Nenaleťte slibům cestovních kanceláří aneb Dovolená snů

Připadáte si už přehlceni nabídkami různých cestovních kanceláří, které se na vás hrnou ze všech stran?

Nenaleťte slibům cestovních kanceláří aneb Dovolená snů

V dnešní době není jednoduché vybrat si dovolenou, která dokáže naplnit očekávání a odpovídá vašim požadavkům. Konkurence na trhu se zájezdy je obrovská, a každá nabídka je tak deklarována jako „vám šitá na míru“. Realita ale často bývá úplně jiná!

Jak si vybrat?

Při hledání zájezdu si můžete navolit nepřeberné množství parametrů, které by měly zajistit dovolenou přesně podle vašich představ. A zde je právě problém.

Za prvé, v množství parametrů se lze snadno ztratit a hledáním různých variant můžete strávit spoustu času.

Za druhé, elektronický vyhledávač vám najde dovolenou podle toho, zda je hotel u pláže či zda bude v ceně polopenze – už vám ale nemusí říct, zda je místo vhodné pro rodiny s dětmi, zda hotel není těsně u čtyřproudové silnice, zda se sportovním vyžitím v hotelu nemyslí pouze jeden tenisový kurt, zda se hotel nenachází v příliš rušné čtvrti, že pro pobyt ve zvolené destinaci není právě není nejvhodnější období kvůli častému dešti a podobně.

V poslední době u nás nastal také obrovský boom německých cestovních kanceláří. Jaké jsou vlastně jejich výhody? A v čem naopak za českými zaostávají?

Vybírejte chytře

Jednoznačnou výhodou cestovních kanceláří našich západních sousedů je výrazně nižší cena! Ta je často až o tři čtvrtiny nižší než u podobných nabídek českých CK. To platí dvojnásob u last minute zájezdů a také u exotiky v létě, kam z Česka přímé charterové lety nelétají. Nižší ceny jsou dány především velikostí německého trhu, která zabezpečuje větší konkurenci, a tím pádem i nižší ceny. Nabídka zájezdů německých CK je tedy i mnohem širší a cestovní kanceláře nabízejí vysoký standard služeb.

Nevýhodou může být nutnost komunikace v němčině, případně v angličtině. Tomu se ale velmi snadno vyhnete, protože některé české cestovní agentury se zprostředkováním zájezdů německých CK zabývají. Druhou nevýhodou je, že se musíte dopravit na některé z německých letišť, jako například Berlín, Mnichov či Frankfurt. Mnoho zájezdů ovšem najdete i s odletem z Vídně a dalších rakouských letišť. Výhodou českých zájezdů tedy je komunikace v češtině, odletová místa v České republice a také, pokud jsou v místě pobytu fakultativní výlety, většinou s českým průvodcem.

Nejlepším řešením, jak se vyhnout všem strastem a vybrat opravdu dovolenou svých představ, aniž byste byli zklamáni, nebo pokud nechcete strávit dlouhé hodiny surfováním po internetu a hledáním recenzí, které někdy ani nejsou k dispozici, je bezesporu najít si dobrého a spolehlivého poradce!  Zkušené pracovníky s dlouholetými zkušenostmi v cestovním ruchu je však poměrně obtížné najít. Vyzkoušenou společností v tomto směru je Optitravel, kde se vyškolený personál specializuje právě na nalezení možnosti, která bude ideální právě pro vás a každá objednávka zájezdu je s vámi konzultována. Právě osobní přístup je to, co je při výběru zájezdu maximální výhoda. Pokud tedy chcete najít optimální dovolenou právě pro sebe, zkuste Optitravel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články