ŠTÍTEK: Arco

Sportovní lezec Stanislav Pekárek
Vizovice – Je jako Spiderman. I on lozí po zdech s obratností a mrštností. Jen místo vystřelujících pavučin používá lana a karabiny. Talentovaný sportovní lezec Stanislav Pekárek se jako jediný ze Zlínského kraje nominoval už celkem potřetí na mistrovství světa. Jako filmový super hrdina se ale necítí.

Pavoučímu muži Pekárkovi ještě nešlo o život

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Lanškroun – Horolezecký oddíl Lanškroun se ve dnech 5. a 6. června vydal reprezentovat nejen Lanškroun, ale i celou republiku do italského městečka Arco, kde se konal evropský uznávaný závod Rock climbing junior.

Horolezci se v Italském Arcu neztratili

Ostatní sporty
Uzamčení země valašské proti těžařům v roce 2008.
Frenštát pod Radhoštěm, Trojanovice – Již tři roky uběhly od uzamčení země valašské na sto roků kvůli zájmům těžařských společností. Toto výročí si připomenou lidé ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Trojanovicích v sobotu 15. května.

Valaši si připomenou uzamčení země

Novojičínsko
Kurhotel na jedné z lázeňských ulic v době jejich rozkvětu.
Jánské Koupele - Obec Jánské Lázně proslula svými uhličitoželezitými prameny už v 18. století. První zpráva o její existenci pochází z roku 1704 a až do 19. století patřila k Melči.

HISTORIE: Jánské Koupele

Opavsko
Pěvecký soubor frenštátského gymnázia Garrendo sklidil vloni u posluchačů zasloužený potlesk.
Frenštát pod Radhoštěm – Už popáté začne letošní vítání léta ve Frenštátě pod Radhoštěm oslavami Dne města. Stejně jako loni se můžeme tento pátek těšit na bohatý program a spoustu zajímavých koncertů. Mimo jiné vystoupí skupina No Name.

Ve Frenštátě oslaví Den města ve velkém

Novojičínsko
Majáles v Zábřehu, pátek 15. května 2009
Zábřeh /FOTOGALERIE/ - Bojovný husitský chorál Kdož jsú boží bojovníci zněl v pátek 15. května Zábřehem. Studenti totiž slavili tradiční Majáles a městem táhl dopoledne mohutný průvod, který uzavírali gymnazisté. Zatímco loni oblékli kostýmy římských legionářů, zdravili Césara a na povel mizeli pod obrannou formací ze štítů, letos se posunuli o patnáct století kupředu a proměnili se v husitské vojsko.
45 fotografií

2x VIDEO: Shrek s Janem Žižkou bojoval v Zábřehu o krále Majálesu

Šumpersko
Vizualizace možného obchodního centra mezi Resslovou a Prokopovou ulicí
Plzeň - Největší ghetto v centru Plzně, městský dům v Resslově 13 s více než stovkou obyvatel, bude možná v nejbližších letech zbouráno. Ambiciozní projekt developerské firmy WPB Group, který může zcela změnit střed města kolem Americké třídy, totiž počítá s likvidací městských budov Resslovy 13 a 19.
3 fotografie

Resslova 13 se možná bude bourat

Plzeňsko
Ilustrační foto
VSETÍN - Kněžna Libuše, Johanka z Arcu, Napoleon Bonaparte nebo princezna Šeherezáda. Za tyto a další literární postavy se včera převlékli pracovníci vsetínské Masarykovy knihovny, aby společně se čtenáři oslavili první narozeniny v nových prostorách na Dolním náměstí.

Vsetín: knihovna slavila narozeniny

Volný čas
PRAHA - Potravinářská firma Balírny Marila, ve které měl podíl i uprchlý podnikatel Tomáš Pitr, přejde do rukou slovenského podnikatele Pavola Krúpy a jeho společnosti Arca Capital. "S antimonopolním úřadem nebude problém, čekáme, že do konce září spojení povolí," říká generální ředitel Marily Milan Šedivý v exkluzivním rozhovoru pro deník Aktuálně.cz.

Šéf Marily: Pitr u prodeje nebyl. Občas jen radil

Ekonomika
Petr Žampach
KŘENOVICE - Jakmile Petr Žampach z Křenovic usadí návštěvu v obýváku, musí být okamžitě jasné, jakému koníčku se internátní vychovatel věnuje ve svém volném čase.

Láska k šermu s Žampachem rostla

Vyškovsko
Jana Vincourková ukázala sílu a umění pustiměřských oddílů i na těžkých závodech v Rakousku i v Itálii.
ITÁLIE - Pro závodníky sportovního lezení nastalo období klidu od republikových a regionálních závodů. Přesto však mladé závodnice z oddílu SPL Pustiměř DDM Vyškov nezahálejí. V těchto týdnech totiž bojují v seriálu mezinárodních závodů.

Vincourková se předvedla v Itálii

Ostatní sporty
Městské slavnosti s názvem Zrcadlo umění
PARDUBICE - V krajském městě začala jarní část Městských slavností. Sedmý ročník přehlídky, která nese název Zrcadlo umění, slavnostně zahájil dopolední program v Kulturním domě Hronovická. Na něm byla k vidění taneční, hudební i divadelní vystoupení.
17 fotografií

Zrcadlo umění: Město hrálo a malovalo

Volný čas
Mladá pustiměřská závodnice Jana Vincourková se po dobytí mnoha tuzemských akcí pokouší prosadit i na zahraniční scéně.
RAKOUSKO - První polovina republikových soutěží ve sportovním lezení mládeže je již u konce. V tomto období tak probíhají mezinárodní závody jak starších žákyň a juniorů, tak i nejmladších dětí.

Vincourková sbírá další úspěchy

Ostatní sporty