ŠTÍTEK: alkoholický nápoj

Ilustrační fotografie.
Mackovice - Ke srážce dvou aut spěchali v úterý odpoledne hasiči, záchranáři a policie na křižovatku do Mackovic na Znojemsku. Po kolizi zůstal Ford pick-up na střeše uprostřed křižovatky. Zdravotníci převezli do znojemské nemocnice tři lehce zraněné lidi. „Dvě mladé ženy a jednoho muže. Skončili na chirurgii ve Znojmě,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

U Mackovic se bouralo. Tři lidé skončili na chirurgii

Nehody
Ilustrační fotografie.
Velké Meziříčí - Po dosud neznámém zloději, který se v době od jedenácté hodiny dopoledne úterý 4. prosince do druhé hodiny odpoledne středy 5. prosince vloupal do zahradní chaty v místech zvaných V Potokách v katastru Velkého Meziříčí, pátrají tamní policisté.

Zloděj z chaty odnesl alkohol i potraviny

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Klatovy – Jedenadvacetiletého Klatovana na horském kole kontrolovala v úterý v 22:40 hodin policejní hlídka v ulici V Nuzných u nákupního centra Škodovka.

Cyklistovi našli pervitin

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Mladoboleslavsko – Policisté se vydali na tah po barech, hospodách a hernách napříč městem. Šlo samozřejmě o tah služební, který byl součástí celorepublikové preventivní akce, do níž se zapojili nejen státní policisté, ale i městští strážníci společně s úřednicemi ze sociálně-právní ochrany dětí.

Šest mladistvých v noci popíjelo

Boleslavsko
Ilustrační foto.
/INFOGRAFIKA/ Rčení, že pivo je pro Čechy a Češky tekutým chlebem, nadále platí. Podle aktuálního průzkumu CVVM každý muž v průměru týdně zkonzumuje 7,8 půllitru piva, ženy vypijí v průměru 2,7 půllitru pěnivého moku. To je přibližně stejné číslo jako loni a o něco menší údaj, než byl před deseti lety (tehdy muži vypili v průměru 8,7 piva týdně a ženy 2,4 piva). 
16 fotografií

Češi holdují pivu. Muži jich vypijí osm týdně, ženy tři

Za jídlem
Na divadelní svátek Jiráskův Hronov se vyhláška zakazující požívání alkoholu na veřejném prostranství v centru města vztahovat nebude.
Hronov - Popíjející partičky sotva plnoletých „dospěláků“ a hlavně nepořádek, který po nich v centru města nebo nedalekém parku Aloise Jiráska zůstával, přinutil hronovské zastupitele schválit obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na vymezených veřejných prostranstvích.

Při Jiráskově Hronově "suchý zákon" na náměstí platit nebude

Náchodsko
Ilustrační foto
Doporučení k výraznějšímu zdražení cigaret a alkoholu či využití procenta z daní z alkoholických nápojů, tabákových výrobků a hazardu na prevenci a léčbu obsahuje návrh nové strategie boje proti závislostem do roku 2027. Dokument dnes představil národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Podle něj hlavním cílem dokumentu není vymýtit kouření či popíjení, ale minimalizovat škody a dopady.
13 fotografií

Boj se závislostmi. Nová strategie doporučuje zdražení cigaret i alkoholu

Ekonomika
Ilustrační foto
Domažlicko – Minulou středu odpoledne mohli řidiči jedoucí po silnici I/26 spatřit hlídku policistů a zástupkyni Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS). Probíhal zde totiž ve spolupráci PČR a ČSPS celorepublikový projekt s názvem „Řídím, piju nealko pivo.“

Řídím, piju nealko pivo proběhl i na Domažlicku

Domažlicko
Mezi Hamrem a Trhanovem návěs z náklaďáku poškodil strom.
Trhanov – Na středeční dopoledne nebude v dobrém vzpomínat řidič nákladní tatrovky. Když projížděl památnou alejí vedoucí od trhanovského zámku k osadě Hamr, začal náhle snižovat rychlost, při brzdění došlo k nehodě.

Odpojený přívěs poškodil strom v památné aleji

Nehody