ŠTÍTEK: Březno

Jaro a léto 2022 bylo plné krásných tenisových turnajů na různých místech Českolipska.
V říjnu náš spolek Tenisová rodina ve spolupráci s tenisovým areálem Okrouhlá ukončil jarní a letní venkovní sezónu 2022, která se uskutečnila v několika tenisových areálech na Českolipsku. Největší turnajovou zátěž nesl areál ve Starých Splavech, kde jsme odehráli jeden turnaj v mužském deblu, jednu týmová soutěž a tři veleúspěšné turnaje ve smíšené čtyřhře.
23 fotografií

Českolipská Tenisová rodina hodnotí jarní a letní sezonu. Hráče nyní zve do haly

Čtenář reportér
Otvice – 1. SK Jirkov 3:2, domácí v červenočerném.
Východní skupina okresního fotbalové přeboru na Chomutovsku nabídla v 11. kole nevšední kanonádu Strupčic B, které doma porazily Čechii Hrušovany 14:0, přičemž šesti góly se na vysoké výhře podílel Vrbka. Dařilo se i dalším klubům z popředí tabulky – Černovice B porazily AFK LoKo Chomutov 5:0. Nejlepším střelcem je ve východní skupině s 13 góly Stanislav Uhlíř ze Strupčic.
7 fotografií

Strupčice B deklasovaly Hrušovany 14:0, Vrbka dal šest gólů

Okresy
Ilustrační foto.
Východní skupina okresního fotbalové přeboru na Chomutovsku výrazné změny v čele tabulky nedoznala. Vedoucí Strupčice B nehrály, druhé Otvice prohrály na penalty 8:9 s AFK LoKo Chomutov, a tak se přiblížily jen na bod. Západní skupině vévodí Březno, které porazilo Spartu Radonice 6:1, o bod druhé zůstávají Rašovice, které vyhrály nad rezervou v tabulce předposledního Perštějna 9:1. Na třetí místo se po výhře 3:1 nad Kovářskou aktuálně dostaly Libědice.

V popředí obou skupin v okresním přeboru zásadní změny nenastaly

Okresy
Dobrovolný svazek obcí Chomutovsko opět organizuje úklid obcí. V sobotu 17. září.
Stovky lidí zburcoval k jarnímu úklidu Dobrovolný svazek obcí Chomutovsko. V rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko vyrazili dobrovolníci k úklidu v sedmi obcích v sobotu 2. dubna. Připojili se k nim také Severočeské doly, které zorganizovali pro úklidové čety v Droužkovicích na Chomutovsku doprovodný program. Pod heslem „Uklidme Chomutovsko“ se spojilo díky svazku sedm obcí na Chomutovsku – Březno, Černovice, Droužkovice, Otvice, Strupčice a Údlice a také jedna horská obec – Hora Svatého Šebestiána. V sobotu 17. září se bude opět uklízet.

Dobrovolný svazek obcí Chomutovsko opět organizuje úklid obcí

Čtenář reportér
TJ Baník Březenecká Chomutov - TJ Sokol Otvice 0:1,domácí v bílém.
Okresní fotbalové soutěže jsou v plném proudu. Východní skupině na Chomutovsku vládne rezerva Strupčic, která si připsala třetí výhru, tentokrát nasázela tucet branek Jirkovu a na domácím hřišti deklasovala poslední celek tabulky 12:0. V její sestavě jsou i dva nejlepší střelci soutěže Matěj Klein, jenž se v sobotu odpoledne trefil šestkrát a dostal se na celkovou metu sedm branek. Jeho spoluhráč Stanislav Uhlíř skóroval v úvodu sezony pětkrát.
10 fotografií

V přeboru daly Strupčice 12 gólů. A Sparta? Ta jich dostala deset

Okresy
Pokračují Poslední indiánské války? Ano, již dvanáctým dílem opět u obce Březno u Chomutova.
Nacházíme se na pláních pod Horami Velkého rohu u pevnosti Fort Phil Kearny na Bozemanově stezce ve Wyomingu v létě roku 1867. Většina indiánských kmenů jižních plání chce uzavřít nové smlouvy s vládou US a odejít do rezervací. U kmenů severních plání je tomu naopak. Zejména Lakotové, severní Šajeni a severní Arapahové, uznávající jako svého vůdce náčelníka Rudého oblaka, podmiňují uzavření nové smlouvy odchodem armády z indiánských území a zrušení vojenských pevností. Velení armády je rozhodně proti. V kraji, kde jsou zimy kruté, je nutné pro osazenstvo pevnosti udělat dopředu velké zásoby palivového dřeva. To mají zajistit sjednaní dřevaři pod ochranou vojáků. Indiáni jsou stále více rozzlobení. Jsou to ideální podmínky pro vypuknutí konfliktu? Přijeďte 9. července do Března u Chomutova a uvidíte upravenou rekonstrukci skutečných historických událostí.
82 fotografií

