ŠTÍTEK: Březno

Okresní přebor: Akuma MB - Čejetice
Mladoboleslavsko – Druhé jarní kolo okresního přeboru přineslo hned několik zaváhání předních týmů, z první pětice vyhrály jen dva celky.

Čejetice už nejsou poslední

Okresy
Příprava: Krnsko - Sporting Mladá Boleslav.
Mladoboleslavsko – Po zimní přestávce se zase rozběhly nižší fotbalové soutěže. Jako první tento víkend svou jarní fázi sezony zahájil okresní přebor. Hned na úvod se zrodilo několik zajímavých výsledků.

Koudelka střílel do obou branek

Okresy
Obránci Sokola Březno (zelení) odvrací další útok fotbalistů Vroutku.
Březno – Fotbalisté Sokola Březno si v utkání 14. kola I. A třídy doma vyšlápli na favorizovaný tým Vroutku. Před utkáním vedoucí tým tabulky se v Březně gólově neprosadil a dostal bůra. Hráči Března třemi góly v prvním poločase položili základ k vítězství, které dalšími dvěma zásahy ve druhém poločase završili.
19 fotografií

Fotbalisté Sokola Březno doma deklasovali favorizovaný Vroutek

Kraje
Domov pro seniory v Krásném Březně se mění k nepoznání.
Krásné Březno – Podobných areálů, kde vládne klid a pohoda, je v Ústí víc. Ti dříve narození si zasluhují naší úctu, mnozí z nich by mohli vyprávět, jak se v Čechách žilo dřív. Někteří pouze vzpomínají, jiní předávají zkušenosti mladším, všichni milují přírodu a vůni rozkvetlé louky. Domov pro seniory v Krásném Březně pro ně chystá  další překvapení.
8 fotografií

FOTO: Domov pro seniory v Krásném Březně se mění k nepoznání

Ústecko
Ilustrační foto.
Břeclav – S nejasným výsledkem odcházeli ve čtvrtek z břeclavské radnice zástupci vedení tamního hokejového klubu Lvi Břeclav. „Místostarostovi Richardu Zemánkovi jsme sdělili, že jejich poslední nabídku, tedy slevu pětatřicet procent na pronájem ledu, nemůžeme z ekonomického hlediska přijmout,“ popsal předseda Lvů Jaroslav Raclavský.  

Lvi odmítli nabídku města, klubu tak hrozí likvidace

Hokej
Ilustrační foto
Hořovice - O tom, že se pachatel vrací na místo činu, vědí své i policisté z Hořovic. Ti od loňského podzimu pátrají po zloději, který kradl v místní drogerii v Pražské ulici. Do obchodu se zloděj několikrát vrátil a svůj čin zopakoval. Předtím vždy obhlédl situaci a teprve když seznal, že obsluhující personál je v jiné části prodejny a nemůže tak řádně reagovat, pustil se do krádeže.

KRIMI MIX: Opakovaně kradl parfémy v hořovické drogerii

Zločiny a soudy
V areálu robouské fary se letos začne stavět nový depozitář jičínského muzea za 35 milionů korun.
Jičín - Regionální muzeum a galerie budou mít poprvé od své existence, která se váže k roku 1895, svůj depozitář. Přízemní stavba se sedlovou střechou s funkčním podkrovím spojeným s výtahem včetně dílny a badatelny má vzniknout v areálu bývalé fary v Robousích.
6 fotografií

Koně ve stáji nahradí sbírky z muzea

Jičínsko
Vítězný tým ZŠ Na Příkopech Chomutov (na snímku), si jako vítěz žákovské ligy zajistil postup do Krajského finále.
Chomutov – Asociace školních sportovních klubů Chomutov a Spolek Chomutovská liga malého fotbalu uspořádaly v Městské sportovní hale v Chomutově finálový turnaj Žákovské futsalové ligy Václava Čecha v kategorii mladších žáků. Do finálového turnaje se probojovaly čtyři nejlepší týmy ze základních skupin. Vítězem se nakonec stala jen díky lepšímu skóre ZŠ Na Příkopech.

Žákovskou ligu vyhrál tým ZŠ Na Příkopech

Ostatní sporty
Školní masopust proběhl v pátek v Ústí nad Labem.
Ústí nad Labem – Tradiční českou zabijačku byste u tohoto masopustu marně hledali, ale koláčky s mákem, domácí tvarohové buchty, slané a sladké pečivo, koblížky plněné švestkovými povidly, perníčky a marcipán převážela veselá drobotina na velkém voze a zbytek byl nabízen divákům rovnou z proutěných košíků. Ptáte se, kdo to pekl? Všichni.
16 fotografií

FOTO: Školní masopust rozehnal mraky nad Krásným Březnem

Ústecko
Boskovickou nemocnici bude od dubna dočasně řídit zástupce současného jednatele Miloše Janečka Dan Štěpánský. Město po odchodu Janečka vypíše výběrové řízení.
Boskovice – Dosavadní jednatel Nemocnice Boskovice Miloš Janeček končí. K jedenatřicátému březnu. Rada města, která je současně valnou hromadou nemocnice, zvolila do čela zařízení dočasně Janečkova zástupce a náměstka pro ekonomiku a správu Dana Štěpánského. „Rada města panu Štěpánskému uložila, aby do čtrnáctého května předložil podmínky výběrové řízení na nového jednatele nemocnice. Předpokládám, že se výběrové řízení uskuteční v červnu. Z mého pohledu je dobré, když nový šéf nemocnice vzejde z výběrového řízení,“ uvedl starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek (ODS).

Konec Janečka? Bez politického důvodu, říká starosta. Nemocnici povede Štěpánský

Blanensko