Články

Kvaløya (Velrybí ostrov) severně od města Tromsø v Norsku, kam v zimě připlouvají velryby lovit plankton, duben 2016, Norsko.
Arktida se svým narůstajícím ekonomickým potenciálem v současné době prochází dynamickým vývojem, který s sebou přináší celou řadu nových příležitostí a rizik s regionálním i globálním dopadem.
5 fotografií

České zájmy v Arktidě

Od března do srpna hostí australské pobřeží tyto mírumilovné obry jako jediné místo na světě, kde se pravidelně vyskytují ve větším počtu.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Největší žijící zástupce žraloků, žralok velrybí, vzbuzuje svou velikostí respekt. Tento mnohdy až osmnáctimetrový obr potulující se v tropických vodách je ale v jádru nevinné stvoření. Živí se planktonem a malými obratlovci, a tak se na setkání s ním můžete bez obav těšit.

Tváří v tvář největšímu žralokovi světa. Potápějte se s ním v Austrálii

REKLAMA
Voda v Mrtvém moři je tak hustá, že i otočení na břicho vás bude stát slušnou dávku úsilí a za žádnou cenu se tady nezvládnete utopit.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: Přestože je Mrtvé moře ve skutečnosti bezodtokové jezero, díky některým jeho vlastnostem je takto označované právem. Voda bohatá na minerály je tady asi devětkrát slanější než ta ve Středozemním moři. Jezero leží v nejnižším bodě východoafrického příkopu, tedy 420 metrů pod hladinou moře, což z něj dělá nejníže položené odkryté místo na zemském povrchu.

Jaké moře se chystáte letos objevit? Známe 3 důvody, proč prozkoumat to Mrtvé

REKLAMA
Nové Gettyho centrum otevřelo své brány veřejnosti v roce 1997. Veřejnost má vstup zdarma.
KOMERČNÍ SPOLUPRÁCE: V Los Angeles nejsou asi galerie umění to první, co návštěvníka napadne jako způsob, jak strávit příjemný den ve stínu. Nejlidnatější americké město na západním pobřeží láká turisty hlavně na Hollywood, chodník slávy, písčité pláže na předměstích u Santa Monicy a Malibu. Ale kdo hledá, najde.

Za uměním do Los Angeles

REKLAMA
Slepí lidé se nyní mohou konečně pustit do řešení nejznámějšího mechanického hlavolamu na světě, který prověřuje logické myšlení, prostorovou představivost, zručnost i rychlost.

Skvělý nápad: Rubikova kostka pro nevidomé