NG radí: Jak nechytit klíště? Toto je jednoduchý, spolehlivý a přírodní recept

Klíšťová sezona je v plném proudu a drobní parazité prý letos budou řádit ve velkém! Očkování vás ochrání proti klíšťové encefalitidě, jak se ale chránit proti lymské borelióze, kterou klíšťata také přenášejí? Podle zasvěcených je řešení jednoduché: fenykl!

Geniální přírodní návod, jak nechytit klíště! Osobně jsme vyzkoušeli

NEJHORŠÍ KULTURNÍ TRAPASY, KTERÉ SE VÁM MOHOU STÁT NA CESTÁCH. CO KDE NEDĚLAT?

Zima byla mírná, počasí je teplé, ideální konstelace pro řádění drobných parazitů, kterých se podle odborníků letos urodí víc než dost. Proti lymské borelióze očkovat nelze, a pokud si včas nevšimnete příznaků, bývá léčba víc než náročná.

My jsme ale vyzkoušeli zcela jednoduchý způsob ochrany před klíšťaty, které vás navíc bude stát pár korun. Podle zasvěcených si totiž stačí vzít s sebou do lesa fenykl! Úplně jednoduše si kupte pytlík tohoto koření, přesypte jej do nějakého prodyšného sáčku, před výpravou do přírody fenykl promněte a můžete vyrazit!

Klíšťata specifická vůně fenyklu odpuzuje a vy tak budete mít jistotu, že zrovna vás si drobný predátor nevybere za svou kořist a případně vás nenakazí ani jednou z vážných chorob, které může přenášet.

PŘED 90 LETY PŘELETĚLA JAKO PRVNÍ ŽENA ATLANTIK. 9 LET NATO ZMIZELA BEZE STOPY

Související články