ŠTÍTEK: akademie

Síň odboje v kasárnách generála Zahálky
Hranice – Kasárny generála Zahálky v Hranicích se mohou pochlubit bohatou historií. První vojenská uskupení zde nalezla útočiště již před 160 lety, a službou v tomto zařízení za tu dobu prošla řada významných osobností. Do konce roku 2017 by měla v areálu kasáren vzniknout Síň tradic, ve které se veřejnost dozví to nejzajímavější z jejich historie.

V hranických kasárnách vznikne nové muzeum

Hranicko
Eva Zažímalová.
Praha - Provoz Akademie věd ČR vychází stát velmi levně, přitom je to instituce, která produkuje hodně znalostí a vytváří potenciál pro rozvoj ekonomiky. Ve středu to řekla kandidátka na předsedkyni Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Ve čtvrtek má o jejím zvolení rozhodnout Akademický sněm, protikandidáta nemá.

Akademie věd vychází stát levně, říká kandidátka na předsedkyni

Praha
Fotbalová akademie FAČR v Olomouci - slavnostní předání certifikátu o vstupu do akdemie
Olomouc – Když dostal čtrnáctiletý František Pavlita z Bruntálu nabídku stát se jedním ze žáků Regionální fotbalové akademie Olomouckého kraje, neváhal. V pondělí dopoledne byl mezi těmi, kteří si převzali certifikát o vstupu do akademie a potkal se i s českými fotbalovými legendami. Regionální fotbalová akademie v Olomouci při ZŠ Heyrovského odstartovala v září.
7 fotografií

V Olomouci otevřela fotbalová akademie. Pro děti je téměř zadarmo

Olomoucko
Bývalé sportovní centrum v Nových Butovicích. Ilustrační foto.
Praha - Bývalé sportovní centrum v Nových Butovicích se přemění na mateřskou školu pro 137 dětí. Úprava objektu v ulici Ovčí hájek by měla Prahu 13, která bude zřizovatelem školky, vyjít na 80,8 milionu korun. Stavební práce vyjdou podle ceny odhadované ve veřejné zakázce na 79,3 milionu korun. Dalších asi 1,5 milionu korun chce městská část investovat do mobilního nábytku.

KRÁTCE: Úprava na školku vyjde na 80 milionů

Praha
S JEDNOU ZE STUDENTEK. Na Akademii Václava Hudečka jsou přijímáni jen talentovaní hráči. Nechybí mezi nimi ani cizinci. Jejich motivací může být kromě investice do vlastního umění i cena pro toho nejlepšího housle za 100 000 korun.
Luhačovice /ROZHOVOR/ - Rok utekl hodně rychle. Ví to i přední český virtuos Václav Hudeček. Už příští týden začne své umění předávat v Luhačovicích pečlivě vybraným talentům na akademii pojmenované právě po něm. Už po jednadvacáté.

Zpět v Luhačovicích. Trochu s nostalgií

Zlínsko
Školní akademie v Damníkově.
Damníkov – Konec školního roku se na ZŠ a MŠ Damníkov tak jako každý sudý rok nesl ve znamení Akademie, na níž vystoupili skoro všichni žáci naší základní školy – od nejmenších dětí z mateřské školy až po 9. třídu. Dvouhodinový program, kterým nás dopoledne i navečer na jedničku provedli moderátoři Lukáš Fiedler a Klára Gloserová, byl letos nabitý povedenými a originálními scénkami, zábavnými písničkami i tanečními a sportovními vystoupeními.
16 fotografií

Každý žák mohl na Akademii ukázat, jaký talent v něm dřímá

Orlicko
Ilustrační foto.
Nymburk – Novým hlavním trenérem Basketbalové akademie Nymburk se po odchodu Lubomíra Růžičky stal Ladislav Sokolovský. Bývalý úspěšný hráč dosud v Nymburce vedl tým U17, který se stal v uplynulé sezoně vicemistrem republiky.

