dánsku je cyklista bůh a vládce silnic

Články
Západoafrické Mali v současně době prochází těžkou humanitární krizí, která komplikuje už tak omezený přístup ke zdravotní péči. To má své tvrdé dopady, i přes zvýšenou pozornost věnovanou péči o matku a dítě tu těhotenství a porody s sebou nesou velmi vysoká rizika.

Lepší péče o matky a děti v Mali díky českému projektu

Články
Další články