ŠTÍTEK: Ahold Czech Republic

Na třebíčské křižovatce Spojovací-Znojemská u Hypermarketu Albert začala výměna semaforů. Komplikuje to dopravu na výpadovce na Znojmo.
/FOTO, VIDEO/ Dopravní situace v Třebíči se opět komplikovala kvůli opravám semaforů na frekventované křižovatce u Hypermarketu Albert. Na místě se zejména od Spojovací ulice tvořily fronty, problém s výjezdem měli i lidé, kteří jeli od Albertu. Odpoledne 19. června semafory opět fungovaly. Podle předpokladu a informací z radnice měla oprava přitom trvat do čtvrtka následujícího dne.
23 fotografií

Výměna semaforů v Třebíči: Na Spojovací ulici se tvořily kolony

Třebíčsko
Zdeněk Horyna říká, že základem úspěchu je pohodový kolektiv.
Týmovost, odvaha, čestnost, péče a humor. To jsou hlavní hodnoty, na kterých si společnost Albert zakládá. Na jejich základě vytváří pro všechny kolegy ve více než 330 prodejnách, třech distribučních centrech, službě Albert Online i centrále zdravé a bezpečné pracovní prostředí. V posledním pravidelném průzkumu spokojenosti doporučilo Albert jako místo k práci úctyhodných 89 % zaměstnanců. Ti nejlepší z nich se díky nominaci svých kolegů pak mohou dočkat ocenění Zlatý Albert, které se každoročně vyhlašuje na slavnostním galavečeru v Praze.

Pracuje v Albertu už přes čtvrt století a říká, že nikdy nemyslel na změnu

Příběhy a rozhovory
Finále Zdravé 5: Největší kuchařská soutěž pro děti přilákala rekordní počet týmů
Koncem května v Praze vyvrcholilo soutěžní klání malých kuchařů v soutěži Finále Zdravé 5, kterou každoročně pořádá Nadační fond Albert. Do soutěže zaměřené na zdravé a udržitelné vaření letos zaslalo přihlášku rekordních 550 týmů, což činí letošní 12. ročník největším v historii soutěže. Vítězové si rozdělili věcné a zážitkové ceny v hodnotě 110 000 Kč.
3 fotografie

Finále Zdravé 5: Největší kuchařská soutěž pro děti přitáhla rekordní počet týmů

Podnikání
Eva Mušinská se stará o výchovu učňů půl století.
Týmovost, odvaha, čestnost, péče a humor. To jsou hlavní hodnoty, na kterých si společnost Albert zakládá. Na jejich základě vytváří pro všechny kolegy ve více než 330 prodejnách, třech distribučních centrech, službě Albert Online i centrále zdravé a bezpečné pracovní prostředí. V posledním pravidelném průzkumu spokojenosti doporučilo Albert jako místo k práci úctyhodných 89 % zaměstnanců. 

Eva Mušinská: Mám dobrý pocit z toho, kolika mladým jsme ukázali možnosti a směr

Příběhy a rozhovory
Květinářství Nedbalky v kytici, 27. února 2024, Ostrava.
Na neděli 12. května připadla letošní oslava Dne matek. V Česku se slaví druhou květnovou neděli už od roku 1923, kdy u nás tento svátek zpropagovala Alice Masaryková. Kdo by chtěl maminku obdarovat řezanou květinou a nechává její pořízení na poslední chvíli, může si místo složitého hledání na internetu přečíst naše tipy, kam v Ostravě v neděli pro květinu dojet.
12 fotografií

Podívejte se, kde v Ostravě v neděli seženete květinu ke Dni matek

Ostravsko
Na pozici kapitánky vybalovacího týmu je Libuše Šimková spokojená.
Týmovost , odvaha, čestnost, péče a humor. To jsou hlavní hodnoty, na kterých si společnost Albert zakládá. Na jejich základě vytváří pro všechny kolegy ve více než 330 prodejnách, třech distribučních centrech, službě Albert Online i centrále zdravé a bezpečné pracovní prostředí. V posledním pravidelném průzkumu spokojenosti doporučilo Albert jako místo k práci úctyhodných 89 % zaměstnanců.

