ŠTÍTEK: asistovaná reprodukce

Ilustrační foto.
Zlín - K léčbě neplodnosti, která balancuje na hraně zákona, se včera otevřeně přiznala zlínská klinika reprodukční medicíny. Jde o to, že od roku 2004 umožňuje párům, aby jejich potomka porodila náhradní matka.

Klinika umožní odnosit dítě pro cizí matku

Slovácko
Ilustrační foto.
Zlín - K léčbě neplodnosti, která balancuje na hraně zákona, se ve středu 3. června otevřeně přiznala zlínská klinika reprodukční medicíny. Jde o to, že od roku 2004 umožňuje párům, aby jejich potomka porodila náhradní matka.

Odnosit cizí dítě? Ve Zlíně to umožní

Zlínsko
Sloní samec Kito v královédvorské ZOO
Dvůr Králové - Těsně po půlnoci dorazil do ZOO vzácný náklad. Nákladový prostor obrovského kamionu ukrýval specielní kontejner sdlouho očekávaným přírůstkem jedinečné kolekce afrických zvířat, kterou se východočeská zoo chlubí. Až ze zoo v anglickém Colchesteru přicestoval mladý sloní samec Kito.
6 fotografií

Sloní samec Kito dorazil do ZOO Dvůr Králové

Krkonoše
David Rumpík při on-line rozhovoru pro Zlínský deník.
Zlín /ON-LINE ROZHOVOR/ - Na chatu Zlínského deníku odpovídal na dotazy čtenářů v úterý 5. května ředitel Kliniky reprodukční medicíny David Rumpík. Ptali jste se mimo jiné, zda on sám má děti, jak byly počaty, a zda má Klinika požadavky na vzdělání u dárců spermií a vajíček.

Rumpík: Muži budou zcela neplodní za padesát let

Slovácko
David Rumpík při on-line rozhovoru pro Zlínský deník.
Zlín /ON-LINE/ - Na chatu Zlínského deníku odpovídal na dotazy čtenářů v úterý 5. května ředitel Kliniky reprodukční medicíny David Rumpík. Ptali jste se mimo jiné, zda on sám má děti, jak byly počaty, a zda má Klinika požadavky na vzdělání u dárců spermií a vajíček.

Rumpík: Muži budou zcela neplodní za padesát let

Zlínsko
Ilustrační foto.
Zlín - Současná hospodářská krize se zatím neprojevuje na výši zájmu o pomoc s početím dítěte, pokud se to běžnou cestou páru nedaří. Tvrdí to alespoň ředitel zlínské Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie David Rumpík.

O umělé oplodnění lidé usilují krize nekrize

Zlínsko
Interiér nové uherskohradišťské porodnice.
Zlín - Současná hospodářská krize se zatím neprojevuje na výši zájmu o pomoc s početím dítěte, pokud se to běžnou cestou páru nedaří. Tvrdí to alespoň ředitel zlínské Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie David Rumpík.

O umělé oplodnění lidé usilují krize nekrize

Slovácko
Ilustrační foto.
Zlínský kraj - Tři sta pětašedesát těhotenství se podařilo vloni dosáhnout lékařům ze zlínské Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie. Mimotělním oplodněním to bylo tři sta třiatřicet, ze zamražených embryí pak dvaatřicet.

Každé druhé umělé oplodnění je úspěšné

Slovácko
Ilustrační foto.
Zlín - Třistapětašedesát těhotenství se podařilo vloni dosáhnout lékařům ze zlínské Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie. Mimotělním oplodněním to bylo třistatřiatřicet, ze zamražených embryí pak dvaatřicet. Podle ředitele kliniky Davida Rumpíka je celková úspěšnost vjednom oplodňovacím cyklu 50,1procenta.

