Top galerie

Předtím než Katie Stubblefieldová podstoupila transplantaci, nechala si zhotovit svůj portrét. Ukazuje její těžce poškozenou tvář, ale fotografka chtěla také zachytit „její vnitřní krásu a hrdost.“

Předtím než Katie Stubblefieldová podstoupila transplantaci, nechala si zhotovit svůj portrét. Ukazuje její těžce poškozenou tvář, ale fotografka chtěla také zachytit „její vnitřní krásu a hrdost.“

Chirurgové na klinice v Clevelandu v Ohiu odňali během 16hodinové operace obličej dárkyně. Dalších 15 hodin přišívali obličej pacientce Katie Stubblefieldové.

Laura Sermeñová oslavuje konec své cuaranteny – 40denního období po porodu. Tradice rozšířená po celé Latinské Americe vyžaduje, aby novopečené maminky odpočívaly v péči svých příbuzných. Období končí bylinnou koupelí matky s dítětem a masáží.

Chaelcie Mosleyová (vlevo) pózuje se svým synem a portrétem jeho otce, který byl zastřelen z jedoucího auta na ulici.

Královna plesu Cha’Leyah Flemingová, která je v posledním ročníku Northwestern High School ve Flintu, stát Michigan, pózuje v roce 2017 na portrét ze školního plesu. V roce 2019 se škola uzavře a všichni studenti z města budou v jediné střední škole.

Nedílnou součástí tradičních černošských univerzit jsou pompézní oslavy. Vítězka loňského ročníku soutěže Miss Collegiate 100 university Clar Atlanta odříkává v zázemí pódia modlitbu společně s ostatními soutěžícími těsně před tím, než se zvedne opona.

Woodrow Vereen, Jr. jel se dvěma syny, když ho ve státě Connecticut zastavili a prohledali policisté, protože projel na oranžovou. Policii zažaloval za nelegální prohlídku a dostal finanční kompenzaci. Nyní má problém říkat dětem, že policie si mají vážit

John a Kamren, vůdci studentské samosprávy na Morehouse College, malují na školním kampusu nápis, aby rozbouřili diskusi o slově negr. Kolem prochází jiný student v tričku s rapperem Tupacem Shakurem, který zmíněné slovo ve svých textech běžně používal.

Na tvář Uganďana Ryana Lingarminllara se promítají čtyři písmena genetického kódu – A, C, G a T. DNA odhaluje to, co barva pleti zastírá: všichni máme africké předky.

Děti v jižním Los Angeles oslavují svátek přerušení půstu po skončení ramadánu, islámského měsíce půstu, na pikniku spolupořádaném centrem černošské muslimské komunity Islah LA. Centrum, které vede imám Jihad Saafir.

Na kontrolním stanovišti nedaleko Betléma čekají Palestinci ze Západního břehu na povolení ke vstupu do Izraele. Někteří šplhají po mřížích a předbíhají řadu čekajících. Tisíce dělníků podstupují každodenní dlouhé čekání výměnou za lépe placenou práci.

Spory mezi skupinami působí utrpení lidem, kteří do střetu nemohou mluvit a nemají možnost je řešit. Po útěku před barmskými vojenskými oddíly se stovky rohingských dětí natahují pro kousek jídla v uprchlickém táboře Balukhali v jižním Bangladéši.

Děti spí u vstupu na Americas Intenational Bridge mezi Mexikem a USA při čekání na vyslyšení jejich žádosti o azyl. Běženci na mostě často čekají několik dnů, než dostanou šanci promluvit o svém případu s americkým úředníkem.

Núrdžáhán suší a pravidelně obrací kusy průhledného plastu umyté v řece Buriganze v bangladéšském hlavním městě Dháce. Současně se stará o svého syna Moma. Kusy plastu nakonec prodá k recyklaci. Na celém světě se recykluje necelá pětina plastových odpadů.

Lovec motýlů na indonéském ostrově Bacan třídí své úlovky, které bude prodávat na Bali. Odtamtud budou motýli putovat přes Asii ke sběratelům na celém světě.

