ŠTÍTEK: čaj

Česko zpívá koledy. Již ve středu 12. prosince.
Jižní Čechy – Mimořádné zážitky přinese už osmý ročník akce Česko zpívá koledy. Ve středu v 18 hodin si OBDOBNĚ JAKO V MINULÝCH LETECH na náměstích, návsích a dalších veřejných místech společně zazpívají i tisíce Jihočechů.

Koledy si nenechá ujít Slza ani Ježíšek

Českobudějovicko
Ilustrační foto
Zelená proti stresu, žlutá pro dobrou náladu. Ráno si vybíráme barvy oblečení podle toho, jak se probudíme, zda jsme plni energie nebo unaveni, abychom vyjádřili naše pocity a znovu nabyli dobré nálady. Proč bychom nemohli učinit totéž s naší snídaní a dopřát si čas od času čistotu mléka, optimismus medu nebo borůvek? Píše to italský deník La Repubblica.

Optimismus borůvek, nebo čistota mléka. Zvolte si barvu snídaně podle nálady

Za jídlem
Tradiční zvonkový průvod opět po roce prošel centrem Soběslavi.
Soběslav – Centrem Soběslavi prošel v pátek v podvečer tradiční zvonkový průvod. Akci, jež pořádá dům dětí a mládeže společně s městem, navštívily desítky dětí a dospělých.
17 fotografií

Soběslaví zněly zvonky

Táborsko
Koledy zpívali téměř všichni příchozí.
Loučim – Navzdory počasí, kdy místo sněhových vloček skrápěly obec i její okolí dešťové kapky, přišlo o první adventní neděli 2. 12. na náves v 17 hodin na padesát místních obyvatel, aby se podívali na rozsvícení vánočního stromu a také si společně zazpívali koledy.
25 fotografií

Vánoční strom rozsvítili členové Sokola

Domažlicko
Studenti Masarykovy obchodní akademie v Rakovníku, převlečeni za Mikuláše, čerta a anděla, obdarovali rakovnické seniory.
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Ve středu 5. prosince večer do spousty domácností zavítá Mikuláš se svou družinou, aby s andělem obdaroval hodné děti, ty zlobivější zase trochu postraší čert. V Domově Na Zátiší v Rakovníku navštívili místní seniory Mikuláši, andělé a čerti, nebo spíš čertice z Masarykovy obchodní akademie již dopoledne, a rozdávali nejen sladké dárky, ale hlavně radost.
35 fotografií

Mikuláš se svojí družinou obdaroval rakovnické seniory

Rakovnicko
Slavnost rozsvěcení vánočního stromu v Peceradech se neodehrála u rostlého jehličnanu na návsi, ale v teple klubovny dobrovolných hasičů.
Pecerady /FOTOGALERIE/ - Hustý, studený déšť namísto sněhových vloček doprovázel v neděli 2. prosince slavnosti spojené s rozsvěcením vánočních stromů. V jedné z místní částí Týnce nad Sázavou, to měl organizátor akce, Osadní výbor Pecerady, vymyšlené i pro případ, že by „padaly trakaře.“
9 fotografií

Rozsvítili strom a utíkali se schovat do hasičárny

Volný čas
V sobotu před první adventní nedělí se ve většině obcí a měst rozsvěcely vánoční stromy. Nebylo tomu jinak ani v obcích Bylany a Chotouň nedaleko Českého Brodu.
Český Brod - V sobotu před první adventní nedělí se ve většině obcí a měst rozsvěcely vánoční stromy. Nebylo tomu jinak ani v obcích Bylany a Chotouň nedaleko Českého Brodu, kde rozsvěcení stromu bylo doprovázeno zpěvem dětí ze Základní školy Bylany. Každý návštěvník si mohl dopřát horký čaj či svařák, nebo ochutnat domácí cukroví.
22 fotografií

OBRAZEM: Rozsvícení stromu proběhlo za zpěvů koled

Kolínsko
Ilustrační foto
Orlickoústecko - Víkendová porota Deníku: Někdo začíná ráno snídaní, jiní kávou a cigaretou… Bez čeho si své ráno nedovedete představit vy?

Otázka na víkend: rituály

Orlicko
I přes několik zranění se vítězem stala neporazitelná oktáva. Druhé místo obsadil výběr nižšího gymnázia a třetí skončili žáci sexty.
Mělník /FOTOGALERIE/ – Studenti z Gymnázia Jana Palacha v Mělníku mají za sebou už osmý ročník charitativního volejbalového turnaje s názvem Hrajeme pro… aneb S dvojitým úsilím pro dobrou věc, který pořádá profesorka Zdeňka Sekulová a její třída sexta. Letos bylo vybráno 50.357 korun. A tyto peníze pomohou dvěma jedenáctiletým slečnám Michalce a Natálce Rejnartovým, které od narození trpí dětskou mozkovou obrnou.
13 fotografií

Gymnazisté vybrali přes padesát tisíc pro nemocná děvčata

Mělnicko
Obchodní dům Zlín.
Ve Zlíně vznikne další místo, kde se mohou lidé naladit na vánoční atmosféru a setkat se s přáteli u punče, čaje a ochutnávky nejrůznějších pochutin. Před Obchodním domem Zlín, který před necelým měsícem po rekonstrukci opět zahájil provoz, se v neděli 2. prosince otevře Vánoční ulička s řadou stánků pro navození sváteční pohody.

Obchodní dům Zlín zve návštěvníky do Vánoční uličky

Podnikání
Do zručského křesla pro hosta usedl Pavel Maurer.
Pohlreich, Sapík, Babica, Slanina a Sajler, Ridi, Raditsch, Fichtner, Kalina. Šéfkuchaři, které známe z televizní obrazovky. Ukázali Česku, jak vařit, kde jsou české gastronomické silné stránky a především kde jsou slabiny. Díky nim jsme se začali zajímat o to, co nám v restauracích donesou na talíři. Ve výčtu chybí jedno jméno. Pavel Maurer. Není šéfkuchařem, ale ani kuchařem. Stojí na druhé straně – hodnotí restaurace, kritizuje a chválí.
16 fotografií

Pavel Maurer: V oceněné restauraci máte obrovské očekávání, jiné než v bufetu

Za jídlem