Video jen pro otrlé: Co se stane, když na člověka zaútočí kráva?

Velký respekt míváme tradičně před býky. Víme, že je nemáme dráždit, jinak bude zle. Rozzuřený býk vás napadne při sebemenším podnětu a jeho útok často končí smrtí. Od jeho protějšku bychom ale agresivní chování nečekali. Chyba lávky! Nepodceňujme kráv

Kdo by u tohohle zvířete čekal agresi?!

Případy napadení člověka krávou jsou známé i z naší vlasti. Například před rokem byla na Tachovsku vážně zraněna ošetřovatelka, která se snažila oddělit čerstvě otelenou krávu od ostatního dobytku. Kráva ji přimáčkla k hrazení, podebrala ji hlavou a vyhodila do vzduchu. Její bezvládné tělo pak ještě chvíli válela po zemi. Zkrátka nepochopila, že se jí žena snažila pomoci, a její pokus o zdravotní péči si vyložila jako útok na mládě.

Tragický případ se stal před několika lety ve švýcarských Alpách, kde si německá turistka chtěla zkrátit cestu přes pastvinu. Bohužel narazila na stádo krav, které ji doslova ušlapalo. Přivolaní záchranáři jí už nedokázali pomoci.

Jestliže se tedy rádi touláte lučinami, dejte pozor na pasoucí se krávy, i když mezi nimi zrovna nefiguruje statný býk. Odborníci nabádají ke zvýšené opatrnosti hlavně v případě, že jsou ve stádu přítomna telata. Varovným gestem je, když kráva skloní hlavu a její čelo míří kolmo k zemi. Není ani vyloučeno, že se proti vám znenadání rozeběhne. Krávy jsou nepředvídatelné bytosti a nikdy nevíte, co se jim honí hlavou!

KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY: ZÁHADA STARÁ 3500 LET NEBO GENIÁLNÍ PODVOD DVACÁTÉHO STOLETÍ?

Související články