Umělé oplodnění: ve Zlíně je úspěšnost poloviční

Zlínsko
Miminka. Ilustrační foto
Liberec - Zatímco předloni se v Liberci narodilo 1481 dětí, v roce 2008 to bylo již 1596 novorozeňat. Daleko propastnější rozdíl však nemocniční statistiky zaznamenaly v počtu narozených dvojčat. Ten během jednoho roku vrostl z 29 párů v roce 2007 na konečný počet 46 v loňském roce.

V Liberci přišlo vloni na svět téměř 1 600 dětí

Liberecko
Novojičínský biograf Artefakt.
Nový Jičín – Novojičínský artový Biograf Artefakt připravil na tuto sobotu pro své příznivce dramatický příběh trápení moderních žen. Hrdinka stejnojmenného filmu Nadine vše věnovala kariéře a zábavě. Jednoho dne se ale její duše vzepře a unese dítě svého bývalého přítele.

Artefakt uvede drama o bolestech ženy

Volný čas
Ilustrační foto.
Rychnovsko - Nepohyblivé spermie manžela a vlastní zdravotní problémy. V takové situaci dorazila na první umělé oplodnění Eva. Potratila po něm. Manželovi našli nádor na varleti, který byl sice malý, ale zhoubný.

Muži s kvalitním spermatem do 30 let vymřou

Rychnovsko
Dárce krve.
Trutnovsko - Nepohyblivé spermie manžela a vlastní zdravotní problémy. V takové situaci dorazila na první umělé oplodnění Eva. Potratila po něm. Manželovi našli nádor na varleti, který byl sice malý, ale zhoubný.

Muži s kvalitním spermatem do 30 let vymřou

Krkonoše
Ilustrační foto
Rychnovsko - Jedna mohla mít kupu dětí, kdyby nepodstoupila dvě interrupce. Rozhodla se v nesnesitelné situaci jinak. Potrat jí dodnes připomíná „krvavá jatka“, rozhodnutí by však neměnila. Druhá po dětech zatím marně touží, samovolné potraty ji tlačí na psychické dno.

Dva póly: interrupce a samovolný potrat

Miminka
Ilustrační foto
Zlín - Umělé oplodnění. Po baťovských botách a animovaném filmu je to další důvod, proč se o Zlínu dozvídá celý svět. Na zdejší klinice reprodukční medicíny totiž využívají unikátní metodu, která sem láká neplodné páry z různých částí zeměkoule.

Cizinci hledají na mapě Zlín. Kvůli umělému oplodnění

Zlínsko
Ilustrační foto.
Zlín - (HLASUJTE V ANKETĚ) Umělé oplodnění. Po baťovských botách a animovaném filmu je to další důvod, proč ví o Zlíně celý svět. Na tamní klinice reprodukční medicíny totiž využívají unikátní metodu, která sem láká neplodné páry z různých částí zeměkoule.

Zlín je Mekkou umělého oplodnění

Slovácko
Centrum asistované reprodukce má v Jihlavě i svou laboratoř.  Centrum funguje ve stejné budově jako porodnice.
Jihlava - Rok od roku přichází do Centra asistované reprodukce Sanus v jihlavské nemocnici více párů, které chtějí mít dítě. Centrum funguje přes tři roky, za loňský rok eviduje celkem 286 cyklů s transferem embryí. Jak to vypadá s umělým oplodněním na Vysočině? Deník hovořil s vedoucím lékařem centra Sanus Michalem Škurlou.

Jihlava: umělých oplodnění je více

Jihlavsko
Na Nikolku (vlevo) a Petřičku Tedeskovy doma čekají již čtyři sourozenci.
Nový Jičín - Ke čtyřem potomkům přivedla v pondělí v novojičínské porodnici na svět další dvě děti v podobě dvojčat Michaela Najvarová (38 let) ze Štramberka. Děvčátka Petra a Nikola Tedeskovy, která se narodila císařským řezem, jsou zdravá a mají se čile k světu.

Ke čtyřem potomkům přivedla na svět ještě dvojčata

Novojičínsko