Fotky

Pět let strávil Rob Heard výrobou 72 396 figurek – tolik vojáků z Commonwealthu zemřelo v létě 1916 na Sommě. Vzpomínka na nejkrvavější bitvu 1. sv. války, která zůstala bez vítěze, ale s 1,3 miliony padlými, našla své místo v olympijském parku v Londýně.
Pět let strávil Rob Heard výrobou 72 396 figurek – tolik vojáků ze zemí Commonwealthu zemřelo v létě 1916 na Sommě. Vzpomínka na nejkrvavější bitvu 1. světové války, která nakonec zůstala bez jasného vítěze, ale s 1,3 miliony padlými, našla své místo v olympijském parku v Londýně.

Krveprolití bez vítěze

Foto týdne
Nos na noc a čelo na čelo je tradiční pozdrav původních obyvatel Nového Zélandu. Maorové si tak projevují hluboké city. Rituálem hongi přivítali i britského prince Harryho a jeho Meghan, kteří ostrovní stát navštívili v rámci své oficiální návštěvy.
Nos na noc a čelo na čelo je tradiční pozdrav původních obyvatel Nového Zélandu. Maorové si tak projevují hluboké city. Rituálem hongi přivítali i britského prince Harryho a jeho manželku Meghan, kteří ostrovní stát navštívili v rámci své oficiální návštěvy.

Hongi!

Foto týdne
6 let příprav, 9 let stavby a 20 miliard dolarů – Čína se pyšní nejdelším mostem přes moře, který propojí Macao s Hongkongem. Řidiči budou celých 55 km pod dohledem. Kamery detekují každé zívnutí a do řídícího centra přijdou data o jejich tepu a tlaku.
6 let příprav, 9 let stavby a 20 miliard dolarů – Čína se pyšní nejdelším mostem přes moře, který propojí Macao s Hongkongem. Řidiči budou celých 55 km pod dohledem. Kamery detekují každé jejich zívnutí a do řídícího centra přijdou díky snímači, který dostanou při vjezdu na most, data o srdečním tepu i tlaku.

55 km pod dohledem

Foto týdne
Jestřáb Cooperův - jeho zrak se umí přizpůsobit, takže se při lovu dokáže i ve vysoké rychlosti bezpečně vyhýbat větvím nebo jiným překážkám.
Přestože dokážeme rozeznat mnoho odstínů barev, jakmile přijde tma nebo se máme orientovat ve vysoké rychlosti, ztrácíme přehled. Od kterých zvířat bychom se mohli učit?
8 fotografií

Někdo se dívá

Top galerie
Od 18. století se v Katalánsku staví Castell neboli lidské věže. Jednou za dva roky se sejdou nejlepší týmy ve městě Tarragona. Postupně se šplhají jeden druhému po zádech s cílem co nejrychleji zformovat základnu, postavit co nejvíce pater. Naposled a nejvýše leze jezdec - většinou dítě, které završí akci zvednutím dlaní.

Do věží!

Foto týdne
Šestimetrové vlny tsunami o rychlosti až 160 km/h smetly původní podobu hlavního města Palu indonéského ostrova Saluwesi. Stovky lidí zahynuly, mnozí jsou uvězněni v troskách. Ty, kteří přežili, obklopuje spoušť v podobě zřícených domů i místní mešity.

Síla Země

Foto týdne
Po více než 80 letech se zavírá největší rybí trh na světě a nejoblíbenější turistická atrakce návštěvníků Tokia. Obchodníci se musejí i přes vlnu protestů přesunout na nové místo - do areálu bývalé továrny na výrobu plynu.
6 fotografií

Rybí trh Cukidži: Konec legendy

Top galerie
Během slavnostní vojenské přehlídky, která se každý rok odehrává v parku O´Higgins v hlavním městě jihoamerického státu Chile, letos nechyběla ani štěňata, která jsou od prvních měsíců vychovávána coby policejní psi.

Ve službě

Foto týdne
"Dej si pozor Ameriko," varoval německý astronaut Alexander Gerst z Mezinárodní vesmírné stanice, který jen s pomocí superširokého objektivu zachytil hurikán obrovských rozměrů. Florence teď už několik dní pustoší východní pobřeží Spojených států.

Hurikán z vesmíru

Foto týdne
Portugalské město Sintra se pyšní palácem Quinta da Regaleira. Ke komplexu, který je zapsán do Světového kulturního dědictví UNESCO, patří kromě kaple, kašny a velkého parku také 27 metrů hluboká studna, která byla dříve využívána pro iniciační rituály.
Portugalské město Sintra se pyšní palácem Quinta da Regaleira. Ke komplexu, který je zapsán do Světového kulturního dědictví UNESCO, patří kromě kaple, kašny a velkého parku také 27 metrů hluboká studna, která byla dříve využívána pro iniciační rituály.

Díra v čase

Foto týdne
Dechberoucí a nezapomenutelný záběr nabízí hora Roys Peak na Novém Zélandu.
Na rozmanitých místech vznikly nejlepší svatební fotografie. Místo příbuzných a přátel zvolily zamilované páry společnost Mléčné dráhy v Kolumbii, aktivní sopky na Bali nebo makaků červenolících v Japonsku.
10 fotografií

TOP 10: Navždy spolu

Top galerie
Už více než 1000 let zůstávají obyvatelé Faerských ostrovů věrní tradici "grindadráp", během které přijdou o život stovky velryb. Zabít lze je povoleno jen zvířata, která se příblíží k pevnině. Zatímco maso a tuk si místní rozeberou, zbytky těl se pak na plážích rozkládají.

Povolení k lovu

Foto týdne