Trekové boty jsou jedním z nejoblíbenějších typů obuvi mezi turisty a milovníky horských tras. Pokud se vydáváme do náročnějšího terénu, vyplatí se zvolit správnou obuv odpovídající našim potřebám. Jak ale rozpoznat kvalitní dámské a pánské trekové boty? To se dozvíte v tomto článku. Existuje několik vlastností, které určují, zda jsou boty vhodné pro turistiku v horách, nebo zda se jedná o trekovou obuv pouze podle názvu. Přinášíme vám stručného průvodce s cennými radami, jak by měly vypadat dobré pánské a dámské trekové boty a na co se při jejich výběru zaměřit.
Každý rok je provdáno více než 12 milionů dívek mladších osmnácti let. V nejméně rozvinutých zemích světa, jako je například Bangladéš, se pak před osmnáctými narozeninami vdává až 40 % dívek.
Jak moc se zvířecí mysl podobá té naší? Mají jiné živočišné druhy myšlenky, pocity a vzpomínky jako my? Ať už jsou to empatické krysy, nebo naříkající opice – je jisté, že některá zvířata jsou schopna složitých emocí jako my lidé.
Lietajúci stroj, turbína, tank, padák, bicykel a ďalšie vynálezy renesančného génia si môžete na vlastné oči pozrieť i vyskúšať na unikátnej výstave Legendárne stroje Leonarda da Vinci. Výstavu môžete navštíviť v nákupnom centre Avion v Bratislave až do 27. novembra 2022.
Na stejném místě, kde se přesně před dvaceti lety křtilo první české číslo slavného časopisu National Geographic, se 13. září 2022 konala slavnostní akce k připomenutí tohoto významného výročí.
Ve dvou letech už náš syn navštívil 18 zemí a tři kontinenty a vlastně více než polovinu svého života strávil cestováním. Vzhledem k tomu, že milujeme cestování, ani není divu – cestovní doklady jsme mu vyřizovali pouhých 17 dní po narození. Pokud vás láká vyrazit na cesty, ale máte rodinu, možná vás napadá otázka, jaké to vlastně je, cestovat s dětmi? A proč radši nepočkat, až budou větší? V dnešním článku vám proto shrnu své zkušenosti s cestováním s dětmi ve věku 1 až 2 roky. A třeba se právě díky následujícím řádkům vydáte za svým cestovatelským snem.
Mayská civilizace vyrostla uprostřed jednoho z nejnehostinnějších prostředí světa: v tropickém pralese. Kdo si představuje, že zde ovoce padá ze stromů přímo do úst a není třeba pro shánění potravy vyvinout téměř žádnou práci, ten nemá nejmenší představu, jak agresivní takový prales je a jak obtížné je v něm přežít.
Není větší než špička prstu, a přitom jde o nelítostného predátora. Mravenec, jehož domovem je Austrálie a jihovýchodní Asie, nastavil nový rekord. Vědci museli k zachycení jeho pohybu využít hodně rychlé kamery.
Královna Alžběta II. byla celosvětovou uznávanou osobností, v anglosaském světě pak skutečným symbolem tohoto civilizačního okruhu, kam přirozeně patří i National Geographic. Není tedy divu, že se těžko mohla vyhnout objektivům jeho fotografů. Ti ovšem nepásli po detailech z jejího rodinného života, naopak se snažili zachytit ji i její rodinu způsobem hodným žlutého rámečku.
Až tři metry v průměru mohou mít plovoucí listy leknínů rodu Victoria, největších na světě. Vyskytují se v jihoamerických vodních tocích, kde prospívají a vytlačují ostatní rostliny.
Telefony byly zcela novým vynálezem, Ford model T šel na dračku, prezidentem USA byl William Howard Taft a naposledy mohl někdo cítit vůni kvetoucího stromu Hibiscadelphus wilderianus ve volné přírodě.