ŠTÍTEK: čaj

Pozvánka na vánoční výběh na Kaňk.
Kutná Hora - Sportovní Club Deportivo Kutná Hora pořádá již tradiční výběh ke kaňkovské rozhledně. Jde už o osmý ročník, kterým si milovníci běhu zpestří Štědrý den. Start je jako každý rok na sídlišti Šipší u parkoviště. Vybíhá se přesně v 10 hodin a trasa vede nahoru úvozem do kaňkovského lesa. Cesta vede nejprve ke Kalvárii a poté se stačí směrem k rozhledně.

Výběh na Kaňk se koná tradičně na Štědrý den dopoledne

Ostatní sporty
Děti z MŠ Českká v Prachaticích měly předčasné Vánoce.
Prachatice - Úterý 18. prosince bylo v naší školce kouzelné a sváteční. Po dlouhých přípravách, nacvičování koled, básniček a výrobě vánočních svícnů, andílků a přání jsme se všichni konečně dočkali. Od rána byla v Paraplíčku slavnostní nálada, děti byly natěšené a nedočkavé.
20 fotografií

Děti si užily sváteční den

Prachaticko
Pardubičtí běžci podpořili při adventu dobrou věc.
Pardubice - Ačkoliv se teploty již pohybují pod nulou, existují stále lidé, které mráz nezastaví, když mohou učinit něco pro zahřátí na srdci. A několik takových lidí je i v Pardubicích. Namísto toho, aby chystali sváteční oběd na třetí adventní neděli, vyrazili si vyběhnout na Kunětickou horu. Mezi nimi byla i spolupracovnice Deníku Tereza Čaladi, která si vyzkoušela Adventní běh pro Adámka, Kunětickou devítku, na vlastní kůži.

Pardubičtí běžci podpořili při adventu dobrou věc

Pardubicko
Ilustrační foto
Třebíč - Živý betlém bude k vidění na nádvoří baziliky sv. Prokopa v Třebíči. Letos již počtvrté. „Máme připravenou zajímavou novinku, a tou je živý velbloud, který bude sloužit pro jednoho z mudrců na cestě k Ježíškovi, ale bude možné se na něm také svést, říká jeden z organizátorů farář Jakub Holík.

Živý velbloud přijde k betlému před bazilikou v Třebíči

Třebíčsko
Dechový orchestr Malá Haná vyrazil na Blanensko a Svitavsko na tradiční předvánoční koledování. Už po osmnácté. Navštívil osm míst. Před nedělním polednem hrál ve Světlé (na snímcích) u tamní kapličky.
Světlá – /FOTOGALERIE, VIDEO/ Mrzne, na trávnících leží poprašek sněhu, z komínů chalup se kouří. V neděli krátce po jedenácté se začínají lidé ze Světlé na Blanensku scházet před jedním z domů u tamní kapličky. Podává se horký čaj a punč. Zanedlouho přijede Dechový orchestr Malá Haná na tradiční předvánoční koledování.
14 fotografií

Předvánoční koledování? Orchestr zahrál na osmi místech

Blanensko
Ilustrační foto.
Mladá Boleslav – Kvůli teplotám pod bodem mrazu si do speciálního stanu pro osoby bez přístřeší našlo první noc jeho provozu cestu devět lidí. Kvůli počasí se ho rozhodl mladoboleslavský magistrát nechat otevřený i v noci z pátku na sobotu. „V sobotu ráno pak padne rozhodnutí o jeho dalším fungování podle aktuálního počasí,“ uvedla Šárka Charousková, mluvčí Mladé Boleslavi.

Mrazy udeřily. První noc využilo stan pro bezdomovce devět lidí

Boleslavsko
Přírodovědné muzeum Semenec (PMS) a Městský dům dětí a mládeže v Týně nad Vltavou tradičně pořádají před Vánocí Zdobení stromečku pro zvířátka se zajímavým doprovodným programem.
Týn nad Vltavou - Poslední akcí Přírodovědného muzea Semenec v letošním roce je již tradičně Zdobení vánočního stromečku pro zvířátka. Akci pořádá muzeum společně s Městským domem dětí a mládeže Týn nad Vltavou v sobotu 15. 12. od 14 hodin.

