ŠTÍTEK: Alžírsko

Zbraně. Ilustrační foto.
Moskva - Ruský zbrojní vývoz se bude i v příštích letech udržovat na rekordních úrovních. Podle zprávy ruského nezávislého Střediska pro analýzu strategií a technologií (CAST) bude Rusko nejméně do roku 2014 vyvážet zbraně v roční hodnotě 10 miliard dolarů (174 miliard korun).

Rusko vyváží rekordní objemy zbraní

Svět
Vojtěch Šik (v bílém)
Plzeň – Velmi úspěšný víkend prožil v dresu rezervního týmu české reprezentace plzeňský házenkář Vojtěch Šik. Kapitán extraligového Talentu byl nejlepším střelcem národního celku na mezinárodním turnaji Marrane v Paříži a také díky jeho jedenácti přesným trefám Češi prestižní turnaj vyhráli.

Šik: Není důvod si v Zubří nevěřit

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Mali- Francouzka, která je jedinou ženou mezi sedmi zajatci unesenými před třemi týdny v Nigeru, má rakovinu a nutně potřebuje lékařskou pomoc. Agentuře AFP to řekl jeden z mužů, kteří s únosci z Organizace Al-Káida v muslimském Maghribu (AQMI) vyjednávají.

Unesená žena prý nutně potřebuje lékařskou péči

Svět
Ilustrační foto
Londýn - Radikalizaci muslimských vězňů lze omezit změnou přístupu k nim v západních věznicích. Měly by se inspirovat v některých zemích Blízkého východu či Asie, kde existují programy nápravy radikálů a jejich opětné integrace do společnosti. Uvádí se to ve studii britského Mezinárodního centra pro zkoumání radikalizace a politického násilí (ICSR), podle níž se vězeňské prostředí naopak může stát i podhoubím terorismu.

Islamismus potlačí převýchova vězněných radikálů

Svět
Ministr vnitra Slovenské republiky Robert Kaliňák
Košice - Slovensko začátkem týdne vypovědělo údajného teroristu Mustafu Labsího do Alžírska. Novinářům to ve čtvrtek řekl slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák (Směr-SD). Labsí se na Slovensku několik let neúspěšně pokoušel získat azyl. Na konci března mu to definitivně zamítl slovenský nejvyšší soud.

Slovensko vyhostilo údajného teroristu Labsího

Svět
Ilustrační foto
Jíčínsko – „Drahy priteli, dobry den a Buh ti zehnej,“ takto mohou začínat dopisy, které chodí mailovou poštou mnohým z nás, avšak některá česká písmenka jsou nahrazena cizími znaky a čitelnost je velmi špatná.

Jak /ne/naletět podvodníkům

Názory z regionu
Vojtěch Šik
Plzeň - Radostnou zprávu obdržel těsně před Štědrým dnem házenkář extraligové Lokomotivy M.A.T. Plzeň Vojtěch Šik. Z pozice náhradníka byl dodatečně nominován na mezinárodní turnaj ve Francii, kterého se zúčastní béčko české seniorské reprezentace od 7. do 10. ledna příštího roku.

Házenkář Šik se těší na reprezentační premiéru

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Německo - Už na 100.000 dopisů adresovaných Ježíškovi obdrželi letos z celého světa v braniborské obci Himmelpfort (Nebeská brána). Zdaleka ještě nikoli úplnou bilanci v sobotu podle agentury DPA oznámila místní pošta, která v každoroční nadílce našla novinky: poprvé dorazila psaní z Alžírska nebo z Černé Hory.

Nebeskou bránu zavalilo sto tisíc dopisů pro Ježíška

Svět
Záchranář Martin Červenka z Brna.
Brno - Pas šestačtyřicetiletého Martina Červenky z Brna je plný razítek z exotických zemí. Poznal třeba Alžírsko, Írán nebo Pákistán. Na prohlížení památek ale čas neměl. Byl tam totiž jako člen záchranného týmu, který vytahoval lidi z trosek při různých přírodních katastrofách.

Zachraňoval životy v Íránu i Alžírsku

Brněnsko