ŠTÍTEK: Antarktida

Rolex vždy podporoval výjimečné osobnosti a odvážné počiny jednotlivců i celých týmů.
KOMERČNÍ SDĚLENÍ: Když horolezci dosahují výšek, které obvykle brázdí spíše trysková letadla, potýkají se s teplotami klesajícími až k –50 °C a zdolávají ledové srázy bičováni smrtonosným větrem, neobejdou se bez odpovídající výbavy. Proto také několik průkopnických expedicí, jež se od roku 1930 vydávaly pokořit himalájské vrcholy, spoléhalo na své nepostradatelné hodinky Rolex Oyster.

Společník na extrémní expedice: Zrození ikony Rolex Explorer

Články - spolupráce
Dosud nejdál na jih doplula plachetnice k zeměpisné šířce 77 stupňů a 51 minut. Od 12. února letošního roku to už ale neplatí. Devítičlenná polsko-česká posádka plachetnice Selma, po téměř měsíci plavby z přístavu Hobart a překonání více než 4000 kilometrů právě tento den pronikla mezi rozlámanými ledovými poli do Velrybí zátoky v Rossově moři. Palubní přístroje zaznamenaly polohu 78. stupeň a 43. minutu zeměpisné šířky. Kromě osmi polských jachtařů byl v expedici i zkušený námořník a propagátor českých antarktických výzkumů Dušan Jamný.
15 fotografií

S větrem v plachtách, co nejdál na jih

Články
Obsah časopisu - září 2013
I přes nově odhalené zpomalení globálního oteplování, jsou mnozí klimatologové přesvědčeni, že hladina moře bude stoupat a pokračující tání ledu může katastrofálně proměnit hranice kontinentů. Na jiné myšlenky vás snad přivede reportáž o tepu konžské Kinshasy. A hlavy třeba zchladí zpráva o zlézání Antarktidy. Pokud nevíte, co má dva metry a váží 50 kg, pak je to kasuár. A pokud se vám právě nic nedaří, tak vás snad potěší, že nezdary jsou jen varianta…  

Obsah časopisu - září 2013

Časopis