ŠTÍTEK: alkoholický nápoj

Andrej R.
Praha – Je problémový, vulgární, požívá alkoholické nápoje a neuznává autoritu dospělých. Těmito slovy přiblížil v úterý Jan Rybanský z ředitelství pražské policie čerstvě 14letého školáka, kterého policisté hledají od 7. července. Tehdy mu ještě bylo třináct. Andrej R. s bydlištěm hlášeným na Kladensku utekl z dětského diagnostického ústavu, kam byl umístěn na základě rozhodnutí domažlického soudu. „Během venkovních aktivit přeskočil oplocení a utekl z areálu,“ přiblížil Rybanský známé okolnosti.

Školák, který neuznává autoritu, přeskočil plot. Zmizel na celé prázdniny

Zločiny a soudy
Řemeslné pohádkové léto ve skanzenu
Kouřim - Dožínky můžete v sobotu od 10 do 18 hodin hodin zažít ve skanzenu v Kouřimi. připomenete si tak slavnost předkřesťanského původu po ukončení žní, díkuvzdání za úrodu a původně přinášení oběti pohanskému božstvu.

Zažijte dožínky ve skanzenu

Kolínsko
Dopravní nehoda v Bystříčku.
Bystřec – Malá byla silnice opilému třiadvacetiletému řidiči cizí státní příslušnosti, který v pondělí krátce po půlnoci havaroval v místní části Bystříčko. Ve svém Fiatu Bravo nezvládl jízdu na rovném a přehledném úseku, najel na krajnici a sjel do příkopu, zastavil se až po několika desítkách metrů. Policisté řidiče zastihli ještě uvnitř auta.
3 fotografie

Opilý cizinec vymetl příkop. Nadýchal téměř dvě promile

Nehody
Jiří Říha (vpravo) a Jan Pustějovský.
Mělnicko - Nevyužitý areál podniku ZZN poblíž zámku v Lobči na Mělnicku dostává nový impuls. Dvojice kamarádů zde rekonstruuje část zchátralých a ladem ležících budov.

Dva kamarádi si plní sny

Podnikání
Jiří Říha (vpravo) a Jan Pustějovský.
Region - Nevyužitý areál podniku ZZN poblíž zámku v Lobči na Mělnicku dostává nový impuls. Dvojice kamarádů zde rekonstruuje část zchátralých a ladem ležících budov.

Dva kamarádi si plní sny

Podnikání
Akce se uskutečnila v obci Bohutín.
Příbram /FOTOGALERIE/ - V obci Bohutín se v úterý policie soustředila na preventivní akce v dopravě s názvem Řídím, piju nealko pivo, a to ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. Policejní hlídka zastavila celkem 50 automobilů, všichni řidiči měli vše v pořádku. Motoristy po provedené kontrole následně odměnil promotér nealkoholickým pivem a jednorázovým alkohol testem.
6 fotografií

Policie kontrolovala řidiče kvůli alkoholu

Příbramsko
Osvěžení ve vedru. Ilustrační foto.
Praha - Teploty v Česku v úterý zesílí, na celém území budou přes den šplhat ke 34 až 38 stupňům Celsia. Vedro večer přeruší studená fronta, se kterou přijdou zřejmě i silné bouřky. Horko v dalších dnech by pak už mělo být menší, přesto zejména na jihovýchodě a východě republiky bude nadále přes 31 stupňů. Uvedl v pondělí na svém webu Český hydrometeorologický ústav. Upřesnil tak své předchozí informace o tom, že úterní maxima kolem 38 stupňů se budou týkat zejména jihu Moravy.
15 fotografií

Vedro v úterý zesílí, bude až 38 stupňů, pak se mírně ochladí

Praha
Ilustrační foto
Praha - Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami, které v neděli odpoledne v celé republice překročí 31 stupňů Celsia. Vedra vydrží na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku i v pondělí, ve zbytku země se jen slabě ochladí. Nejteplejším dnem nadcházejícího týdne má být podle předpovědi úterý, kdy mohou teploměry zejména na jihu Moravy vyšplhat až ke 37 stupňům. Horké a místy tropické počasí vydrží v Česku až do víkendu, občas se dají čekat přeháňky a bouřky.
5 fotografií

Začíná tropické počasí, vedro má vydržet do konce týdne

Praha
Ilustrační foto.
Tachov – Tachovští policisté si mohou připsat další úspěšný zářez. Na základě medializace se podařilo dopadnou muže, který byl podezřelý z pokusu krádeže, ke které došlo 17. května v Tachově v jednom domě v Kostelní ulici.

Zloděj řádící na Tachovsku je dopaden

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Břeclav - Nebyl skoro schopný stát na nohou, přesto pětačtyřicetiletý cyklista nasedl na kolo a vydal se po třídě 1. máje, která spojuje centrum Břeclavi s městskou částí Poštorná. „Daleko ovšem muž nedojel. Z důvodu silné opilosti nezvládl řízení a upadl na chodník. Při pádu se zranil a sanitka jej musela převést do nemocnice," sdělila břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Nemohl ani stát, přesto sedl na kolo. Cyklista s 3,73 promile upadl a zranil se

Nehody
Ilustrační foto.
Blanensko, Vyškovsko - Slavkovanka Petra Musilová snáší letošní tropické dny hůř než ostatní, dokonce je odnesla i na zdraví. „Pracuji v kuchyni, kde je ještě větší horko než venku, a z toho jsem zkolabovala. Přijela pro mě záchranka a odvezli mě do nemocnice. Řekli mi, že mám hlavně víc pít,“ svěřila se osmnáctiletá dívka. Podle mluvčí blanenské nemocnice Kateřiny Ostré počet úrazů v letních měsících každoročně stoupá.

Letní hrozba: počet kolapsů i úrazů stoupá, na vině je i osvěžování alkoholem

Vyškovsko
Výstava přibližuje historii Židů na Rakovnicku.
Rakovník /FOTOGALERIE/ – Snad každý obyvatel Rakovnicka ví, kde je v Rakovníku židovské ghetto. Ale málo kdo už ví něco o historii lidí, kteří v něm žili. Historii poodhaluje výstava v renesančním domě U Samsona v samém historickém jádru bývalé rakovnické židovské čtvrti 
8 fotografií

Výstava přibližuje historii Židů na Rakovnicku

Volný čas