ŠTÍTEK: akademie

Václav Hudeček
Luhačovice - Patří k našim nejlepším houslovým virtuosům. Housle ho přivedly do mnoha končin světa a všude svým uměním dokázal ohromit. Václav Hudeček v těchto dnech pobývá v krásných moravských lázních Luhačovice, kde předává své zkušenosti mladým nadějným talentům na dvanáctém ročníku Akademie Václava Hudečka.

Hudeček: Učit někoho, kdo nemá talent, je zoufalství

Volný čas
Václav Hudeček
Luhačovice - Patří k našim nejlepším houslovým virtuosům. Housle ho přivedly do mnoha končin světa a všude svým uměním dokázal ohromit. Václav Hudeček v těchto dnech pobývá v krásných moravských lázních Luhačovice, kde předává své zkušenosti mladým nadějným talentům na dvanáctém ročníku Akademie Václava Hudečka. V pátek večer budou rozdány ceny vítězům.

Ještě jsem nenastudoval ani zlomek vší krásné muziky

Volný čas
Logo Kraje Vysočina
Havlíčkobrodsko - Z dílny Radomíra Dvořáka jsou návrhy medailí, které letos poprvé rozdá kraj Vysočina svým významným obyvatelům. Vyrobeny budou ze tří druhů materiálu: z kamene, skla a dřeva. První dvě vyrábí světelská sklářská a kamenická Akademie, dřevěné pak Dvořák sám.

Medaile kraje by bez lidí na Havlíčkobrodsku nevznikly

Havlíčkobrodsko
Ilustrační foto
Havlíčkobrodsko - Cizí lidé v našem bytě? A ještě jim půjčit peníze? „Samozřejmě, že ne! Nikdy,“ odpoví každý soudný člověk. Když ale přijde na věc a na domovní zvonek zazvoní podvodník s průhlednou báchorkou a úmyslem krást, mnoho lidí zdravý selský rozum najednou opustí. A pozvou cizince dál…

Podvodníci začali okrádat důchodce

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
České Budějovice - Z přípravného utkání v Linci, které mělo být pro starší dorostence Dynama generálkou na sobotní vstup do jarní části I. ligy, vinou větrného počasí sešlo.

Jarní premiéra dorostu je už za dveřmi

Fotbal
Ilustrační foto.
Když se před osmdesáti lety poprvé předávaly Oscary, vstupenka stála pět dolarů a vnovinách o tom nevyšla téměř ani řádka. Dnes se k červenému koberci upírá zrak celého světa. Letošní oscarová noc vypukne už za pár desítek hodin.

Osmdesátileté Oscary

Svět plus
Karel Strachota s Milanem Paumerem, který utekl v 50. letech do Západního Berlína a teď beseduje se studenty.
Světlá nad Sázavou - Místní skupina České křesťanské akademie ve Světlé nad Sázavou zve na besedu Michala Arnota a Milana Paumera na téma Mašíni – legenda protikomunistického odboje. Beseda se uskuteční ve čtvrtek v 19.30 v zasedací místnosti Akademie v Sázavské ulici ve Světlé nad Sázavou.

O Mašínech promluví Milan Paumer

Havlíčkobrodsko
Sgrafito na fasádě domu na nároží ulice Smetanovy a Botanické v Brně
Brno - Nepřátelé už na několika místech dokázali prolomit hradby. Jen s vypětím všech sil se daří obráncům města znovu a znovu je zatlačovat zpět. Jedny z nejtěžších bojů probíhají o bytí a nebytí Brna u augustiniánského kláštera při kostele svatého Tomáše.

Sgrafito připomíná velké vítězství Brňanů

Brněnsko
Ilustrační foto
KRNOV – Především pro ty, kteří stojí před rozhodováním jak a co dál po základní škole, je určen Veletrh pracovních příležitostí a vzdělávání. Úřad práce ve spolupráci s bruntálskou Akademií Jana Ámose Komenského ji pořádá ve dnech 22. a 23. 10. v krnovském paláci Silesia.

V Silesii proběhne Veletrh pracovních příležitostí

Bruntálsko
Zlínský deník... moje noviny.
LUHAČOVICE - Fanfáry z Janáčkovy Symfoniety zahájily pětidenní festival Janáček a Luhačovice. Na luhačovické kolonádě se u busty moravského skladatele sešli hudební příznivci i zástupci lázní a tamní radnice. Hudební léto bude i po skončení festivalu pokračovat. Hned příští týden se v lázních koná houslová Akademie Václava Hudečka.

Lázněmi zní klasická hudba zahájení festivalu vážné hudby

Zlínsko
Mám to správně zabalené? Účastníci školení se mimo jiné učili, jak správně zabalit zavazadla.
SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - Zábava, ale zároveň dřina – tak lze charakterizovat poslední květnový víkend očima vedoucích expedic mezinárodního programu Cena vévody z Edinburgu (EDIE), který se konal na Akademii - VOŠ, Gymn. a SOŠUP ve Světlé nad Sázavou.

Sešli se, aby se naučili dát první pomoc

Havlíčkobrodsko