Fotky

Už více než 1000 let zůstávají obyvatelé Faerských ostrovů věrní tradici "grindadráp", během které přijdou o život stovky velryb. Zabít lze je povoleno jen zvířata, která se příblíží k pevnině. Zatímco maso a tuk si místní rozeberou, zbytky těl se pak na plážích rozkládají.

Povolení k lovu

Foto týdne
Tlačenici na Lucernském jezeře tentokrát nezpůsobila touha po zchlazení, ale chuť vidět zblízka šampionát v extrémních skocích do vody ve švýcarském městečku Sisikon.

Hurá na vodu

Foto týdne
Dvě obrovské kamenné ruce podpírají nově otevřenou lávku Cau Vang neboli Zlatý most nedaleko města Danang ve středním Vietnamu. Ve výšce 1400 metrů nad mořem je odtud fantastický výhled na kopce pohoří Ba Na a od otevření každý den láká davy turistů.

Božský dotek

Foto týdne
Restaurace Tree by Naked v Tokiu zve hosty, aby si u nich večeři o šesti chodech užili všemi smysly. Prostřednictvím brýlí pro virtuální realitu, magických projekcí na stěnách, vybrané hudby a osvětlení se zvyšuje potěšení z jídla na maximum.

Jídlo jako rituál

Foto týdne
Více než 20 tun ryb uhynulo v Ho Tay, největším jezeře v Hanoji ve Vietnamu. Příčinou je podle odborníků nedostatek kyslíku, který způsobila abnormální horka. Kvůli velkému zápachu muselo zavřít mnoho restaurací v okolí. V plánu je nyní instalace 40 provzdušňovačů.

Bez dechu

Foto týdne
Na svátek svatého Petra se i letos ve významné španělské vinařské oblasti La Rioja naplno rozpoutala „vinná válka“. Ve městě Haro se stalo jedinou povolenou municí červené víno. Cílem místních bylo polít a postříkat oblečení všech protivníků, velký počet turistů nevyjímaje.  

Rudá munice

Foto týdne
V Číně je pes po staletí velkou pochoutkou, o čemž svědčí největší festival psího masa ve městě Jü-lin. Přestože se sepisují celosvětové petice za zrušení a aktivisté se snaží zabránit psím farmám v účasti, během deseti dní se tu sní až 15 000 psů.

Festival pro otrlé

Foto týdne
1. místo: Rozcvička podle veverek (Geer Weegen)
I letošní ročník celosvětové fotosoutěže The Comedy Wildlife Photo Awards ukázal, jak často se divoká zvířata ocitají v situacích, které sami velmi dobře známe.  
10 fotografií

(Ne)jsme jako oni

Top galerie