
(nahoře vpravo). Model ukazuje titanový plát pod tváří pacienta, který následkem rakoviny přišel o lícní kost, horní čelist a pravé oko (dole). Technici vytvořili na 3D tiskárně implantát s využitím digitálních skenů zdravé strany tváře.
Robert Clark
Bionické ucho vytištěné výzkumníky z Princetonské univerzity využívá „inkousty“ z křemíku a chondrocytů, tedy buněk, které vytvářejí chrupavku. Kovová spirála přijímá a přenáší elektrické impulzy, které by mohly stimulovat sluchový nerv.
Robert Clark
Tato detailní replika krále Tutanchamona v životní velikosti byla vytisknuta z průhledného polymeru za využití CT skenů skutečné mumie a později dotvořena a nabarvena tak, aby připomínala vysušené maso.
Robert Clark
NASA používá simulátor kosmického skafandru částečně vyrobený z 3D vytištěných forem, aby otestovala konstrukci přenosných systémů na udržení životních funkcí.
Robert Clark
Replika 1,9 milionu let staré lebky Homo habilis vyrobená z polymerové pryskyřice vzniká v průběhu 15 hodin v 3D tiskárně.
Robert Clark
Architekt Hans Vermeulen stojí na základním dílu nábřežního domu v Amsterodamu, který byl vyroben 3D tiskem. Bloky potřebné ke stavbě třináctipokojového domu budou vytištěny speciálně vyvinutou bioplastickou sloučeninou.
Robert Clark
Robert Clark
Výstřelem, který zaslechl celý svět, polekal v roce 2013 politický aktivista Cody Wilson strážce zákona, když úspěšně otestoval střelbu ze svého jednoranného Liberatoru ráže .38. Tyto zbraně vytištěné na 3D tiskárnách však někdy selžou.
Robert Clark
Křeslo z jednoho kusu navržené tak, aby připomínalo porézní tkáň lidské kosti, bylo vytištěno z epoxidové pryskyřice
Robert Clark
Robert Clark
Robert Clark
Robert Clark
Modelka Devon Windsorová se připravuje vyjít na předváděcí molo při přehlídce Ready to Wear v pařížském Cité de la Mode et du Design. Její oděv, na kterém spolupracovala módní návrhářka s architektkou, byl vyroben na 3D tiskárně.
Robert Clark
Tato „výztuž“ (nahoře vpravo), zářící v černém světle, byla vyrobena laboratoří na Harvardově univerzitě. Ta využila biologické inkousty při obdobné metodě 3D tisku i pro živé tkáně s krevními cévami.
Robert Clark
Vyrobili i nejmenší lithium-iontovou baterii na světě (dole), širokou pouhý jeden milimetr, která by mohla pohánět zdravotní implantáty.
Robert Clark