
Nová včela medonosná se vynořuje z chovné buňky. Během šesti týdnů svého života bude tato dělnice hledat potravu, vytvářet med a vychovávat další generaci.
Honeybee Research Facility, UC Davis
V experimentu Louisiana State University a amerického ministerstva zemědělství se pomocí injekční stříkačky vkládá na včelu uspanou v papírové misce drobná kapka fenotrinu, aby se vyzkoušely účinky silného insekticidu.
Anand Varma
Syndrom zhroucení včelstev představuje podle vědců smrtící směs škůdců, patogenů a ztráty biotopu. Nejhorší dopad má kleštík včelí Varroa destructor. Je to asijský roztoč velikosti špendlíkové hlavičky, tady zobrazený na včelí kukle.
Anand Varma
Odebrání spermatu, které bude použito při umělém oplodnění v zájmu vývoje supervčely.
Anand Varma
V laboratoři amerického ministerstva zemědělství přidržuje technička Sharon O’Brienová kleštěmi žihadlo uspané matky a připravuje se vstříknout sperma do jejího vejcovodu (průchodu do vaječníků).
Anand Varma
V experimentální kolonii včel odolných proti roztočům natahuje matka jazyk na krmení. Matka, kterou odchovali vědci amerického ministerstva zemědělství, je „hygienická“. Produkuje dělnice, které instinktivně odhalují a zabíjejí kukly napadené roztoči.
Anand Varma
Vědci chtějí změřit účinky zemědělských chemikálií, a tak srovnávají, jak rychle se dvě skupiny včel (z nichž jedna byla vystavena farmářským postřikům) naučí, že po závanu voňavého vzduchu bude následovat odměna.
Anand Varma
Na kalifornském ranči otevírá Bret Adee jeden ze svých 72 000 úlů. Od roku 2011 pracuje Adee pro americké ministerstvo zemědělství. Testuje v terénu otužilost a produkci medu svých včel odolných proti roztočům.
Anand Varma