Ruský experiment 1943: Zvrácenost, která z lidí udělala vraždící zombie

Rusko je kolébka šokujících nápadů. Události, které se tam dějí v dnešní době jsou však nic oproti tomu, co se v sovětském Rusku stalo během druhé světové války. Vědci se rozhodli, že se pokusí zařídit, aby vojáci nepotřebovali spát a tím se ušetří finance. Vynalezli proto Nikolajevův plyn, který měl omámit centrální nervový systém. Užitečnost plynu bylo ale potřeba vyzkoušet. A na kom jiném by se zkoušel lépe než na osobách sedících ve vězení. Jak experiment probíhal a jak dopadl?

Pět politických vězňů, jedna místnost, mikrofony, Nikolajevův plyn a třicet dní beze spánku.

Takový byl původní plán příšerného experimentu, který v roce 1943 vymysleli ruští vědci a pokusili se ho provést. Povedl se?

VRAŽDA STARÁ 5300 LET: PITVA PROKÁZALA, JAK ZEMŘEL ÖTZI, ZÁHADNÝ MUŽ Z LEDU

Nikolajevův plyn byl vynalezen, aby zabraňoval spánku. Bylo důležité hlídat jeho poměr se vzduchem. Při větším množství se stává totiž toxický. Cílem bylo vyvinout způsob, jak udržet vojáky bdělé a snížit tak náklady armády.

Vězni byli umístěni v místnosti s velkým množstvím knih, lůžkem (avšak bez lůžkovin), tekoucí vodou, toaletou a zásobou sušeného jídla v takovém množství, aby mohlo všech 5 osob přežít po dobu jednoho měsíce.

Prvních pět dní šel experiment dobře. Vězni normálně jedli, četli, mluvili spolu, ale témata jejich hovorů se postupně začínala věnovat hlavně traumatickým zážitkům jejich života. Další den se experiment zvrtnul.

Po pěti dnech spolu vězni přestali mluvit a začali protestovat proti místu, kde byli zavřeni, proti podmínkám držení a dalším jevům, kterým byli v místnosti vystaveni. U všech se začala projevovat paranoia (duševní porucha, vyznačuje se bludy a chorobnými představami o vlastním ohrožení ) a přestali jíst.

Následovalo naprosté odcizení vězňů mezi sebou. Každý z nich se uchýlil k jednomu z oken (z jejich strany vypadaly jako zrcadla ) a začal do něj šeptat. Zajímavé bylo, že vězni měli dojem, že když budou donášet na své spoluvězně, pomůže jim to a budou puštěni na svobodu.

ČESKÝ VAMPÝR TOBIÁŠ BYL KULHAVÝ OBR. JAKÁ DALŠÍ TAJEMSTVÍ VYDALA JEHO KOSTRA?

Devátý den začal jeden z vězňů křičet. Křičel a pobíhal po místnosti neuvěřitelné tři hodiny, dokud nepadl vysílením. Vydával pak už jen jakési skřípavé zvuky. Šokující na všem bylo, že jeho kolegové na tuto událost vůbec nereagovali.

Čtrnáctý den se vědci rozhodli, že musí zjistit, co se v místnosti stalo. Řekli vězňům, že odemknou komoru a jednoho z nich pustí na svobodu. Odpověď, kterou dostali od vězňů byla ale překvapivá: ,, Už nechceme být osvobozeni."

Patnáctý den vědci otevřeli komoru a našli jednoho z vězňů, jehož tělo leželo uprostřed místnosti, kterou vyplňovala víc krev než voda. Ze stehen a paží měl vytrhané kusy masa. Ostatní vězni měli ze svého těla vyndané orgány a tak mohli vědci vidět, jak jejich střeva tráví maso svého mrtvého spoluvězně.

LOTOSOVÁ CHODIDLA ČÍNSKÝCH DÍVEK: KRUTÝ RITUÁL HRANIČÍCÍ S MUČENÍM

Související články