Znetvořené krásky z kmene Apatani

Kmen Apatani, který dříve kočoval po Indii a dnes si našel místo v údolí Ziro, se vyznačuje zvláštní tradicí – zdejší ženy poznáte podle tetování na obličeji a velkých černých „zátek" v obou nosních dírkách.

Zdroj: Profimedia.cz

Hlavní důvod, proč si ženy nechávají dávat do nosu dřevěné zátky, je pro západní civilizaci trochu zarážející. Nechtějí být tak krásné! Rozhodně nezvyklou ozdobou se chrání proti nápadníkům z jiných kmenů, kteří je v minulosti unášeli a jejich blízcí už se pak s nimi nikdy nesetkali.

Zdroj: Profimedia.czRituál se provádí od roku 1970. Tehdy vůdce kmene rozhodl, že čím krásnější žena, tím větší nosní zátky musí mít. Tetování na obličej i proměna nosu čeká dívku v době její první menstruace. Od té chvíle je kmenem považována za dospělou.

Stejně jako zátky je i tetování černé. Linie vede svisle dolů od horní části čela až k bradě. Muži kmene věří, že lupiči bude stačit jediný pohled na ženu, aby věděl, že ji má nechat být.

Zdroj: Profimedia.cz

Kmen Apatani
Nachází se v úrodných mokřadech provincie Arunachal Pradesh. Díky chytání ryb a speciálnímu pěstování rýže, kdy se při hospodaření obejdou bez zvířat i strojů, mají k dispozici kvalitní stravu navzdory vzdálené poloze od civilizace. Kmen má pestrou kulturu a také vlastní náboženství Donyi-Polo, kdy se modlí k Slunci (Donyi) a Měsíci (Polo).

Mohlo by vás zajímat: