Chytrý běžecký trenažér láká k pohybu kočky s nadváhou

Kočka je známá jako hbité zvíře, které neváhá vyšplhat do neuvěřitelných výšin. Jenže mnoho těch, které žijí v bytě, mají minimum pohybu a trápí je nadváha. Společnost z Jižní Koreje se pro ně nyní rozhodla vyvinout fitness kolo.

Konkrétně v České republice trpí podle Komory veterinárních lékařů nadváhou nebo obezitou zhruba 30 procent domácích mazlíčků. Důvodem je špatné a nadměrné stravování.

Zvířata jsou následkem kil náchylná k řadě zdravotních problémů. Zároveň je ovlivněna i celková kvalita jejich života. Čím více váží, tím méně jsou aktivní a postupně u nich dochází ke ztrátě vitality.

Společnost Pet Ding z Jižní Koreje udělala odvážný krok k vyřešení tohoto problému a vyrobila pro kočky běžecký trenažér.

Kolo o obvodu 110 cm, které pojmenovali Little Cat, je ve skutečnosti cvičební stroj poháněný prostřednictvím aplikace v mobilu. Při spuštění se uvnitř kola objeví LED světlo, které se kočka přirozeně snaží chytit. Díky jejímu pohybu se trenažér začne otáčet.

Fitness kolo se bude nabízet ve čtyřech barvách.

Pomocí aplikace lze ovládat rychlost, a to i na dálku, což dává příležitost povzbudit kočku k aktivitě i ve chvíli, kdy je majitel v práci. Domácího mazlíčka lze navíc sledovat pomocí zabudovaných kamer a do přístroje je možné také nahrát svůj hlas, který vyzývá zvíře ke hře ve chvíli, kdy je samo.

Některé kočky vydrží na trenažéru 10 sekund, jiné i 5 minut. Součástí funkce je proto zaznamenávání aktivity zvířecího mazlíčka a informace o počtu spálených kalorií. Na základě dat, ve kterých hraje roli i věk zvířete, se poté dá sestavit cvičební plán. Výhodou je i bezdrátové nabíjení.

Kolo se bude nabízet v několika barevných provedeních (zlatá, červená, šedá a černá). Trenažér už firma představila na začátku roku na veletrhu v Las Vegas, a tak se předpokládá, že během března jej uvede do prodeje.  

Související články