Top galerie

Lebeděv (24), Darina (7), Denys (9), Karyna (12) a Viktor (23) s babičkou Zinaidou v jejím domě. O týden dřívě vypukl u nich doma požár. Matka zachránila děti a vrátila se pomoci manželovi a své matce. Strop nevydržel a zřítil se. Všichni tři uhořeli.

Lebeděv (24), Darina (7), Denys (9), Karyna (12) a Viktor (23) s babičkou Zinaidou v jejím domě. O týden dřívě vypukl u nich doma požár. Matka zachránila děti a vrátila se pomoci manželovi a své matce. Strop nevydržel a zřítil se. Všichni tři uhořeli.

Auto projíždí radioaktivní zónou blízko elektrárny. Problémem jsou lesní požáry, které nadále šíří radioaktivní částice do vzduchu.

Školní třída poškozená výbuchem ve městě Pripjať

Opuštěné město Pripjať, vystavěné necelých pět kilometrů od místa výbuchu. Kvůli vysoké úrovni radiace bylo všech 50 000 obyvatel evakuováno den po katastrofě.

Chlapec si připravuje lavor s teplou vodou, ve kterém se bude koupat. Zorin, Ukrajina

Kresby dětí na zdi Sociálního a psychologického rehabilitačního centra pro postižené černobylskou havárií.

Bogdan (9) a jeho bratr Artem (8) žijí se svou matkou, dalšími dvěma bratry a nevlastním otcem v malém domku v naprosto nevyhovujících podmínkách. Bogdan byl loni poprvé na prázdninách v Portugalsku prostřednictvím projektu Modré léto.

Vadym a Alina během rutinního vyšetření míry radiace. Každoročně lékaři kontrolují přes 4000 osob.

Bogdan a Sergej díky projektu Modré léto viděli poprvé v roce 2010 moře. Naučili se plavat a surfovat a většinu dne tráví ve vodě nebo na pláži.

Mark Kostenchuk (9) se svou hostitelskou rodinou prozkoumává ostrov Berlengas. Bylo to poprvé, co se projel na lodi.

Arkadij a Angelina Yatsenko se letos v létě vypraví do Portugalska už potřetí. S rodinou Cláudie Santos budou bydlet ve venkovském domku nedaleko pláže.

Devítiletý Bogdan žije s bratrem, matkou a otcem na Ukrajině. Přestože oba pracují (zdravotní sestra a policista), dohromady vydělají měsíčně kolem tří tisíc korun. Návštěva Lisabonu byla pro Bogdana velkým zážitkem.

Dvanáctiletý Sergej jezdí na prázdniny k Viole na portugalské pobřeží. Když poprvé viděl moře, bál se do něj vstoupit. Pak se ale naučil plavat a surfovat a moře miluje.

Karolina byla dvakrát na severu a ve středu Portugalska u Pauly a Paula. Ostatní bratři jeli v rámci podobného programu do Španělska.

Pětičlenná rodina Kateryny žije na Ukrajině ve dvoupokojovém domě. Její hostitelská rodina pro ni připravila krásný pokoj, který měla jen pro sebe. Portugalský pár nemůže mít děti a prostřednictvím projektu Modré léto dávají dětem lásku, i když je to jen

Mark Kostenchuk (9) žije v Zorinu se svými bratry a matkou. Dvakrát se podíval do Portugalska za rodinou Joany Vitorino.

Zvětšit