ŠTÍTEK: alkoholický nápoj

Bobovka slaví dvacetiny, povozí vás zadarmo
Špindlerův Mlýn - V pátek 7. července to bude 20 let, kdy byl zahájen zkušební provoz bobové dráhy Špindlerův Mlýn. Byla postavena jako první projekt tohoto druhu nejen v České republice, ale i jako premiérový projekt v celé Střední Evropě.

Bobovka slaví dvacetiny, povozí vás zadarmo

Krkonoše
Smyslem projektu je upozorňovat patnáctileté na začátek jejich trestní odpovědnosti.
Nymburk - Je jim patnáct, už mají občanku, končí základní školu. Jsou zase o kus dospělejší. Ale mnohdy netuší, že stojí také na začátku trestně právní odpovědnosti. Městská policie v Nymburce úspěšně realizuje již několik let projekt prevence pro „náctileté" nazvaný Patnáct +, který je určený žákům všech devátých ročníků nymburských základních škol, odpovídajících tříd gymnázia i základní školy speciální. Celkem se projekt dotýká necelých tří stovek dětí.
3 fotografie

Školáci se dozvěděli, co znamená být trestně odpovědný

Nymbursko
Nehoda u Hadrovce.
Hadrovec - Hromadná dopravní nehoda se stala na křižovatce hlavní silnice vedoucí na Babylon s odbočkou na Trhanov. Osmašedesátiletá řidička (cizinka) jela v pondělí v 16:15 hodin svým Citroenem C5 ve směru od Babylonu.
4 fotografie

FOTO: U Hadrovce se srazila tři auta

Nehody
Ilustrační foto
Chrudimsko – Ve vazební věznici čeká na soud čtyřicetiletý muž, jehož kriminalisté podezírají z týrání. „Od začátku roku 2013 do letošního června měl fyzicky a psychicky týrat svoji mladší družku," uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař.

Podezřelý násilník skončil ve vazbě

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Rychnovsko - Policisté se v rámci bezpečnostního opatření „Voda 2017" v období letních prázdnin zaměří na odhalování protiprávního jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel na vodních cestách a plochách.

Policie chystá akci „Voda 2017“

Rychnovsko
Pitný režim. Ilustrační foto.
Praha – Dbát na pitný režim je v současných vedrech důležité – rozhodně však nemůže být příkladem 33letý muž, kterého v noci na úterý strážníci z Prahy 7 sbírali ze země na zastávce městské hromadné dopravy v ulici Dukelských hrdinů. Muž se zraněním v obličeji, kterého přivolaní záchranáři odváželi k ošetření do nemocnice, nadýchal téměř čtyři a půl promile.
26 fotografií

Do horka je dobrá čepice, ale ne mít pod čepicí

Praha
Ilustrační foto
Český statistický úřad dnes zveřejnil údaje o květnové inflaci, která vzrostla na 2,4 procenta z dubnových dvou procent. Trh přitom čekal jen mírný nárůst na 2,1 procento. Meziměsíčně stouply v květnu spotřebitelské ceny o 0,2 procenta. 
5 fotografií

Inflace v květnu výrazně vzrostla

Ekonomika
Non-stop Excel.
Frýdek-Místek - Zábavní podniky jsou ve velmi častých případech pro obyvatele bytů a domů noční můrou. Po 22. hodině se chce většina lidí naladit na vlnu ticha a klidu. Na druhé straně ti, kteří se chtějí bavit i po desáté hodině večer, mají na to také právo a povětšinou kromě pokut se jinak rušení nočního klidu řešit nedá.
4 fotografie

Noční neklid skončí

Frýdecko-Místecko
Ilustrační foto
V západní polovině Česka budou v úterý tropické teploty i bouřky. V nižších a středních polohách Čech v tento den vystoupají teploty nad 30 stupňů Celsia, odpoledne a večer se pak s příchodem studené fronty mohou ojediněle objevit silné bouřky s krupobitím, nárazovým větrem a přívalovým deštěm, sdělil v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
10 fotografií

Čechy v úterý zasáhnou tropické teploty, doprovodí je bouřky

Česko
Letní počasí v Praze.
Praha - Západní polovinu Česka v úterý zasáhnou tropické teploty i bouřky. V nižších a středních polohách Čech v tento den vystoupají teploty nad 30 stupňů Celsia, odpoledne a večer se pak s příchodem studené fronty mohou ojediněle objevit silné bouřky s krupobitím, nárazovým větrem a přívalovým deštěm, sdělil v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
19 fotografií

V Čechách budou v úterý tropické teploty, doprovodí je bouřky

Praha
Novinky v petrovském přístavu na Baťově kanálu - stacionární jeřáb pro zdvih až desetitunových plavidel a unikátní člun pro vozíčkáře.
Petrov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Význam petrovského přístavu roste a zároveň vyniká jeho jedinečnost. Ředitelství vodních cest ČR před sobotním polednem představilo další dvě unikátní novinky. Petrov tak pro novou sezonu disponuje jak největším jeřábem pro zdvih lodí na Baťově kanále, tak motorovým člunem Hendy, který je přizpůsobený pro snadný vjezd a výjezd vozíčkářů do a z plavidla.
18 fotografií

Novinky na Baťově kanále: petrovský jeřáb přesune i desetitunové lodě

Hodonínsko
Buchlovické děti se dočkaly obnoveného hřiště.
HLASUJTE V ANKETĚ / Dokonce ještě vyšší zájem, než radnice městyse pod Buchlovem očekávala, zažívá už několik dní rekonstruované dětské hřiště mezi ulicemi Komenského a Řadovou v Buchlovicích. Dennodenně sem míří v doprovodu svých rodičů nebo i samy desítky dětí, aby si na univerzálním hřišti užily dobrodružství.
20 fotografií

Buchlovické děti si mají kde vyrazit za dobrodružstvím

Slovácko
Ilustrační foto
Neratovice – Městská knihovna nabízí čtenářům a dalším návštěvníkům v květnu bohatý program. V příštím týdnu se tam odehrají tři akce.

KRÁTCE: Kurz odhalí rodokmeny

Mělnicko
Zbraň, ilustrační foto
Studentská party v Texasu skončila tragicky. Když ji přerušili policisté, kteří dostali oznámení o požívání alkoholických nápojů ze strany nezletilých, pokusilo se pár studentů ujet. Policie na vůz vystřelila a smrtelně zranila patnáctiletého studenta na místě spolujezdce.

Texaský policista smrtelně postřelil patnáctiletého studenta

Svět
Medvědí česnek.
Jasně zelené podlouhle široké listy medvědího česneku najdete v těchto dnech v lužních a listnatých lesích, na stinných a vlhkých místech. Pozor ale na záměnu s jedovatou konvalinkou vonnou nebo ocúnem jesenním! Medvědí česnek snižuje krevní tlak, utišuje revma, dá se z něj připravit třeba i víno.
5 fotografií

Medvědí česnek hledají huňáči po zimním spánku

Ostravsko