Sokolovský je novým šéfem Basketbalové akademie

Basketbal
Ilustrační foto.
Teplice – Se začátkem nového školního roku, jak již Deník informoval, se otevře Regionální fotbalová akademie Ústeckého kraje. Z téměř osmdesáti hráčů kategorie U14 a U15, kteří byli osloveni v širší nominaci, nakonec vybral šéftrenér Akademie Tomáš Heidenreich 47 talentovaných hráčů z celého regionu.

Hotovo. Regionální fotbalová akademie už má nominace

Fotbal
O pohár starostky města Neratovice 2016.
Neratovice – Na start kratšího ze dvou mužských závodů na 3 200 metrů se v rámci běhu O pohár starostky města Neratovice postavil také dlouholetý fotbalový kouč David Šprincl, který se svým trenérským kolegou Vratislavem Polkou před pár týdny spustil projekt Akademie všestranné sportovní přípravy pro děti.

David Šprincl: Jak stárnu, zrychluji, už nejsem tak vytrvalý

Ostatní sporty
Houslista Václav Hudeček.
Příbram – Slavnostní koncert k 800. výročí založení města Příbram hostí ve středu 13. dubna příbramské Divadlo Antonína Dvořáka. Na Velké scéně vystoupí od 19 hodin houslový virtuos a rodák z nedalekého Rožmitálu pod Třemšínem Václav Hudeček, klavírista Lukáš Klánský, Příbramský městský orchestr a Dětský sbor Jaroslavy Kunické. Koncert uvádí Miloň Čepelka, herec Divadla Járy Cimrmana.

Václav Hudeček poblahopřeje Příbrami k narozeninám

Volný čas
Dva z organizátorského týmu, Lucie Klimešová a Ondřej Zeman, zvou všechny zájemce do „Kabaretu“ ve Společenském domě, kde budou moci zhlédnout vystoupení studentů gymnázia v rámci každoroční akademie.
I letos na konci března mohou všichni zájemci navštívit tradiční akademii, kterou pořádají studenti maturitního ročníku bruntálského gymnázia, letos se návštěvníci ocitnou v prostředí kavárny dvacátých a třicátých let minulého století.

Studenti nacvičují akademii

Bruntálsko
David Křiváček dal v zápase s Č. Krumlovem vítězný gól juniorky Dynama (na snímku je z utkání A-týmu Dynama s juniorkou Sparty).
České Budějovice – O víkendu vedle druholigového áčka byli v zimní přípravě v permanenci i mladíci Dynama: juniorka hrála na Složišti s divizním Č. Krumlovem a devatenáctka v Linci s Akademií.

Švantner o půli prý musel zvýšit hlas

Fotbal
Jan Veselý
Mělník - Mělnický basketbal získal před letošní sezonou hned tři nové opory. Jednou z nich je pětadvacetiletý Jan Veselý, který sem přestoupil z radotínského SK. Nyní žije sice v Roudnici nad Labem, ale Mělník pro něj vůbec není novým prostředím. Už několik let tu totiž trénuje kategorii malých basketbalistů U13.

Jan Veselý: Nechtěl jsem hrát pro žízeň

Ostatní sporty
Mikuláš Jáša se po návratu z Lisabonu hned hlásil na tréninku devatenáctky Dynama.
České Budějovice – K prvnímu kontaktu mezi portugalským velkoklubem Sporting Lisabon a Mikulášem Jášou došlo loni na All Stars Cupu v Praze, kde mladší dorost Dynama nadějím Sportingu podlehl 0:2, nicméně Jášovi se zápas zřejmě docela povedl, protože manažer portugalského klubu od něj chtěl číslo mobilu, že se mu ozve.

Vyplní se Jášovi fotbalový sen?

