Top galerie

Uvězněni na střeše světa. Jak se žije ve 4 000 metrech a věčných mrazech? EXKLUZIVNĚ PRO NG

Uvězněni na střeše světa. Jak se žije ve 4 000 metrech a věčných mrazech? EXKLUZIVNĚ PRO NG

Mladý pastevec má na obličeji improvizovanou masku, která ho chrání před extrémním zimním chladem.

Kyrgyzové, kočovníci z nutnosti, se stěhují za svými stády v oblasti Váchánu, úzkém výběžku tvořeném horskými údolími a vysokými vrcholy v severovýchodním Afghánistánu.

Kyrgyzské dívky v červeném oblečení shánějí před dojením ovce do ohrady.

Dívka nese dvě jehňata k matkám na noc. Když je obzvlášť velká zima, zůstávají choulostivá mláďata v teple v obydlích pastevců zavěšená v látkových vacích.

Ve vysoko položeném, neúrodném údolí, kterému se říká Malý Pamír, závisí přežití lidí na zvířatech.

Ve vysoko položeném, neúrodném údolí, kterému se říká Malý Pamír, závisí přežití lidí na zvířatech.

Vysoko nad hranicí lesa scházejí v zimě obchodníci s karavanou jaků, jejichž kopyta jsou dobře uzpůsobená pro chůzi po nerovných, kluzkých stezkách, hluboko do údolí.

Úkryt v jeskyni.

Kyrgyzské dívky vezou po ledu kanystry s vodou do rodinného tábora. Aby nabraly vodu, musely rozbít led na zamrzlém prameni. Muži mají na starosti stáda a obchod.

Přenosná obydlí vytvořená ze svázaných tyčí pokrytých plstí se před odchodem zabalí a v novém táboře se opět postaví. Dřevěné dveře se na plošinu bez stromů musejí přinést z oblastí s menší nadmořskou

Bibi Zahra už brzy vymění dětský nachově zbarvený závoj za bílý závoj vdané ženy. Vdává se za muže dvakrát staršího než ona a má před sebou riskantní budoucnost.

Chajrudinův otec doufá, že když oholí synovi hlavu a uloží jeho vlasy na „čisté místo“, například na zamrzlou řeku, zbaví tím chlapce neustálých bolestí hlavy.

Abdal Mutálib a jeho žena začali kouřit opium, když jim zemřel syn; všech jejich 11 dětí zemřelo, aniž by se dožilo šesti let.

Kyrgyzští pastevci zbožňují své mobilní telefony, které získávají obchodováním a udržují nabité pomocí autobaterií a solárních článků.

Kyrgyz s bičem v ústech vede koně ve hře nazývané buzkaši; hra je podobná pólu, jen se místo míče používá bezhlavá koza. Buzkaši je afghánský národní sport.

Jaci ověšení přikrývkami odpočívají před jurtou jednoho mladého páru v předvečer letní obchodní cesty. Přenosná obydlí vytvořená ze svázaných tyčí pokrytých plstí se před odchodem zabalí a v novém táb

Zvětšit