Semenec chystá vánoční akci na soutoku

Českobudějovicko
Česko zpívá koledy v Dolní Cerekvi.
Jihlavsko – Sněhová kalamita se ve středu v podvečer podepsala také na akci Česko zpívá koledy ve Stonařově, Dolní Cerekvi i Bezděčíně. Někteří lidé ji stihli na poslední chvíli, někteří měli smůlu. I tak ale byla všude účast poměrně velká a zpívání se vydařilo.
13 fotografií

Mnozí zpěváci kvůli kalamitě nedorazili

Jihlavsko
Česko zpívá koledy: Nová Paka.
Nová Paka /FOTO/ - „Jsem tu už poosmé a kdy to bude příští rok?“dotazovala se při středečním zpívání koled na novopackém náměstí nadšená seniorka. Akce Česko zpívá koledy proběhla tentokrát v komornějším rázu, o to srdečněji.
30 fotografií

Koledy a Belle mama pohladily po duši

Jičínsko
Česko zpívá koledy v Čisté.
Čistá - Jedním z nejtradičnějších míst na Rakovnicku, které se každoročně účastní celorepublikového předvánočnímu projektu Deníku - Česko zpívá koledy, je Čistá. Několik desítek místních občanů si nenechalo ujít ani osmý ročník a neodradila je ani hustá vánice, která ve středeční večer panovala.
30 fotografií

OBRAZEM: V Čisté si zpívání koled užili

Volný čas
Česko zpívá koledy u zvoničky Církve československé husitské v Kostelní Lhotě.
Kostelní Lhota - Zhruba tři desítky místních se sešly u zvoničky Církve československé husitské, aby si po roce opět zazpívaly ty nejznámější koledy neodmyslitelně spojené s Vánocemi. Ačkoliv většinu textů amatérští zpěváci dobře znali, přesto jim organizátoři před začátkem rozdali zpěvníky a nabídli horký nápoj.
27 fotografií

OBRAZEM: Okresem zněly koledy a voněly horké nápoje

Volný čas
Česko zpívá koledy před Základní školou v Lužci nad Vltavou.
Lužec nad Vltavou - Ve středu 12. prosince přesně v 18 hodin se začalo na téměř 800 místech v celé České republice se zpíváním nejznámějších vánočních koled. Zpívalo se i na Mělnicku, například před Základní školou v Lužci nad Vltavou u rozsvíceného vánočního stromečku. Tam se sešlo na tři desítky nadšených zpěváků.
14 fotografií

OBRAZEM: Před lužeckou školou se znovu zpívaly koledy

Volný čas
Josef Kopriva u soudu. Ilustrační foto.
Brno – Z takřka kolmého osmnáctimetrového srázu v lomu Hády v brněnské Líšni shodil sedmdesátiletého muže loni v listopadu Josef Kopriva. Oběť se zachytila asi metr pod převisem, pomohli mu kolemjdoucí a policista. Vraždu si u Koprivy objednala manželka zamýšlené oběti, slíbila za ní padesát milionů. Případ začal ve středu projednávat brněnský krajský soud. 
3 fotografie

Za vraždu manžela slíbila milenci padesát milionů, hrozí ji až dvacet let

Zločiny a soudy
Adventní zastavení v havlíčkobrodské Charitě
Havlíčkův Brod – Oblastní charitu Havlíčkův Brod ovládla vánoční pohoda. Ve středu 12. a ve čtvrtek 13. prosince zve na Adventní zastavení, které se koná v prostorách jejího ředitelství. Příchozí si tady mohou vypít čaj nebo kávu, ochutnat domácí cukroví a popovídat si s pracovníky Charity. Kromě toho mohou Charitu podpořit i nákupem nějakého pěkného výrobku.
15 fotografií

OBRAZEM: V Charitě zavládla vánoční pohoda. Nechybí ani čaj a perníčky

Havlíčkobrodsko
Autorka knihy Jak (ne)přesadit starý strom Hana Vojtová.
Je demence strašák? Má být procesem naplněným vyčerpáním a beznadějí? A co otázky, které se dospělým dětem nechtějí ani vyslovit: proč právě moje máma, která připravovala vnuky k maturitě, najednou neumí přepnout programy na ovladači? Budu ještě umět si s ní povídat? O čem ano, o čem už ne?

O strašáku, kterého se bojí čím dál víc z nás

Českobudějovicko