ŠTÍTEK: Beyoncé Knowles

Sazka Arena bude hostit finále volejbalové Ligy mistrů
Praha – „Víceúčelová hala Sazka Arena bude patřit mezi nejmodernější a nejlépe vybavené stánky tohoto druhu  v Evropě," znělo toho času z médií.  Návrh výstavby velkokapacitní haly dosáhl na realizaci 27. října 2002, kdy po více než dvouletém dohadování o umístění kruhového areálu začaly stavitelské práce. Veřejnosti se otevřela o necelé dva roky později, 24. března 2004, a to při příležitosti mistrovství světa v ledním hokeji. To už ovšem se zpožděním i značnými finančními a technickými komplikacemi. Od samotného počátku provázely její výstavbu skandály.

O2 Arena slaví deset let

Praha
Sazka Arena bude hostit finále volejbalové Ligy mistrů
Praha – „Víceúčelová hala Sazka Arena bude patřit mezi nejmodernější a nejlépe vybavené stánky tohoto druhu  v Evropě," znělo toho času z médií.  Návrh výstavby velkokapacitní haly dosáhl na realizaci 27. října 2002, kdy po více než dvouletém dohadování o umístění kruhového areálu začaly stavitelské práce. Veřejnosti se otevřela o necelé dva roky později, 24. března 2004, a to při příležitosti mistrovství světa v ledním hokeji. To už ovšem se zpožděním i značnými finančními a technickými komplikacemi. Od samotného počátku provázely její výstavbu skandály.

O2 Arena slaví deset let

Praha
Nový hlubokomořský červ byl pojmenován podle mistra Jediho.
Madrid – Postava z hvězdných válek inspirovala vědce k pojmenování druhu hlubokomořského červa, který byl objeven na dně Atlantského oceánu. Dosud neznámý oceánský tvor dostal jméno Yoda purpurata díky své podobě s mistrem Jedim ze slavné série filmů George Lucase, napsal španělský deník El Mundo.

Hlubokomořský červ dostal jméno podle mistra Jediho

Svět
Nová CD, ilustrační foto
Praha /RECENZE/ – Zavádíme novou, pravidelnou rubriku, takového průvodce  světem hudebních nosičů. Šéfredaktor Pražského deníku Ondřej Leinert si bere na paškál každý měsíc nová alba, co právě vyšla, a hodnotí je procenty, jež si podle něj zaslouží…

Nová cédéčka, která nás zaujala

Hudba
Ukulele orchestra jako Brno
Brno /RECENZE/ - Alternativním variantám hudebního ztvárnění zdaleka neodzvonilo. Dokládá to i Ukulele Orchestra jako Brno dvanáctičlenné hudební těleso, které výrazným způsobem promlouvá nejen na brněnské hudební scéně.

Brněnští ukulelisté hrají Beatles i Jacksona

Hudba
OSMIČKA finalistů si v týdnu vyzkoušela skydiving. Simulaci volného pádu ve vzdušném tunelu se nejvíce obávaly dámy.
Praha – Další čtyři finalisté – tedy celá polovina současného uskupení – vypadnou z předposledního klání show Hlas Česko Slovenska. Nedělní výkony budou tedy pro všechny rozhodující, protože na jejich základě se hned v pondělí ukáže, komu ze soutěžících se otevřou brány vysněného Grandfinále.

Hlas vstupuje do předposledního finále

Ostatní
Anna Veselovská
Praha - Perný den čeká dvanáctku finalistů show Hlas Česko Slovenska. Hned po důležitém soutěžním klání, které televize Nova kvůli včerejšímu hokeji přesunula na dnešek, budou muset absolvovat i obávaný Rozstřel. S jakými pocity do něj vstupují?

Jsem v pohodě, trémou netrpím, říká Veselovská

Ostatní
Finalisté soutěže TV Nova Hlas Československa při projížďce lodí centrem Prahy 10. května.
Praha – Vůbec poprvé během jednoho soutěžního večera se v Hlasu Česko Slovenska představí týmy všech čtyř koučů – Dary Rolins, Michala Davida, Rytmuse a Pepy Vojtka. Show totiž graduje – ve hře zbývá už jenom dvanáct finalistů (po třech v každém týmu). A jakými písničkami v neděli zabojují o svůj postup?

