Fotky

Poprvé od roku 1909 existuje důkaz, že v Africe žije vzácný černý leopard. V keňské rezervaci jej zachytila fotopast britského fotografa Willa Burrarda-Lucase. Zbarvení kočkovité šelmy je způsobeno nadprodukcí tmavého pigmentu melaninu v kůži a srsti.
Poprvé od roku 1909 existuje důkaz, že v Africe žije vzácný černý leopard. V keňské rezervaci jej zachytila fotopast britského fotografa Willa Burrarda-Lucase. Zbarvení kočkovité šelmy je způsobeno nadprodukcí tmavého pigmentu melaninu v kůži a srsti.

Černý panter

Foto týdne
Nad ránem 21. ledna se měsíc v úplňku zcela ponořil do stínu Země a pouhým okem se dalo sledovat, jak postupně získává červenohnědý nádech. Zbarvení je způsobeno průchodem pouze červené složky viditelného slunečního světla skrze pozemskou atmosféru.

Magická proměna

Foto týdne
Vědci ze satelitních snímků zjistili, že hrozivá indonéská sopka Krakatoa při poslední erupci přišla o dvě třetiny ze své výšky. Zdá se, že většina masy se zřítila najednou, což vysvětluje ničivou vlnu tsunami, která zasáhla pobřeží Sundského průlivu.
Vědci ze satelitních snímků zjistili, že hrozivá indonéská sopka Krakatoa při poslední erupci přišla o dvě třetiny ze své výšky. Zdá se, že většina masy se zřítila najednou, což vysvětluje následnou ničivou vlnu tsunami, která zasáhla pobřeží Sundského průlivu mezi ostrovy Jáva a Sumatra.

Poslední výdech?

Foto týdne
Ospalá sova si našla perfektní místo k odpočinku. Výreček západní je typický noční lovec. Jeho kořistí jsou myši, ptáci a větší hmyz. Dokáže však ulovit i divokou kachnu. Přes den si v lesích v severní a střední Americe hledá ke spánku vyhloubené díry.
Ospalá sova si našla perfektní místo k odpočinku. Výreček západní je typický noční lovec. Jeho kořistí se nejčastěji stávají myši, ptáci a větší hmyz. Dokáže však ulovit i divokou kachnu. Přes den si v lesích v severní a střední Americe hledá ke spánku vyhloubené díry.

Inkognito

Foto týdne
Rakev se 41. prezidentem USA Georgem Bushem starším, který zemřel ve věku 94 let, převezla z Houstonu do rodinné hrobky v Texasu smuteční souprava. Lokomotivu se speciálním číslem 4141 vítaly navzdory dešti zástupy lidí s vlajkami a transparenty.

Poslední jízda

Foto týdne
V sibiřském městě Krasnojarsk se teď denní teploty pohybují kolem -7 °C. Pro Grigorije Brovermana ideální počasí k otužování devítileté dcery Lisy. Sám patří mezi příznivce plavání v ledové vodě, a tak se rozhodl originálně oslavit den ledních medvědů v místní zoo.

Ruské zimní radovánky

Foto týdne
Když pastýři ženou svá stáda před zimou z kopců polských Karpat dolů do údolí, vozy obklopí tisíce zvířat a je jasné, kdo má přednost.
Jakmile se zvířata ocitnou na rušné silnici, nemají příliš šancí. V některých momentech ale ukážou svoji sílu a řidičům nezbývá nic jiného než zastavit a trpělivě čekat.
7 fotografií

Dopravní zácpa

Top galerie
Pět let strávil Rob Heard výrobou 72 396 figurek – tolik vojáků z Commonwealthu zemřelo v létě 1916 na Sommě. Vzpomínka na nejkrvavější bitvu 1. sv. války, která zůstala bez vítěze, ale s 1,3 miliony padlými, našla své místo v olympijském parku v Londýně.
Pět let strávil Rob Heard výrobou 72 396 figurek – tolik vojáků ze zemí Commonwealthu zemřelo v létě 1916 na Sommě. Vzpomínka na nejkrvavější bitvu 1. světové války, která nakonec zůstala bez jasného vítěze, ale s 1,3 miliony padlými, našla své místo v olympijském parku v Londýně.

Krveprolití bez vítěze

Foto týdne
Nos na noc a čelo na čelo je tradiční pozdrav původních obyvatel Nového Zélandu. Maorové si tak projevují hluboké city. Rituálem hongi přivítali i britského prince Harryho a jeho Meghan, kteří ostrovní stát navštívili v rámci své oficiální návštěvy.
Nos na noc a čelo na čelo je tradiční pozdrav původních obyvatel Nového Zélandu. Maorové si tak projevují hluboké city. Rituálem hongi přivítali i britského prince Harryho a jeho manželku Meghan, kteří ostrovní stát navštívili v rámci své oficiální návštěvy.

Hongi!

Foto týdne
6 let příprav, 9 let stavby a 20 miliard dolarů – Čína se pyšní nejdelším mostem přes moře, který propojí Macao s Hongkongem. Řidiči budou celých 55 km pod dohledem. Kamery detekují každé zívnutí a do řídícího centra přijdou data o jejich tepu a tlaku.
6 let příprav, 9 let stavby a 20 miliard dolarů – Čína se pyšní nejdelším mostem přes moře, který propojí Macao s Hongkongem. Řidiči budou celých 55 km pod dohledem. Kamery detekují každé jejich zívnutí a do řídícího centra přijdou díky snímači, který dostanou při vjezdu na most, data o srdečním tepu i tlaku.

55 km pod dohledem

Foto týdne