ŠTÍTEK: alkoholický nápoj

Levá strana lískovecké hlavní tribuny patří domácím fanouškům. Ti tak mají z výšky přehled, co se děje na hřišti.
Další zastávkou sportovního inspektora byl v letošním roce fotbalový stadion v Lískovci. Tedy místo, kde se ještě před dvěma a půl lety hrávala čtvrtá nejvyšší soutěž v republice– Moravskoslezská divize.

V Lískovci panuje domácí atmosféra

Fotbal
Ilustrační foto.
Domažlicko – Na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů před a během jízdy se během uplynulého víkendu zaměřili policisté, kteří při celorepublikové bezpečnostní dopravní akci v rámci mezinárodní spolupráce TISPOL zkontrolovali 110 vozidel.

Policisté zjistili šest přestupků

Zločiny a soudy
Řidič dodávky nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a narazil do stromu.
Domažlicko - Nepřiměřená rychlost jízdy byla hlavní příčinou dopravní nehody sedmapadesátiletého řidiče, který v pondělí dopoledne havaroval s dodávkou Ford Transit na silnici mezi Klenčím pod Čerchovem a Postřekovem.

Dostal smyk a narazil do stromu

Nehody
Ilustrační foto
Poslat zaměstnance na služební cestu bude pro tuzemské firmy i úřady dražší než letos. Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje pro příští rok zvýšení sazeb za použití vlastního osobního auta a především pak více peněz za stravné. Vyplývá to podle serveru zdopravy.cz z návrhu vyhlášky, kterou poslalo ministerstvo do připomínkového řízení.

Služební cesta? Firmy přidají na náhradách

Ekonomika
Ilustrační foto.
České Budějovice – Víkend skončil pro dva řidiče nepříjemným odhalením jejich podnapilosti. Prvního provinilce čapli strážníci v sobotu ve 13.30 h na Rudolfovské třídě. Zavinil si to sám, neboť překročil nejvyšší povolenou rychlost o více než 20 km/h, a navíc neměl rozsvícená potkávací světla.

Strážníci vyhmátli dva podnapilé řidiče

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Příbramsko – Letošní rok byl velmi nepříznivý pro pěstitele zeleniny i ovoce. Urodilo se kvůli suchu nejen málo brambor, ale také výrazně méně ovoce. Pryč jsou ty doby, kdy se u moštáren stály velké fronty. V letošním roce to neplatí. Značný pokles úrody jablek a ostatních plodů letos pocítili i provozovatelé moštáren. V příbramském okrese se moštuje mnohem méně než v jiných letech, v některých moštárnách se ani ovoce nezpracovává.

Moštárny mají omezený provoz, ovoce je málo

Příbramsko
Ilustrační foto.
Kladensko - Na ovocnáře a následně i moštárny a palírny přišla letos bída. Přestože Slánsko je vyhlášenou pěstitelskou oblastí, kde se daří ve velkém zejména jablkům, bilancování sezóny není kdoví jaké. Ekofrukt ve Slaném hlásí úrodu jablek v důsledku mrazů až o třicet procent nižší, přičemž hrušek sklidili meziročně dokonce o 50 procent méně.

Ovoce je málo, i palírny hlásí pokles produkce

Kladensko
Výroba jablečného moštu.
Berounsko – Letošní rok byl velmi nepříznivý jak pro pěstitele brambor, tak i pro ovocnáře. V berounském regionu byla tak slabá úroda jablek, že se letos nemoštuje. Pryč jsou ty doby, kdy se u moštáren stály velké fronty. V letošním roce se podle místních zahrádkářů urodilo až o třicet procent méně jablek a téměř o čtyřicet procent méně hrušek.

Moštárny nemoštují, letos se urodilo nejméně jablek za posledních pět let

Berounsko
Ilustrační foto
Hodonín – Recidivista měl nutkavou potřebu se opít. Tak v pondělí shrnul policejní mluvčí Petr Zámečník případ krádeže alkoholického nápoje v jednom z hodonínských obchodních domů. „Tam šel sedmatřicetiletý muž zcela bez peněz. V oddělení alkoholických nápojů si z regálu vzal a otevřel půllitrovou lahev vodky,“ přiblížil mluvčí. Obsah lahve na místě vypil.

Půllitr vodky vypil recidivista přímo u regálu. V obchodě ho zadržela ostraha

Zločiny a soudy
Pravidla pro prodej alkoholu v Česku patří mezi nejsvobodnější na světě
Beroun - Město Beroun má několik vyhlášek. Některé z nich ale lidé často porušují. Berounští strážníci řešili v letošním roce v souvislosti s vyhláškami několik set přestupků. Nejvíce jich bylo v souvislosti s vyhláškou o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství.  

Alkohol popíjejí v zákazu hlavně lidé bez domova

Berounsko
Ilustrační foto
Městečko Trnávka - Běžná noční služba pro policisty z Moravské Třebové. Ti si v úterý kolem půl jedenácté večer všimli vozidla vyjíždějícího od obecního úřadu v Městečku Trnávka. Následně se rozhodli řidiče zkontrolovat.

Od úřadu v noci vyjel opilý řidič

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Rakovník - Jak rakovničtí hospodští dodržují takzvaný protikuřácký zákon, který platí od letošního května? Z výsledků policejní akce, která se konala uplynulý víkend, vyplývá, že příliš zodpovědně ne. Policisté spolu s kriminalisty i hygieniky obešli celkem sedm provozoven. 

Protikuřácký zákon ignorují

Rakovnicko