Stovky dětí přistěhovalců, kteří žijí ve Švédsku a jejichž rodinám hrozí deportace, onemocněly záhadnou chorobou, tzv. syndromem rezignace. Dítě trpící syndromem rezignace se stáhne do sebe, nereaguje a živiny přijímá sondou, a to i několik let.

Kamilah Munirah Bollingová a Adil Justin Cole stojí před svým domem ve Farmington Hills v Michiganu. Z článku „Nepochopení muslimové v Americe“ (vyšlo v americkém vydání NG), květen 2018

Ve Váchánském koridoru se Sidol (zleva), Žumagul a Asan Chan vracejí na svých jacích z jižních poloh, kde sledovali růst travin. Stáda drží mimo tyto pastviny, aby Váchánci mohli úrodu sklidit, usušit a v zimě pak použít jako krmivo pro zvířata.

Farzána Šejcha postřelil indický policista 28. března 2017 brokovnicí do levého oka. Stalo se to kousek od domova v jeho čtvrti ve Šrínagaru, v Indií spravovaném Kašmíru. Náhodnou obětí se Šejch stal znovu v srpnu, kdy poté oslepl i na pravé oko.

7. června 1988 bílí rasisté připoutali Afroameričana Jamese Byrda ml. k dodávce a vlekli ho po této cestě, dokud nezemřel. Kruhy vyznačují místa, kde byly nalezeny části Byrdova těla.

Fletcher a dva další muži se ve vlaku v oregonském Portlandu zastali dvou žen – jedna z nich na sobě měla hidžáb – proti muži, který na ženy chrlil urážky proti muslimům. Muž všechny tři pobodal. Dva z nich zemřeli a Fletcher utrpěl hlubokou řeznou ránou

Rasheed al Suwaidy ukazuje urologovi píštěl na břiše svého syna Mohammada. Ten má kvůli ní potíže s močením a často si potřísní šaty, ale Rasheed si nemůže dovolit zaplatit chirurgický zákrok, který by synův problém vyřešil.

Poutník se zablácenýma rukama obeplouvá bahenní sopku Čandragup. Z článku „Hinduistická bohyně v muslimské zemi“ (vyšlo v americkém vydání NG), prosinec 2018

Evelyn (uprostřed) pláče na pohřbu své dcery Jessicy Cattiisové. Evelyn s rodinou ji vyprovodila žlutými květy a bílými balonky. Cattisová, která pracovala jako služka v Saudské Arábii, údajně spáchala sebevraždu. Její tělo bylo vráceno po 7 měsících.

Chyťte kolibříka. Zabijte ho. Zabalte ho do spodního prádla, obalte v medu – a prodejte jako zaklínadlo lásky. Vyfocení kolibříci jsou součástí sbírky americké služby pro ptactvo a divokou přírodu, kteří měli být prodáni pro zaklínadla lásky "chuparosa".

Masajská dívka skáče na zdechlině dvaapadesátileté slonice nedaleko národního parku Amboseli, který je obklopen farmami. Strážci mají podezření, že slonice byla otrávena za to, že plenila zásoby obilí. Odstranili její kly.

Smečka žraloků spanilých v jižním průlivu atolu Fakarava v souostroví Tuamotu při nočním lovu. Laurent Ballesta a jeho spolupracovníci se potápějí bez klecí a zbraní. Napočítali 700 žraloků.

Myši zavlečené lidmi na subantarktický ostrov Marion asi před 200 lety začaly z důvodů, které zcela nechápeme, v noci požírat mladé ptáky. Mládě není vybaveno instinktivním strachem z nebezpečí. A zatímco ho myš ohlodává, pasivně sedí, dokud nezemře.

Masoumeh Ahmadiová (14) v íránské provincii Chúzistán drží vzduchovku své matky. Jakmile se žena vdá, dostane střelnou zbraň – se souhlasem manžela a svého otce. Mnohé ženy dostanou zbraň od svých mužů za porod prvorozeného syna.

Irene Soniová pózuje před milayou neboli prostěradlem – jednou z mála věcí, kterou se její matce podařilo vzít, když utíkaly z Jižního Súdánu do Ugandy.

Zvětšit