ŠTÍTEK: alkoholický nápoj

Ilustrační foto
Kladno - Kolem sedmé hodiny ráno srazila ve středu v ulici Dukelských hrdinů v Kladně projíždějící dodávka chodce na přechodu. Osmadvacetiletý řidič Volkswagenu Transporter ze zatím nezjištěných příčin narazil do jednasedmdesátiletého muže.

V Kladně srazila dodávka na přechodu seniora

Nehody
Dopravní nehoda kamionu v Žamberku.
Žamberk – Na 56 tisíc korun byla vyčíslena škoda na autech, kterou při svém chybném manévru způsobil cizinec za volantem kamionu. Dopravní nehoda se stala v pátek krátce po poledni v centru Žamberka. Třicetiletý muž, který šoféroval nákladní soupravu, jež vážila minimálně 18 tun, nerespektoval značku se zákazem vjezdu vozidel nad 3,5 tuny a namířil si to od kruháče u autobusového nádraží do ulice Kostelní.
3 fotografie

S kamionem najel, kam neměl

Nehody
V Olšanech se lidé už pojedenácté setkali na koštu slivovice. O kvalitní vzorky nebyla nouze. Leckteří mezi nimi dokonce ani nemohli poznat ty své.
Olšany /FOTOGALERIE/ – Musí se dělat srdcem. Alespoň to je podle obyvatel Olšan ten nejlepší recept na výbornou pálenku. Jak se to jejich kamarádům a známým podařilo, zjišťují v sobotu odpoledne na jedenáctém ročníku koštu slivovice. Před nimi je ochutnávka čtyřiapadesáti vzorků nejen pravé slivovice ze švestek, ale i pálenky z hrušek, meruněk, jablek, třešní i méně obvyklého ovoce.
18 fotografií

Nejlépe je nechat švestky přemrznout, vzkazuje zkušený palič

Vyškovsko
Ilustrační foto
Ústecký kraj - Přes 23 miliard korun vybrali loni celníci v Ústeckém kraji na cle, daních a dalších poplatcích. „Vybraná spotřební daň z minerálních olejů, kam patří i pohonné hmoty, dosáhla 22 miliard korun," uvedl mluvčí ústeckého celního úřadu Jiří Nejedlý.

Ústečtí celníci loni vybrali 23 miliard korun

Teplicko
Nehoda u Capartic.
Capartice – Čtyřicetileté řidičce vběhla před auto zvěř. Nepřipoutaná žena havarovala a s těžkým zraněním byla letecky transportována do nemocnice v Plzni. Auto nemělo pojištění, a navíc mělo propadlou technickou kontrolu.

Řidička čelně narazila do stromu

Nehody
Bufetářka na ZŠ Cihelní v Karviné Jana Hrabinová prodává zeleninu a tmavé pečivo. A má prý často vyprodáno.
Karvinsko – České děti nejedí zdravě a tloustnou. Tento statisticky prokázaný fakt byl důvodem k vydání tzv. pamlskové vyhlášky, která má ze škol vystrnadit nezdravé potraviny. I když samotná novela začala platit už v září, až do konce prosince měly školy možnost přizpůsobit tomuto nařízení nabídku bufetů a automatů.

S pamlskovou vyhláškou bojují i ředitelé víceletých gymnázií

Karvinsko
Ilustrační foto.
Příbramsko - Komise pro projednávání přestupků, kterou ustavuje podle legislativy starosta, patří ve městech mezi nejvytíženější zvláštní orgány. Například předsedou komise v Sedlačnech na Příbramsku je dlouhodobě příbramský advokát Antonín Tichý. S agendou mu pomáhají dvě úřednice.

Přestupkové komise nejvíc řeší spory mezi lidmi

Regiony
Ilustrační snímek.
Třebíčsko - Ne každá domácí výroba alkoholu je povolena, ale zároveň ne veškerou zákon zakazuje. Třeba pivo si doma může uvařit každý, aniž by za to musel hradit spotřební daň. Musí však vyrobit pouze omezené množství a za určitých podmínek.

Domácí výroba alkoholu je možná. Ale s omezeními

Podnikání
Ilustrační foto
Praha - Čeští konzumenti whisky dávají v současné době přednost zejména irským značkám tohoto alkoholického nápoje. Zatímco v 90. letech zažily v Česku boom skotské whisky a americké bourbony, poslední údaje hovoří o tom, že irská whisky si na tuzemském trhu těchto lihovin drží 35 procent, americká 31 procent a skotská 30 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Stock Plzeň-Božkov.

Češi pijí rádi whisky, v poslední době hlavně irské značky

Ekonomika
Ilustrační foto.
Mělnicko - Lidé, kteří vyrazí oslavit konec starého a začátek nového roku do ulic některého ze tří největších měst regionu, se nemusí obávat, že by je strážníci pokutovali, až si o půlnoci s kamarády připijí skleničkou sektu nebo něčeho ostřejšího. Na silvestrovskou noc se totiž nevztahuje zákaz konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích.

Zákaz veřejného popíjení na Silvestra neplatí

Mělnicko
Vodka 42 Blended
Moskva (Rusko) - Smutné a pančované. Tak si mohli sarkasticky letos přát alkoholici v ruském Irkutsku a okolí. Počet obětí, které zabilo pití podomácku vyrobeného alkoholu tady vzrostl už na 80. Smrtící dávky byly vyrobené z pěny do koupele s hrdým názvem Bojarka.

Putin: zlevněte vodku, nepijte šampóny a okenu

Společnost
Ilustrační foto
Islámábád/Moskva – Smutné a pančované. Tak si mohli sarkasticky letos přát alkoholici v ruském Irkutsku a okolí. Počet obětí, které zabilo pití podomácku vyrobeného alkoholu tady vzrostl už na 80. Smrtící dávky byly vyrobené z pěny do koupele s hrdým názvem Bojarka.Ve městě a okolí proto ihned zakázali prodej veškerého nepotravinářského zboží obsahující alkohol.

Putin: zlevněte vodku, nepijte šampóny a okenu

Svět
Ilustrační foto.
Jičín - Ve středu 7. prosince odpoledne zavítal do jednoho ze supermarketů v Jičíně v Husově ulici dvaadvacetiletý mladík, který v oddělení lihovin odcizil lahev slivovice. Lup si schoval do kapsy bundy a poté se vydal k pokladně, kterou prošel bez zaplacení.

Vepřové skončilo v batohu, zloděj se nepoučil

Zločiny a soudy
Premiér Bohuslav Sobotka
Praha - Vláda se dnes rozhodla zažalovat Evropskou komisi kvůli změně pravidel pro denaturaci lihu. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle ministerstva financí mohou změny vést mimo jiné k daňovým únikům.

Česko zažaluje Evropskou komisi kvůli denaturaci lihu

Česko