Den 7. – Večeře leopardů

On-line deník z fotoexpedice NG do Afriky.

Den 7. – Večeře leopardů
Den 7. – Večeře leopardů
Zdroj: archiv

Naše expedice bude muset opustit safari na Serengeti a vydat se dál. Divokých zvířat přesto neubývá. 

Středa 9.3.2011

Dnešní den končí náš pobyt v Serengeti a pomalu se budeme vracet do oblasti Ngorongoro. Po krátké projížďce buší potkáváme hyeny a šakaly, kteří něco hledají. Cítíme silný zápach zdechliny. Po chvilce nacházíme vyvržené tělo pakoně, které leží za keřem, nikdo jej však neokusuje, zvláštní.

Zastavujeme u velkého stromu, na němž vidíme malé mládě leoparda. Dalekohledy nám prozrazují, že na stromě jsou celkem tři mláďata a jejich matka. Je nádherná, vznešená, úchvatná. Na větvi kousek vedle leopardice se houpe tělo mrtvé gazely, kterou samice ulovila pro svá mláďata. Ovšem po chvilce mrtvá gazela padá ze stromu dolů. Leopardice slézá ze stromu a přináší mrtvolku mláďatům. Pozorovat Afriku je neuvěřitelný zážitek.

Pokračujeme v cestě a potkáváme stádo slonů, které nám kříží cestu. Nemůžeme jet dál. Ještě že naši řidiči vědí, jak si se slony poradit, aby nám uvolnili cestu. Sledovat jejich znalost místních zvířat je velice poučné.

Po dalších velkých zážitcích míříme ke kráteru Ngorongoro, na jehož vrcholku je postavený hotel, ze kterého je výhled na celý kráter, který má průměr cca 20 kilometrů. Úžasná podívaná.

Populárně naučná expedice National Geographic pořádaná spolu s CK Adventura míří do Tanzanie. Cílem expedice je nejen navštívit nádherná a fotogenická místa národních parků Afriky, ale také zdokonalit se v umění fotografovat. Můžete jet také s námi – alespoň virtuálně prostřednictvím on-line reportáže.
 Více informací o expedici najdete v článku Fotoexpedice Afrika – před startem

Den 1. – Čekání v Istanbulu.

Den 2. - Minibusem v prachu a kamení.

Den 3. – Opice, sloni i krávy, zkrátka safari

Den 4. – Setkání se lvy

Den 6. – Rozzlobené slonice

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články