Články

Pokud stojí v cestě dům, nevadí... V čínském Chongqingu vyřešili stavbu nadzemní dráhy po svém.
Na jihozápadě země se velmi rychle rozrůstá třetí největší město Číny Chongqing. Protože se zde na malém území staví stále nové domy, není jednoduché vyřešit, kudy povede hromadná doprava. Při plánování linky Chongqing Rail Transit No. 2 vyřešili dilema velmi originálně.

VIDEO: Vlak v Číně projíždí skrz dům. Má v něm i zastávku

Jedna z kávových továren Centrální vysočiny
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Vietnam patří k zemím, kde se pěstování kávy daří. A to natolik, že se tato asijská země během posledních třiceti let probojovala na druhé místo žebříčku největších světových producentů kávy a předstihla tak i Kolumbii, jejíž káva je ve světě velmi populární.
6 fotografií

Vietnam - opomíjená kávová velmoc

REKLAMA
Ať jsou malí klokani seberoztomilejší nebo na jiných kontinentech populární, zde patří mezi škůdce.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Příroda Nového Zélandu je nádherná a na první pohled zdravá. Ekosystém však od příchodu lidí nesmírně trpí. Jeden z největších problémů vytvořili lidé vědomým i nevědomým zavlečením nepůvodních živočichů na pevninu. K těm se řadí i menší druhy klokana wallaby.

Roztomilí klokani na mušce Nového Zélandu

REKLAMA
Kvaløya (Velrybí ostrov) severně od města Tromsø v Norsku, kam v zimě připlouvají velryby lovit plankton, duben 2016, Norsko.
Arktida se svým narůstajícím ekonomickým potenciálem v současné době prochází dynamickým vývojem, který s sebou přináší celou řadu nových příležitostí a rizik s regionálním i globálním dopadem.
5 fotografií

České zájmy v Arktidě

Od března do srpna hostí australské pobřeží tyto mírumilovné obry jako jediné místo na světě, kde se pravidelně vyskytují ve větším počtu.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Největší žijící zástupce žraloků, žralok velrybí, vzbuzuje svou velikostí respekt. Tento mnohdy až osmnáctimetrový obr potulující se v tropických vodách je ale v jádru nevinné stvoření. Živí se planktonem a malými obratlovci, a tak se na setkání s ním můžete bez obav těšit.

Tváří v tvář největšímu žralokovi světa. Potápějte se s ním v Austrálii

REKLAMA
Voda v Mrtvém moři je tak hustá, že i otočení na břicho vás bude stát slušnou dávku úsilí a za žádnou cenu se tady nezvládnete utopit.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Přestože je Mrtvé moře ve skutečnosti bezodtokové jezero, díky některým jeho vlastnostem je takto označované právem. Voda bohatá na minerály je tady asi devětkrát slanější než ta ve Středozemním moři. Jezero leží v nejnižším bodě východoafrického příkopu, tedy 420 metrů pod hladinou moře, což z něj dělá nejníže položené odkryté místo na zemském povrchu.

Jaké moře se chystáte letos objevit? Známe 3 důvody, proč prozkoumat to Mrtvé

REKLAMA