Foto týdne

600 pozvaných hostů sledovalo v kapli sv. Jiří na hradě Windsor, jak britský princ Charles dovedl k oltáři Meghan Markle. Díky sňatku s princem Harrym se dnes už bývalá herečka stala první členkou britské královské rodiny afroamerického původu. Svatba by se neuskutečnila bez oficiálního souhlasu královny.

Pohádka pro dospělé

NASA slaví. Stará data z dávno mrtvé sondy Galileo, která zkoumala jeden ze čtyř měsíců Jupitera Europu, teď ukázala průlet obřím výtryskem vody. Potvrzuje se tak, že jde o nejslibnější místo pro výskyt života. NASA chce proto už v červnu 2022 vyslat k měsíci sondu pro podrobnější průzkum.

Voda jako důkaz

Skupinka šedesátiletých žen se ráno oblékne do červenobílých uniforem a s úsměvem nasedne do autobusu, který ji odveze do školy ve městě Ayuthhaya, osmdesát kilometrů severně od Bangkoku. Návrat k učení pomáhá seniorům v Thajsku účinně bojovat proti samotě.

Zpátky do minulosti

Šest měsíců mají turisté zákaz vstupu na filipínský ostrov Boracay. Pohádkové místo nechal uzavřít sám prezident Duterte, aby zamezil ekologické katastrofě. Cílem je uklidit extrémní množství odpadků, zamezit vypouštění odpadních vod přímo do moře a také zbourat domy, které porušují zákon a jsou příliš blízko pobřeží.

Zabouchnuté dveře do ráje

Švýcaři během Curyšské slavnosti definitivně vyhnali zimu spálením slaměného sněhuláka Böögga. Tradice sahá až do 16. století a tvrdí, že čím rychleji oheň dojde k hlavě, tím hezčí léto bude. Letos si Böögg počkal 20 minut, což prý neslibuje moc tepla.

Až shoří, tak poví

Od dubna do července, kdy v deštných pralesech v Brazílii nepřetržitě prší, nacházejí jaguáři bezpečí v korunách stromů. Zde největší jihoamerické kočky zůstávají po celou dobu. Přestože váží kolem 90 kilogramů, zvládnou se ve výškách postarat i o svá mláďata.

Život ve větvích

Majestátní gorila, slon, orel, plameňáci i lvi se objevili na výstavě v belgickém Durbuy. Do nejmenšího města na světě se sjeli umělci ze všech koutů, aby na největším festivalu soch z čokolády předvedli, co všechno se dá vytvořit z lahodné pochoutky.

Gorila k nakousnutí

Extrémně nízké teploty v posledních několika dnech se staly osudnými pro mnoho čápů v Bulharsku. Obyvatelé vesnic na severovýchodě země se rozhodli, že je v tom nenechají. Poraněné ptáky si vzali domů, dokud se zcela nezotaví.

Noví spolubydlící

Ve Washingtonu před Kapitolem rozmístili aktivisté 7000 párů bot, aby upozornili na dětské životy, které ve Spojených státech od roku 2012 vyhasly kvůli zbraním. Výstava má vyzvat zákonodárce ke zpřísnění podmínek pro získávání a držení střelných zbraní.

7000 párů bot = 7000 životů

Mezinárodní festival v Dauhá je vyvrcholením v pouštění draků, které má v Kataru více než 100letou tradici. Umění profesionální výroby je předáváno z generace na generaci. Pláž hlavního města je ideálním místem pro sledování nebeského představení.

Vzhůru do oblak

Během týdnu módy v Miláně se na mole místo perfektně upravených modelek objevily drony, aby předvedly nejnovější kolekci kabelek luxusní značky Dolce & Gabbana. 600 diváků tak konečně pochopilo, proč bylo předtím potřeba vypnout si svá zařízení s Wi-Fi.

Modelky na baterky

Města na indonéské Sumatře zmizela pod nánosem prachu po silném probuzení sopky Sinabung, která vychrlila sloup popela do výšky 5000 metrů. Erupci stačilo 291 sekund, aby nejbližší okolí zahalila do šedé mlhy a zničila celý vrchol vulkánu.

Mocné vydechnutí