Pokračují Poslední indiánské války? Ano, budou opět u obce Březno u Chomutova

Čtenář reportér
Turnaj základních škol v malém fotbale O pohár ředitele ZŠ Březno 2022.
V Březně u Chomutova se odehrál již 22. ročník turnaje v malém fotbale O pohár ředitele ZŠ Březno 2022. Turnaje se zúčastnilo osm základních škol a pořádaly jej ZŠ a MŠ Březno, OR AŠSK Chomutov a Spolek Chomutovská liga malého fotbalu. Hrály se kategorie mladší žáci (6. - 7. třída) a starší žáci (8. - 9. třída). Týmy byly nalosovány do čtyřčlenných skupin a všechny postupovaly do čtvrtfinále.
8 fotografií

O pohár ředitele ZŠ Březno v malém fotbale se hrálo už ve 22. ročníku

Fotbal
Na výrobu masných pochutin Petr Mančík přesedlal ze sedačky kamionu. Firma Výrobky od Zrcadla navázala na úspěchy předchozího majitele
Masové dobroty firmy Výrobky od Zrcadla vznikly původně jen pro přímý prodej v restauraci předešlého majitele v severočeském Březně u Chomutova. Následně zavedenou firmu, která fungovala pět let, koupil v únoru 2020 Petr Mančík. Přestěhoval ji do Mostu, kde dál pokračuje ve výrobě zavedených receptur a přidává spousty svých novinek, se kterými získává i ocenění a ohlas u svých fanoušků.
37 fotografií

Bývalý šofér kamionu začal vyrábět dobroty z masa. Za své produkty sbírá ocenění

Příběhy a rozhovory
Starosta Března Zdeněk Valenta.
/ROZHOVOR/ Jednou z věcí, které je možné Březnu závidět, je jeho rozpočet. Výrazně ho totiž navyšuje příjem z těžby nerostu. „Lidé si všeobecně myslí: No jo, oni mají peníze. Těm se to dělá!“ zmiňuje k tomuto tématu starosta Března Zdeněk Valenta. „Všichni ale zapomínají, že když máte peníze, musíte o to více pracovat, aby to na té vesničce bylo znát. Soukromý život jde do pozadí,“ říká muž, který stojí v čele obce už patnáct let, a většinu toho času byl jeho pracovní týden sedmidenní.
6 fotografií

Rád bych, aby bylo Březno vnímané jako klidné místo pro život, říká starosta

Chomutovsko
Vinař Karel Němeček ve své vinici nad vesničkami Stranná a Vičice.
Už více než třicet let se Karel Němeček z Března na Chomutovsku věnuje vinařství. Vinnou révu pěstuje na svazích nad vesničkami Stranná a Vičice, tedy nedaleko místa, kde ji pěstovali mniši v období vrcholného středověku, než byla tradice na několik staletí přerušena. Láska k vinařství postupně zasáhla celou rodinu, což vyústilo založením rodinné firmy. 
9 fotografií

I vedle komínů se dá udělat pěkné víno, říká Karel Němeček z Března

Regiony
Sčítání lidu 2021.
/PŘEHLED/ Právě probíhající sčítání lidu v České republice má za sebou už více než dva týdny. Občané zatím mohou vyplňovat formulář elektronicky, kdo této možnosti nevyužije, čeká ho klasický papírový. Statistici v pondělí 12. dubna prozradili, v kterých obcích Ústeckého kraje zatím sčítání probíhá nejrychleji. A kde naopak ještě spousta dat chybí. 

Sčítání lidu: Aktivní je Rochov, Loučné pod Klínovcem se do formulářů nechce

Ústecko
Basketbalistky KP Brno.
Strach z koronaviru, nebo účelově vyvolaná kauza? Basketbalová Slavia Praha obvinila KP Brno po sobotním vzájemném utkání ve čtvrtfinálové sérii play-off ze zatajení pozitivního testu v týmu. „Rozhodně jsme v testování nepochybili a postupovali jsme podle manuálu soutěže,“ reagoval na tiskovou zprávu Slavie generální manažer KP Richard Foltýn, jehož tým před středečním utkáním vedl v sérii 2:0 na zápasy.
12 fotografií

Slavia se bála covidu a viní KP, které po kontumaci postoupilo dál

Ostatní sporty