Foto týdne

Mezinárodní festival v Dauhá je vyvrcholením v pouštění draků, které má v Kataru více než 100letou tradici. Umění profesionální výroby je předáváno z generace na generaci. Pláž hlavního města je ideálním místem pro sledování nebeského představení.

Vzhůru do oblak

Během týdnu módy v Miláně se na mole místo perfektně upravených modelek objevily drony, aby předvedly nejnovější kolekci kabelek luxusní značky Dolce & Gabbana. 600 diváků tak konečně pochopilo, proč bylo předtím potřeba vypnout si svá zařízení s Wi-Fi.

Modelky na baterky

Města na indonéské Sumatře zmizela pod nánosem prachu po silném probuzení sopky Sinabung, která vychrlila sloup popela do výšky 5000 metrů. Erupci stačilo 291 sekund, aby nejbližší okolí zahalila do šedé mlhy a zničila celý vrchol vulkánu.

Mocné vydechnutí

Zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály ochromilo Tchaj-wan. Ve městě Chua-lien se mnohé budovy zhroutily, několik lidí zahynulo a mezi stovkami zraněných byli i dva Češi. Záchranáři i přes další mírné otřesy nevzdávají hledání po pohřešovaných.

Nakloněná realita

Šakal vystartoval ve snaze ulovit si k obědu straku, která si v zobáku nesla svoji "kořist". Výrazy obou zvířat, které zachytil fotograf u bulharského Šumenu, dokazují, že hlad i touha po životě dávají sílu a přichází na řadu boj kdo s koho.
Šakal vystartoval ve snaze ulovit si k obědu straku, která si v zobáku nesla svoji "kořist". Výrazy obou zvířat, které zachytil fotograf u bulharského Šumenu, dokazují, že hlad i touha po životě dávají sílu a přichází na řadu boj kdo s koho.

Hnací motor jménem hlad

Ve vesnici San Bartolome de Pinares už po staletí proskakují 17. ledna jezdci na koních obrovským ohništěm na počest sv. Antonína, kterého zde považují za patrona zvířat. Zatímco oni věří tomu, že tak budou pod jeho ochranou, ochránci zvířat se hlasitě, avšak zatím marně, bouří.

Španělsko v plamenech

Největší poušť světa pokryla poblíž alžírského města Ain Sefra místy až 40centimetrová vrstva sněhu. Zdejší obyvatelé zažili za posledních 37 let teprve třetí sněhovou nadílku, a tak zatímco doprava zcela zkolabovala, děti si užívaly stavění sněhuláků.
Největší poušť světa pokryla poblíž alžírského města Ain Sefra místy až 40centimetrová vrstva sněhu. Zdejší obyvatelé zažili za posledních 37 let teprve třetí sněhovou nadílku, a tak zatímco doprava zcela zkolabovala, děti si užívaly stavění sněhuláků.

Sněhuláci ze Sahary

Školáci cvičí jógu v rámci týdenního tábora v indickém Ahmadabádu. V Indii, která je kolébkou jógy, jsou spjati s myšlenkou, že ásany pomáhají studentům lépe se vypořádat se stresem, frustrací a začít se lépe soustředit na učení.

Pozdrav slunci

Start rakety Falcon 9 americké společnosti SpaceX doprovázela mimořádná podívaná. Raketa, která vynesla na oběžnou dráhu kolem Země 10 satelitů Iridium NEXT, za sebou na obloze zanechala jasnou kouřovou stopu. Mnozí to považovali za UFO či práci filmařů.
Start rakety Falcon 9 americké společnosti SpaceX doprovázela mimořádná podívaná. Raketa, která vynesla na oběžnou dráhu kolem Země 10 satelitů Iridium NEXT, za sebou na obloze zanechala projasněnou kouřovou stopu. Mnozí to považovali za UFO či práci filmařů.

Nebeská show

Servírovat na stůl na Nový rok celou rybu s neporušenou hlavou a ocasem znamená podle Číňanů zajistit si hojnost a bohatství. V továrně v provincii Hangzhou už nyní ve velkém připravují oblíbenou pochoutku - sušenou rybu, po které je stále větší poptávka.

Dobrý začátek, dobrý konec

Dokonalá symetrie díky vodní hladině lesknoucí se v podzimním slunci. Poblíž skotského města Kirkcudbright zachytil snímek pár chřástalů vodních - ptáků, kteří obvykle žijí ukryti v nejhustší bahenní vegetaci a otevřená místa jen rychle přelétávají.
Dokonalá symetrie díky vodní hladině lesknoucí se v podzimním slunci. Poblíž skotského města Kirkcudbright zachytil snímek pár chřástalů vodních - ptáků, kteří obvykle žijí ukryti v nejhustší bahenní vegetaci a otevřená místa jen rychle přelétávají.

Zrcadlení

Jak si "užít" nákupní horečku, ukazuje snímek z brazilského Sao Paula. Původně americký svátek Black Friday každoročně strhne vlnu lidí toužících po slevách až 80 %. Obchodníci si mnou ruce, protože zákazníci jsou schopni se o zboží doslova poprat.

Báječný den shopaholiků