Top galerie

Velitel Expedice 48 Jeff Williams z NASA zachytil 25. června 2016 polární záři nad jižní Austrálií.

Velitel Expedice 48 Jeff Williams z NASA zachytil 25. června 2016 polární záři nad jižní Austrálií.

Vesmírná loď Soyuz odstartovala 7. července se třemi novými členy posádky Mezinárodní vesmírné stanice. Mezinárodní spolupráce tentokrát patří americké, ruské a japonské spolupráci. Na oběžné dráze stráví astronauti čtyři měsíce.

Velitel Expedice 48 Jeff Williams, astronaut NASA, zachytil tento snímek 21. června 2016 z ISS a popsal ji slovy: Velkolepý úplněk těsně před západem Slunce při přeletu nad západní Čínou.

Vesmírná loď Soyuz TMA-19M přistává se členy Expedice 47 – Tim Kopra (NASA), Tim Peake (ESA) a Yuri Malenchenko (Roscosmos) – v Kazachstánu. Na ISS strávili šest měsíců.

Hvězdy tvořící galaxii známou jako UGC 4879. Jedná se o nepravidelnou trpasličí galaxii, které chybí majestátní spirálovitý tvar či eliptická soudržnost.

Astronauti posádky Expedice 47 zachytili z Mezinárodní vesmírné stanice jezero Balkhash, druhé největší jezero ve střední Asii. Úchvatný pohled od severozápadní Číny v dolní části až po východní Kazachstán umocňuje zlaté zbarvení odrážejícího se světla na

Podobně jako Země se i plynný obr Jupiter pyšní krásou polární záře. Tato byla obzvláště silná a zachytila ji sonda Juno.

Před úspěšným zakotvením na oběžné dráze Jupiteru zachytila sonda Juno tuto scénu. Viditelné jsou také některé největší měsíce planety. Juno je americká kosmická sonda, která v rámci programu New Frontiers doletěla 5.července 2016 k planetě Jupiter.

Zvětšit