ŠTÍTEK: bazén

Přerovský bazén se po rekonstrukci opět otevře v pátek 8. prosince. Voda už je napuštěná.
Konec provizoria a dojíždění za sportem do jiných měst. Plavecký areál v Přerově se v pátek 8. prosince konečně otevře veřejnosti po náročné rekonstrukci, která trvala sedm měsíců. Už teď je bazén napuštěný a dolaďují se poslední detaily na slavnostní otevření.

Přerovský bazén po rekonstrukci přivítá první plavce

Přerovsko
Ze soudu s kutnohorskou zubařkou.
K dalšímu soudnímu jednání v souvislosti s podivným úmrtím se zřejmě schyluje ve vazbě na dění kolem společenství s rysy sekty, kterým se obklopil léčitel působící v Kutné Hoře. Jeho jméno nelze uvést kvůli ochraně obětí násilných trestných činů. Muž totiž loni v říjnu podlehl otravě znecitlivujícím medikamentem, a to za přítomnosti dvou žen patřících k největrnějším stoupencům: pedagožky v důchodu bydlící na pražských Hájích (v jejímž bytě zemřel) a o generaci mladší kutnohorské zubařky. Z té si léčitel udělal i milenku – a jak vyplynulo z jednání soudu, nezastavil se před násilím.
29 fotografií

Policie obvinila dalších šest lidí v kauze kutnohorské sekty: pro smrt v lese

Zločiny a soudy
Ilustrační koláž
Kulturní nedorozumění řeší provozovatelé bazénu v polském Prudniku. Zařízení nedaleko českých hranic navštěvují i hosté z blízkého Jesenicka a Krnovska. Češi se při převlékání do plavek vysvlékají do naha přímo v šatnách a nepoužívají kabinky. To Poláky uvádí do trapných situací.
6 fotografií

Naháči z Česka pohoršují na polských bazénech

Šumpersko
Ilustrační foto
Kde by měl vyrůst nový pětadvacetimetrový krytý bazén a co všechno by měl Olomoučanům nabídnout? Na parcele vzdálené jen pár desítek metrů od vstupu do současného aktivity parku se počítá také s dětským výukovým bazénem, cvičebním sálem a wellness.

Nový bazén v Olomouci. Co nabídne a kde má stát?

Z okolí
Práce na rekonstrukci bazénové vany Plaveckého areálu v Přerově finišují. Do měsíce by mělo být hotovo. Foto: Sportoviště Přerov, se svolením
Dojíždění plavců a vodních pólistů na tréninky do okolních měst už za měsíc skončí a zaplavat si v padesátimetrovém bazénu na Plaveckém areálu v Přerově bude moci opět i široká veřejnost. Rekonstrukce bazénové vany finišuje a vedení města předpokládá, že se areál znovu otevře veřejnosti počátkem prosince.
4 fotografie

Přerovský bazén se v prosinci otevře, práce finišují

Přerovsko
Nové lázně v Blansku? Město vypsalo výběrové řízení, hledá zhotovitele. S bazénem počítá do konce roku 2025.
/VIZUALIZACE, VIDEO/ Dopracování projektové dokumentace, bourání starého krytého bazénu a stavba nových lázní. Blanenští vypsali výběrové řízení na zhotovitele jedné z největších městských zakázek za posledních několik desítek let. Uzávěrka přihlášek je 1. prosince. Vybudování krytého bazénu na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka se tak posouvá vpřed.
16 fotografií

Lázně v Blansku? Město vypsalo výběrové řízení, s bazénem počítá v roce 2025

Blanensko
Městský bazén na Lochotíně se v úterý po rekonstrukci otevřel pro veřejnost.
/FOTO + VIDEO/ Rozsáhlá rekonstrukce plaveckého areálu na Lochotíně je hotová. Během uplynulých let do něj město Plzeň investovalo přes 50 milionů korun. Poslední etapa oprav probíhala během letošního léta, po přestávce došlo 31. října na slavnostní otevření bazénu, od 1. listopadu tak bude opět sloužit nejen výuce plavání, ale také sportovcům a veřejnosti.
13 fotografií

Lochotínský bazén je opět otevřený. Podívejte se, jak vypadá po rekonstrukci

Plzeňsko
Po renovaci budou herní prvky instalovány na již existující hřiště u bazénu.
Zbourání Rákosníčkova hřiště na sídlišti Pod Lipou v Hořicích vyvolalo před týdnem vlnu nevole mezi místními rodiči i v zastupitelstvu. Rada města na základě dlouhodobých problémů s výtržníky a stížností obyvatel nedalekých bytovek rozhodla, že 10 let staré hřiště rozebere a zachovalé herní prvky přesune o 300 metrů dál na jiná hřiště. Hořická opozice v čele s Martinem Křovinou (ODS), Ivanem Stuchlíkem a Zdeňkem Lhotou (oba za STAN) napsala otevřený dopis hořické radnici, ve kterém požaduje vysvětlení a zařazení bodu Rákosníčkova hřiště na další jednání zastupitelstva.
3 fotografie

Průlezky ze zrušeného Rákosíčkova hřiště budou u bazénu. Opozice žádá náhradu

Jičínsko
Tobias Student (uprostřed) na úspěšných závodech v Německu.
Dva závodníci plaveckého oddílu Slavie Chomutov Šimon Studnička a Tobias Student reprezentovali na plaveckých závodech v německém Halle. Těchto závodů se zúčastnili v neděli po sobotních závodech v Litvínově. Plavali pouze dva starty, první byl na seznámení s bazénem 100 m motýlek a následovali jejich hlavní starty, pro Šimona 100 m prsa a Tobiase 400 m polohový závod. A dařilo se jim parádně!

Víkend ve vodě: Studnička a Student zářili v Halle. Lámali mládežnické rekordy

Ostatní sporty
Nově otevřená strakonická bazénová hala.
V pondělí 2. října se po jarním zkušebním provozu otevřela veřejnosti nová nafukovací hala nad strakonickým padesátimetrovým bazénem. Její zprovoznění je průlomovým okamžikem pro rozšíření sportovní nabídky plaveckých aktivit. Od prvotní myšlenky po realizaci uběhly necelé dva roky.

Bazén má střechu, plavat ve Strakonicích se může celý rok

Strakonicko
Martin Pechlát v seriálu Táta v nesnázích
Jmenuje se Petr Hora, je správcem bazénu a bývalým vrcholovým sportovcem. Svůj život zasvětil výchově tří dcer, kvůli nimž se – na rozdíl od bývalé ženy - vzdal své kariéry. Holky se ale pomalu začínají osamostatňovat, a tak se hlavní hrdina nového seriálu TV Nova Táta v nesnázích, rozhodne se svým životem ještě něco udělat. Možná si i najít novou lásku. Tvář mu propůjčil herec Martin Pechlát.

Martin Pechlát: Hraju nejlepšího tátu na světě, který všechno vydrží

Film a televize