ŠTÍTEK: Blondie

Shilpa Ray vyráží na evropské turné. Zastaví se i v České republice.
Až ze země za velkou louží se do veselského Kafé v kině chystá malá dáma s velkým hlasem Shilpa Ray. Brooklynská zpěvačka je prý majitelkou nejzajímavějšího hlasu, jaký současný rockový New York nabízí. Veselské fanoušky o tom přesvědčí při koncertu, kde se svou doprovodnou kapelou představí nové hity z alba Portrait of Lady, které vyšlo na jaře. Hlasitě soulově rockový kabaret s punkovým nábojem nabídne koncert Shilpa Ray v hudebním klubu Kafé v kině ve čtvrtek 6.10.2022. 
3 fotografie

Do Veselí se žene punkový uragán z Brooklynu Shilpa Ray! Zaujala i Nicka Cava

Čtenář reportér
Ivan Král
„Král zemřel, ať žije Král!“ chce se zvolat při poslechu posmrtně vydaného alba Smile. Muzikant Ivan Král, jenž hrával s Patti Smith či Iggym Popem a který skonal letos v únoru, po sobě zanechal příjemně nostalgickou desku. A také knížku vzpomínek, kterou s ním sepsal publicista Honza Vedral.
8 fotografií

Po Ivanu Královi zbyly vzpomínky a Úsměv

Hudba
Ivan Král
Spolupracoval s Davidem Bowiem, Patti Smith, kapelou Blondie. Hrál v legendárním klubu CBGB, zachytil newyorský underground včetně mladých hudebníků, z nichž se posléze staly světové superhvězdy. Ovlivnil mnoho tuzemských muzikantů jako přítel i jako producent. V 71 letech zemřel Ivan Král, muž, který dostal českou hudbu do světa a světovou hudbu k českým posluchačům. Jeho nejnovější album Smile vyjde v druhé polovině února.  
8 fotografií

Jak hudebník a skladatel Ivan Král utekl z Československa

Hudba
Fenka černé barvy jménem Londi se stala hledaným dvojníkem psa Lumíra, jehož snímky zdobí plakáty Filharmonie Brno. A ve čtvrtek večer se vyfotila spolu s orchestrem v Janáčkově divadle.
Brno - Když hledala brněnská filharmonie dvojníka psa Lumíra, byla to pro fenku Londi (na snímku) jasná volba. „Už dřív mi kamarádi říkali, že Londi vypadá jako filharmonický pes, který je všude na plakátech. A tak jsme se do soutěže přihlásily. Londi zvítězila, a ve čtvrtek večer se tak poprvé fotila s filharmoniky," říká Brňanka Hana Nečasová, která se o dvouletého křížence stará od loňska.
10 fotografií

Nová dvojnice filarmonického psa miluje tvarůžky

Volný čas
Benátská! 2014. Ivan Král.
Liberec /ROZHOVOR/ - Hudebník Ivan Král je jeden z mála českých umělců, který dosáhl na světovou slávu. Držitel Grammy Award hrál s legendami jako jsou Blondie nebo Patti Smith Group. Napsal písničky pro Iggyho Popa, Davida Bowieho, Johna Calea… V Čechách produkoval Lucii, Garage nebo Mňágu a Žďorp. Nahrál desku s Davidem Kollerem a Ivanem Hlasem.

Ivan Král: Patti Smith žárlila, když jsem hrál s jinými kapelami

Hudba
Osmatřicetiletá Blondie Bennettová z Kalifornie
Kalifornie /VIDEO/ – Neskutečné přání má osmatřicetiletá Blondie Bennettová z Kalifornie. Již tisíce dolarů investovala do plastických operací, aby získala vzhled panenky Barbie. To jí však ale nestačí, Bennettová si dokonce přeje, aby byla stejně tak hloupá jako panenka. Rozhodla se proto pro hypnózu, kde si údajně nechává vymýt mozek.

Chce být jako Barbie. Nechává si proto vymývat mozek

Svět
Říše divů: Anne Hathaway jako Bílá královna v animovaném dobrodružství Tima Burtona.
Praha /ROZHOVOR/ – Událostí tohoto týdne v kinech bude bezesporu očekávaná Alenka v říši divů ve výtvarném pojetí mága filmových podívaných, Tima Burtona. Jednu z ženských rolí si ve filmu, který kombinuje animované prostředí s živými herci, zahrála Anne Hathaway. Herečka, kterou známe z filmů Deník princezny, Ďábel nosí Pradu či Na sv. Valentýna, oblékla kostým Bílé královny. Moje královna je vegetariánská pacifistka, říká herečka…

Anne Hathaway o své postavě v Burtonově Alence

Film a televize
Ilustrační foto.
Krnov - Koncert pražské skupiny Revelation v krnovské Kofole původně měla doplnit norská kapela Nameus. V sobotu 25. října s Revelation ale vystoupí místo Norů Opaváci.

Koncertují Revelation

Volný čas
Hilly Kristal, zakladatel klubu CBGB
NEW YORK - Po Tony Wilsonovi z Madchersteru se rozloučil se světem další velký muž ze zákulisí. Hilly Kristal, kmotr newyorské punkové vlny konce 70. let, která byla neodmyslitelně spjatá s jeho klubem CBGB, zemřel v úterý na následky komplikací způsobenými rakovinou plic.

Dobrý pastýř přežil svůj klub o necelý rok

Hudba
Fotograf Walter Novak
BRNO - Rolling Stones, ZZ Top, Red Hot Chilli Peppers, U2. Slavné ikony rockové hudby zachycuje na svých snímcích Walter Novak. Český fotograf, který se do Spojených států přiženil, žije v Clevelandu ve státě Ohio. Tam také vznikla většina ze sto padesáti fotografií, které od čtvrtka vystavuje v brněnském HaDivadle. Jeho snímky se objevují v New York Times nebo Sunday Mirror, objednávají si je i prestižní společnosti Universal Pictures a Warner Bros. Records. „Nejlépe se mi fotografoval David Bowie, Tina Turnerová, Blondie nebo Sting,“ vzpomíná Novak, který občas svou češtinu okoření anglickým slovem.

Walter Novak: Vyfotil jsem skoro všechny hvězdy

Brněnsko