Hlas přitvrzuje, skončí čtyři finalisté

Hudba
Kristýna Daňhelová a Kristína Zakuciová vypadly z podledního Vyřazování v Hlasu Česko Slovenska.
Praha /DVOJROZHOVOR/ – Kristýna Daňhelová z Uherského Hradiště a Kristína Zakuciová z Košic – dvě talentované sympatické zpěvačky, které si v Hlasu Česko Slovenska nejvíce padly do noty. Shodou okolností jej taky v pondělí společně opustily, což prý tak nějak obě tušily. „Myslím, že každý z koučů má v soutěži svého favorita. Ale jediný, kdo to dává najevo – podle mého soudu až příliš okatě – je Patrik. Nezlobím se za to na něj, protože si taky kolikrát oblíbím člověka, jiný mi naopak není sympatický, a sama ani nevím proč. Na psychiku ale bylo Patrikovo nadržování hrozně moc náročné," říká osmnáctiletá Kristýna Daňhelová, která ze show odchází s jiným prvenstvím. Celkem si v ní totiž zazpívala jedenáctkrát (včetně rozstřelových a společných písní se svými spolubojovníky z týmu). O účasti v show Hlas Česko Slovenska vyprávějí spřízněné duše a poslední vyřazené – Kristýna Daňhelová a Kristína Zakuciová.

Kristýna Daňhelová a Kristína Zakuciová: Je třeba trošku provětrat vzduch

Ostatní
Letošní královnou Grammy je britská zpěvačka Adele.
New York, Los Angeles /FOTOGALERIE/- Letošní americké prestižní hudební ceny Grammy ovládla britská zpěvačka Adele. Získala šest ocenění, včetně nahrávky roku za píseň Rolling in the Deep a alba roku pro desku 21. Na slavnostním předávání cen v Los Angeles, jež se konalo ve stínu sobotního úmrtí popové divy Whitney Houston, se Adele také po několikaměsíční pauze způsobené zdravotními problémy vrátila na koncertní pódia.
9 fotografií

Ceny Grammy patřily Adele a poctě Whitney Houston

Hudba
Nejsem příliš společenský typ, ale sličná slečna mě dokázala pěkně rozparádit.
Nachystat se na dnešní výpravu nebylo vůbec jednoduché a přípravy mi zabraly několik desítek minut před zrcadlem. Musel jsem se důkladně učesat, trochu navonět a pořádně vykartáčovat. Zatímco minule jsem si užíval adrenalinu v robustním vozidle, dnes na mne čeká náruč něžné a krásné dívky.
10 fotografií

HUGOVA DOBRODRUŽSTVÍ: Ve víru sexy tance

Cestujeme
MTV Video Music Awards: Kayt Perry
Los Angeles /FOTOGALERIE/ - Hlavní cenu hudební televize MTV Video Music Awards za nejlepší video roku získala v noci na dnešek podle serveru MTV americká zpěvačka Katy Perry s klipem Firework. Hlavní událostí výročního udílení cen v živém přenosu z Los Angeles se však podle agentury Reuters nejspíš stalo oznámení americké popová hvězdy Beyoncé, že je těhotná.
6 fotografií

Katy Perry získala hudební cenu MTV za nejlepší video roku

Hudba
Beyoncé získala šest Grammy, na hlavní cenu ale nedosáhla.
Los Angeles /FOTOGALERIE/ – Dvaapadesáté americké hudební ceny Grammy v Los Angeles ovládla zpěvačka Beyoncé. Proměnila šest z deseti nominací, což se dosud žádné jiné ženě v jednom ročníku nepodařilo. Nezískala ale prestižní cenu za album roku, kterou za svou desku Fearless obdržela teprve dvacetiletá country zpěvačka Taylor Swift. Americká hudební akademie také během slavnostního předávání cen vzdala hold zesnulému „králi popu“ Michaelu Jacksonovi a připomněla si nedávné tragické zemětřesení na Haiti.
9 fotografií

Grammy se šesti cenami ovládla Beyoncé!

