Festivalu KOLEM SVĚTA se letos zúčastní i šejk z Arabských Emirátů

Komerční sdělení: Největší cestovatelská událost se blíží! O víkendu 18. a 19. března se bude v Praze konat festival KOLEM SVĚTA. Akce už má dlouhletou tradici a probíhá vždy na podzim a na jaře. I tentokrát přichází s bohatým programem a zajímavými hosty. 

V Praze budou festival hostit kongresové prostory Clarion Congress Hotel Prague **** ve Vysočanech. Festival přichází s bohatým programem, který dává prostor nejen nadšencům do cestování, fotografům, dobrodruhům, ale také milovníkům exotické kultury, tance, kulinářských specialit z celého světa či vyznavačům netradičních způsobů cestování.

Festivalu KOLEM SVĚTA se zúčastní:
- šejk z Arabských Emirátů, Awad Bin Sheikh Mejrin
- nejlepší český horolezec Radek Jaroš
- spisovatel Josef Formánek, zakladatel časopisu Koktejl
- Christoph Rehage, německý poutník, který přešel Čínu
- rooftopper Daniel Peřina, který zdolává vrcholky mrakodrapů


V pěti sálech se během celého víkendu představí 70 cestovatelů se svými poutavými projekcemi ze zemí z celého světa. Chybět nebudou oblíbené destinace, jako je Nový Zéland, Kanada, Peru či USA, ale také cestovatelské perličky, jako třeba Arménie, Bolívie nebo Siberut.

Hostem festivalu bude horolezec Radek Jaroš, který představí milovníkům hor svůj životní projekt Koruna Himálaje.

Ti, co se rádi vydávají do divočiny si mohou přijít poslechnout příběh ze života Mentawajců v zapadlém koutu Indonésie od známého spisovatele a autora knih právě z tohoto prostředí, Josefa Formánka.

Vyznavači netradičního způsobu cestování si jistě vychutnají zábavné historky z cest kolem světa v českém autě (projekt Big Trip Ladislava Bezděka a Kateřiny Dvořákové), na kajaku srdcem Aljašky (Michal Tyl), s Čezetou po Africe (Vojtěch Hlásný), pohledem z říms mrakodrapů našeho předního rooftoppera, Daniela Peřiny, nebo třeba pěšky jen s batohem za 18 měsíců kolem světa (Pavel Zrzavý a Martina Libřická).

Pozvání na festival přijali i zahraniční hosté. Hvězdou festivalu bude Christoph Rehage, německý cestovatel a spisovatel, který přešel Čínu pěšky z východu na západ (celkem 4500 km) a na své pěší pouti pokračuje i nadále směrem domů do Německa.

Šejk z Arabských Emirátů, Awad Bin Sheikh Mejrin, bratranec korunního prince a milovník cestování povypráví o své šestileté cestě kolem světa v rámci projetu EMIRATES TRAVELERS.
Program festivalu je bohatý.Festival má tradičně i bohatý doprovodný program. Představí se taneční a umělecké soubory z Indonésie, Afriky či Jižní Ameriky se svými tanečními a hudebními vystoupeními. EXOTIC FOOD COURT nabídne návštěvníkům speciality z celého světa. Nebudou chybět lahůdky z Vietnamu, Indonésie, Afriky, Arménie, Kavkazu, Srí Lanky, Indie aj.

Výstavní prostory v předsálí budou určeny k prezentaci cestovatelských obchodů, fototechniky, vybavení na cesty, knižních publikací, cestovních kanceláří a orientálních obchůdků, které budou nabízet produkty z Mexika, Jižní Ameriky, Asie i Afriky. Festival myslí i na rodiny s dětmi. V rámci doprovodných aktivit si děti můžou vyzkoušet indonéskou batiku, vysypávání obrázků barevnými písky, nechat se namalovat na obličej nebo si zaplést africké copánky. Ty nejmenší děti mohou využít zábavný koutek s prolézačkami a hlídáním v sousedním nákupním centru.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost objevit svět za jediný víkend, poznat další cestovatele naladěné na stejnou vlnu jako jste vy a načerpat inspiraci pro budoucí vaše cesty za poznáním.
Pokud jste na cestě kolem světa ještě nebyli, tak nyní máte jedinečnou příležitost!
Sdílejte událost na Facebooku: www.facebook.com/events/673636676173715/
Přesný program najdete na www.kolemsveta.cz