Prodavačkou jsem chtěla být vždycky, říká týmová kapitánka Libuše Šimková

Podnikání
Pardubice od příštího roku zvednou daň z nemovitostí ve vybraných lokalitách. Ilustrační foto.
Pardubice plánují zvýšit daň z nemovitostí v průmyslových a obchodních zónách, aby získaly více prostředků na opravu silnic, výstavbu parkovišť nebo přístavbu škol a školek. Majitelům domů město více přitížit nechce. Rozhodnutí vyvolalo debatu ohledně dopadů na podnikatele, ale většina zastupitelů podporuje opatření s cílem vyrovnat rozpočet města.
2 fotografie

Pardubice zvýší daň z nemovitostí u průmyslových zón. Peníze půjdou do silnic

Pardubicko
Záměr usilovat o proměnu centrální části Baby představila radnice Prahy 6 ve svém měsíčníku Šestka. Nyní chystá setkání s občany.
Lokalita Baba v Dejvicích je jedním z architektonických skvostů Prahy. Sídlištní kolonie, budovaná jako obytná osada podle tehdy moderních zásad zdravého bydlení přizpůsobeného požadavkům obyvatel ve třicátých letech letech minulého století, představuje funkcionalistickou památku nejen domácího, ale celoevropského významu. V sousedství, kolem autobusové zastávky U Matěje, se nachází území, o jehož budoucnosti se vedou diskuse.
4 fotografie

Centrální část Baby se má změnit. Vyvolává to emoce a dohadování

Praha
Aktivisté upozorňovali na podmínky chovu kuřat před brněnskými supermarkety.
Před supermarkety na Mendlově a Moravském náměstí v Brně protestovali v pátek obránci zvířat. Symbolem protestu, se kterým objíždějí i další místa v zemi, se stal aktivista převlečený za znetvořené kuře s berlí. Síť obchodů Albert kritizují za to, že podle nich ve velkochovech, ze kterých zvířata odebírá, panují kruté podmínky. Dokládají to videi údajně pořízenými v Česku. Zástupci řetězce Albert ale obvinění odmítají a prohlašují, že aktivisté v kampani pravděpodobně používají zmanipulovaná videa.
22 fotografií

Aktivisté protestovali v Brně kvůli kuřatům, řetězec kruté zacházení odmítá

Brněnsko
Největší odměnou je pochvala od zákazníka, říká Kristýna Kramerová, týmová vedoucí z Plzně
Týmovost, odvaha, čestnost, péče a humor. To jsou hlavní hodnoty, na kterých si společnost Albert zakládá. Na jejich základě vytváří pro všechny kolegy ve více než 330 prodejnách, třech distribučních centrech, službě Albert Online i centrále zdravé a bezpečné pracovní prostředí. V posledním pravidelném průzkumu spokojenosti doporučilo Albert jako místo k práci úctyhodných 89 % zaměstnanců.
6 fotografií

Největší odměnou je pochvala od zákazníka, říká Kristýna Kramerová

Příběhy a rozhovory
Potravinová sbírka na Teplicku.
V sobotu 13. dubna probíhala v řadě obchodů celonárodní sbírka potravin, během které mohli lidé podpořit osoby v nouzi nákupem trvanlivých potravin a drogerie. Teplická nezisková organizace Květina zastřešovala celý den sbírku v Penny marketu u Červeného kostela a v Albertu na Nákladní ulici. Lidé byli při nákupech štědří. V nákupním košíku pro Květinu skončilo 1221 kilo drogerie a hlavně trvanlivých potravin.

Tepličané nakoupili Květině pro lidi v nouzi přes tunu potravin a drogerie

Teplicko
Vítězkou soutěže Pekař roku v kategorii junior se stala Natálie Kerschaglová ze Střední školy obchodní v Českých Budějovicích.
V březnu proběhla v Litomyšli tradiční soutěž Pekař roku v kategorii junior. Zúčastnilo se jí deset nejlepších studentů, respektive studentek z potravinářských škol a učilišť z celého Česka. Titul si nakonec odnesla Natálie Kerschaglová z Českých Budějovic. Klání podpořil již pošesté v řadě Albert, který dlouhodobě podporuje učňovské školství a rozvoj pekařského řemesla.

Pekařskou soutěž ovládly talentované studentky. Ta nejlepší je z Budějovic

Podnikání
Nadační fond Albert rozdělil ve Zlínském kraji 240 tisíc korun.
Nadační fond Albert slavnostně předal granty šestici dětských domovů a dalších organizací, které uspěly v programu Bertík pomáhá. O nejlepších projektech ze Zlínského kraje rozhodli zákazníci místních obchodů Albert. Celkově fond rozdělil dětem a mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí 240 tisíc korun.

Čtvrt milionu korun pro děti. Bertíci ocenili v kraji nejlepší projekty

Podnikání