Hudba
Beyoncé je též majitelkou několika gramofónků Grammy, zde na snímku z roku 2007.
Los Angeles/Praha – V Los Angeles se v noci z neděle na pondělí budou předávat prestižní americké hudební ceny Grammy. Hudební svět na nich mimo jiné vzdá hold zesnulé legendě světového popu Michaelu Jacksonovi. Hlavní favoritkou 52. ročníku hudebních cen je zpěvačka Beyoncé, jež nasbírala deset nominací. Přímý přenos z udílení nejprestižnějších hudebních cen světa Grammy Awards 2010 ze Staples Center v LA mohou sledovat i diváci České televize.

Grammy letos vzdají hold Jacksonovi, nejvíc nominací má Beyoncé!

Hudba
Charitativní akci na podporu zemětřesením zničeného Haiti moderuje hollywoodská hvězda George Clooney
Los Angeles/Londýn – Do páteční charitativní akce Naděje pro Haiti se hodlá zapojit stále více populárních hudebníků a herců především z anglosaských zemí. Nejnověji účast přislíbily herecké hvězdy Meryl Streep, Nicole Kidman, Brad Pitt, Clint Eastwood a Tom Hanks, ze zpěvaček pak královna popu Madonna a Beyoncé. Už dříve svou podporu přislíbili popové hvězdy jako Justin Timberlake, Rihanna, Christina Aguilera nebo rapper Jay-Z.

Akce Naděje pro Haiti se zúčastní plejáda zpěváků i herců!

Hudba
Richard Krajčo na vyhlášení Andělů za rok 2008
Praha – Domácí kulturní scéna, která každoročně svádí bitvu o finance a podporu, zažívala letos kvůli ekonomické krizi obzvlášť krušné chvíle. Navzdory všeobecnému zaklínadlu, že je třeba ještě o něco víc šetřit než jindy, si však řada umělců a projektů dokázala obhájit své místo na slunci, byť často s menším rozpočtem. Co se v roce 2009 stalo? Karel Gott oslavil sedmdesátiny, Waldemar Matuška navždy odešel. Přijeli Madonna i Cohen a česká kultura obstála i s utaženými opasky!

Kultura 2009: Andělé, Lvi, triumfy i ztráty

Umění
Předávání cen MTV ve čtvrtek v Berlíně: Beyoncé
Berlín /EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ – Americká zpěvačka Beyoncé se ve čtvrtek stala nejúspěšnější umělkyní 16. ročníku udílení Evropských hudebních cen (EMA) televize MTV v Berlíně. Ze svých čtyř nominací proměnila tři. Nejlepší skupinou byla vyhlášena německá formace Tokio Hotel. V článku najdete kompletní výčet oceněných.
16 fotografií

Evropské hudební ceny MTV ovládla americká zpěvačka Beyoncé

Hudba
Londýn – V čele britské hitparády nejprodávanějších alb se už sedmý týden drží The Essential Michaela Jacksona, který zemřel na konci června. Oznámila to dnes na svých internetových stránkách společnost Official UK Charts Company, která hitparádu sestavuje.

Jacksonovo album je stále v čele britské hitparády

Hudba
Los Angeles/Londýn – Tělo zesnulého popového zpěváka Michaela Jacksona bude ve čtvrtek převezeno na jeho ranč Neverland v Kalifornii. V pátek se k otevřené rakvi budou moci s „králem popu“ přijít rozloučit jeho fanoušci a v neděli se bude konat pohřeb v rodinném kruhu.

S Jacksonem se fanoušci rozloučí v Neverlandu

Hudba
Pražská skupina Navigators míří do Evropy
Praha - Pražská skupina Navigators, která spojuje hip hop, funk a r’n’b, míří s videoklipem k novému singlu Rely On na MTV Europe.

Navigators opět na MTV Europe

Hudba
Dobýt Bělehrad se v květnu pokusí zpěvačka Tereza Kerndlová.
Praha - Dobýt Bělehrad se vkvětnu pokusí zpěvačka Tereza Kerndlová. Diváci České televize ji vsobotu svými hlasy poslali znárodního kola Eurosongu do finále celosvětově oblíbené hudební soutěže Eurovision Song Contest, která se letos koná právě vSrbsku.
4 fotografie

Tereza Kerndlová nenechala nic náhodě

Hudba