Přímo v nádrži s palivem budou plout válečné lodě budoucnosti. Podle odborníků pracujících pro americké námořnictvo potrvá ak ještě deset let, než vypluje první válečná loď poháněná jen mořskou vodou.
Experimentální prostředek X-51A Waverider se scramjetovým pohonem dosáhl 1. května při testovacím letu rychlosti přesahující pětkrát rychlost zvuku a letělo čtyři minuty Mach 5,1 (6 252,6 km/h). Následně se stroj zřítil podle plánu do Ticého oceánu.
Budoucnost vojenství se v plánech Pentagonu většinou upíná k roku 2025, kdy mají být završeny projekty vývoje a propojení moderních technologií, které umožní rychle rozpoznat a případně zničit jakýkoli cíl, ať již půjde o raketu, vojenské zařízení nebo jediného člověka přesně identifikovaného na základě biometrických dat.
Některé vojenské technologie, na nichž pracuje americká vládní organizace DARPA, zní šíleně a děsivě současně. Jednou z těch, které by měly přinést do armád největší změnu, jsou dalekohledy, které si samy všimnou rizika, o němž voják neví.
Obyvatelům rakouského Lince se naskytla neobvyklá podívaná. Na noční oblohu vzlétlo téměř 50 osvícených robotů. A pak začaly minivrtulníčky tančit – podobně jako světlušky při namlouvání…
Minulý týden proběhl test nadzvukového letadla X-51A přezdívaného Waverider. Bylo to už potřetí, ale dost možná že úplně naposledy. Armádám ani státům se do letadel schopných obletět celou Zemi za hodinu už nechce investovat.
Armády moderních zemí dnes už většinou neničí a nezabíjí. Naopak, většina z nich dnes podporuje vědecké problémy, na které nemají soukromé společnosti peníze.
Existuje jen málo náročnějších operací, než je transplantace celého obličeje – tedy nejen kůže, ale i svalů, kosti a všeho, co tvář tvoří. Proto tento program podporuje armáda.