Fotbal
Jan Paparega, primátor Mostu
Most - Město Most umožní malým fotbalistům z Fotbalové akademie Josefa Masopusta (FAJM) sportovat od 11. srpna do 31. srpna v městkém sportovním areálu Albrechtická za symbolickou jednu korunu. Vytvoří se tak časový prostor pro řešení finanční situace klubu. V úterý odpoledne o tom informoval primátor Jan Paparega.

Most odpustil fotbalové akademii pronájem. Hovoří se o řešení krize

Mostecko
Zkouška na koncert houslisty Václava Hudečka v sále domu Elektra v Luhačovicích.
Luhačovice - Světoznámý houslový virtuos Václav Hudeček včera zahájil již devatenáctý ročník Akademie Václava Hudečka. Divákům se představila také vítězka minulého ročníku houslistka Ludmila Pavlová, dále pak Jiří Stivín s dcerou Markétou a komorní sdružení Musica Minore. Mladí talentovaní houslisté a houslistky ve věku od deseti do dvaceti let projdou v Luhačovicích čtrnáctidenním houslovým maratonem.
12 fotografií

Hudečkova akademie představuje další talenty

Volný čas
Hokejoví junioři Hradce Králové v akci.
Hradec Králové - Postupem juniorského týmu do DHL extraligy splnil Mountfield HK poslední ze základních podmínek nutných pro získání statutu Akademie ČSLH. Už v polovině dubna podal královéhradecký klub žádost na Český svaz ledního hokeje, v uplynulých dnech pak vypracoval projekt detailně mapující zázemí a podmínky pro mladé hokejisty.

Mountfield chce získat status Akademie ČSLH, vše splňuje

Hokej
Dílo malíře Vlastimila Košvance - Sklizeň chmelu.
Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Na třech místech v Praze jsou v květnu k vidění díla českého umělce Vlastimila Košvance, jehož životní dráhu určila zejména druhá světová válka a poválečný vývoj v Československu. Koncept ojedinělé výstavy vytvořil italský kurátor Giuseppe Franzoni z italského Musea Martinengo, které vlastní největší zahraniční kolekci Košvancových děl. Expozici doplňuje patnáct obrazů ze sbírek Národního muzea.
5 fotografií

Neznámá díla malíře Košvance se představí na třech místech v Praze

Ostatní
Dílo malíře Vlastimila Košvance - Sklizeň chmelu.
Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Na třech místech v Praze jsou v květnu k vidění díla českého umělce Vlastimila Košvance, jehož životní dráhu určila zejména druhá světová válka a poválečný vývoj v Československu. Koncept ojedinělé výstavy vytvořil italský kurátor Giuseppe Franzoni z italského Musea Martinengo, které vlastní největší zahraniční kolekci Košvancových děl. Expozici doplňuje patnáct obrazů ze sbírek Národního muzea.
5 fotografií

Neznámá díla malíře Košvance se představí na třech místech v Praze

Volný čas
Stanislav Sucharda.
Jičín – Řezbářská a sochařská rodina Suchardů představuje bezesporu velmi výraznou a nepřehlédnutelnou kapitolu v dějinách novodobého českého umění. Současně se jedná o pozoruhodný regionální fenomén, jenž se ale zdaleka neomezuje na sousední Novopacko.

Pozvánka na besedu: V centru dění rod Suchardů

Volný čas
Slavnostní setkání s absolventy středočeské Akademie 3. věku VISK.
Příbram - Ve čtvrtek 5. února v deset hodin dopoledne proběhlo v obřadní síni na Zámečku-Ernestinu v Příbrami slavnostní předání osvědčení seniorům - absolventům dalšího ročníku dvousemestrálního studia Akademie 3. věku, kterou v Příbrami realizuje Vzdělávací institut Středočeského kraje (VISK) pod záštitou Středočeského kraje a ve spolupráci a s finanční podporou města Příbrami.
9 fotografií

Slavnostní setkání s absolventy středočeské Akademie 3. věku VISK

Příbramsko