
Velitel Expedice 48 Jeff Williams z NASA zachytil 25. června 2016 polární záři nad jižní Austrálií.
NASA
Vesmírná loď Soyuz odstartovala 7. července se třemi novými členy posádky Mezinárodní vesmírné stanice. Mezinárodní spolupráce tentokrát patří americké, ruské a japonské spolupráci. Na oběžné dráze stráví astronauti čtyři měsíce.
NASA/Bill Ingalls
Velitel Expedice 48 Jeff Williams, astronaut NASA, zachytil tento snímek 21. června 2016 z ISS a popsal ji slovy: Velkolepý úplněk těsně před západem Slunce při přeletu nad západní Čínou.
NASA
Vesmírná loď Soyuz TMA-19M přistává se členy Expedice 47 – Tim Kopra (NASA), Tim Peake (ESA) a Yuri Malenchenko (Roscosmos) – v Kazachstánu. Na ISS strávili šest měsíců.
NASA/Bill Ingalls
Hvězdy tvořící galaxii známou jako UGC 4879. Jedná se o nepravidelnou trpasličí galaxii, které chybí majestátní spirálovitý tvar či eliptická soudržnost.
NASA/ESA
Astronauti posádky Expedice 47 zachytili z Mezinárodní vesmírné stanice jezero Balkhash, druhé největší jezero ve střední Asii. Úchvatný pohled od severozápadní Číny v dolní části až po východní Kazachstán umocňuje zlaté zbarvení odrážejícího se světla na
NASA
Podobně jako Země se i plynný obr Jupiter pyšní krásou polární záře. Tato byla obzvláště silná a zachytila ji sonda Juno.
NASA/ESA/Hubble
Před úspěšným zakotvením na oběžné dráze Jupiteru zachytila sonda Juno tuto scénu. Viditelné jsou také některé největší měsíce planety. Juno je americká kosmická sonda, která v rámci programu New Frontiers doletěla 5.července 2016 k planetě Jupiter.
NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS