ŠTÍTEK: čaj

Nafouklé bolavé břicho je problém, který trápí asi dvacet procent populace.
„Ve kterém jsi měsíci?“, „Tak kdy to čekáte?“…  Ať muž nebo žena, člověk s nafouklým břichem, se občas stává terčem vtípků, protože jeho bříško připomíná to těhotenské. Ve skutečnosti je však nafouklé břicho velmi nepříjemný problém, který trápí asi dvacet procent populace. Lidé, které postihl, se necítí dobře a někdy mohou mít i velké bolesti. Příčinou může být dietní chyba nebo nesprávné stravování, ale pokud problém přetrvává, může signalizovat také vážné zdravotní potíže. Proč máme nafouklé břicho? Které potraviny způsobují nafouklé břicho? A jak nafouklému břichu předejít?

Jako těhotenské? Nafouklé břicho umí potrápit, najít příčinu je klíčem k léčbě

Zdraví
Uzdravující čaj ze zázvoru a kurkumy se dá kombinovat s cibulí či česnekem, ale i se skořicí a citrusy
Zima přináší spolu s nevlídným počasím i častá nachlazení, rýmu, kašel a různé nemoci horních cest dýchacích. V posledních letech nás trápí také zrádný covid.  Každá rada, jak zmírnit příznaky a průběh nemocí, je dobrá. Zkuste si připravit čaj ze zázvoru, kurkumy, cibule a medu. Když se účinky těchto téměř zázračných ingrediencí spojí, přinesou organismu úlevu a našemu dýchacímu ústrojí dodají sílu. Jak čaj ze zázvoru, kurkumy, cibule a medu působí na naše tělo? A jak ho připravit?

Trápí vás nachlazení či covid? Využijte síly čtyř bojovníků, uleví se vám

Zdravý život
Bolesti břicha, zažívací potíže, časté pálení žáhy, únava a bolesti hlavy jsou jen některé z příznaků, které s překyselením organismu souvisí.
Za překyselení organismu si můžeme svým nezdravým jídelníčkem, pitím slazených nápojů a stresem, ve velké míře sami. Zažívací potíže, časté pálení žáhy, únava a bolesti hlavy jsou jen některé z příznaků, které s acidózou, tedy stavem překyselení organismu, souvisí. Co všechno ho způsobuje a co na překyselení organismu pomáhá? Které potraviny jsou zásadité a jak nám mohou pomoci bylinky?

Jak odkyselit svůj organismus a zbavit se potíží? Pomůže vám běžný bylinkový čaj

Zdraví
Majoránka je proslulá svým výrazným aroma. Čaj z této byliny pomáhá při nachlazení a bojuje proti stresu.
Bylinu, kterou jsme dnes vybrali, všichni jistě moc dobře znáte. Řeč je o majoránce, kterou většina z nás používá především k dochucování pokrmů. Věděli jste ale, že se z ní dá připravit i léčivý čaj? Jeho chuť i aroma má uvolňující efekt, pomáhá při nachlazení, chrání játra, ale zpomaluje i projevy stárnutí. Jak čaj z majoránky uvařit a čím je majoránka sama o sobě tak přínosná?
5 fotografií

Tuto polévkovou bylinu má doma každý. Čaj z ní léčí nachlazení a chrání játra

Zdraví
Oregano známe spíše jako koření, které dodává ráz středomořské kuchyni, ale vedle toho nám může pomoci při překvapivě velké řadě zdravotních problémů.
Zatímco řešíme nedostatek penicilinu v lékárnách, jedno velmi účinné přírodní antibiotikum máme doma v kořence. Aromatickou dobromysl neboli oregano známe spíše jako koření, které dodává ráz středomořské kuchyni, ale vedle toho nám může pomoci při překvapivě velké řadě zdravotních problémů. A nejen fyzických – jak už název napovídá, dobromysl má schopnost bojovat i s chmurami a zlepšovat náladu. Nenápadná bylinka je doslova malý zázrak. Na co všechno je oregano dobré? A jak oregano používat?

Tato bylinka s drobnými lístky je účinné přírodní antibiotikum. Zlepší i náladu

Zdraví
Tmavé kruhy pod očima jsou někdy kosmetickým problémem, jindy projevem zdravotní komplikace.
Tmavé kruhy pod očima jsou často varováním našeho těla, že si dopřáváme příliš málo spánku. Někdy se však tento kosmetický problém stává vážným zdravotním rizikem, nebo spíše jeho vnějším projevem. Pro úspěšnou léčbu je vždy potřeba určit, co tmavé kruhy pod očima způsobuje. Někdy nás totiž může tělo tímto způsobem varovat, že nám hrozí selhání jater či trpíme jinou vážnou chorobou. Co ale na kruhy pod očima zabírá a jak se jich zbavit?
4 fotografie

Co zabírá na kruhy pod očima? Je třeba si jich všímat, může jít o selhání jater

Zdraví
Meduňka v čaji uspává, kůže ocení její uklidňující účinky také.
Špatně se vám usíná, cítíte se vyčerpaní a bolest hlavy, úzkost či depresivní nálada vás přepadají čím dál častěji? S tím vám může pomoci meduňka. Obyčejná bylinka, ze které si před spaním uvaříte čaj. Je nejen léčivý, ale i výborně chutná. Meduňka vám nejen zklidní nervy a navodí příjemný spánek. Meduňkový čaj zmírňuje také žaludeční problémy a působí příznivě při bušení srdce a srdeční arytmii. Cena balení meduňkového čaje se pohybuje kolem padesáti korun.

Toužíte po klidném spánku? Pomůže levná bylinka. Účinky potvrdili vědci

Zdraví
Několik petrželových lístků nakrájejte nadrobno, zalijte je horkou vodou a nechte louhovat. Vznikne vám čaj známé vůně, ale netušené síly
V sílu bylin věřili už naši předci. A stejně tak věděli, že využívat petržel a petrželovou nať pouze jako ozdobu na brambory by byla velká škoda. Jedná se totiž o bylinku, která je dobrá nejen na dekoraci talíře či do pomazánky, ale když si z petržele připravíte čaj, můžete shodit nějaké to kilo a pročistíte si pomocí síly přírody i své ledviny. Ovšem pokud už vaše ledviny nefungují správně, ruce pryč!
4 fotografie

Čaj z této bylinky pročistí ledviny. A pomůže shodit až 5 kilo za pár dní

Zdravý život
Cibulový sirup pomáhá bojovat s nachlazením a respiračními onemocněními.
Prudký pokles teplot zacloumá s nástupem podzimu s imunitou i těch nejotrlejších otužilců. Sezóna rýmy, kašle a nachlazení, opakujících se viróz a poklesu imunity je zkrátka tady. Pokud se letos chcete vyhnout častým návštěvám lékárny, nakupte si dostatečné množství obyčejné suroviny – cibule. Tato zelenina vám pomůže zbavit se suchého kašle, rýmy, nachlazení a v kombinaci s medem si z ní připravíte léčivý sirup i čaj. Co vše cibule pomůže vyléčit?
6 fotografií

Nejen na vaření. Nejobyčejnější zelenina zažene kašel podobně jako drahé sirupy

Zdraví
Z Čajování na Kačině.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ U příležitosti zakončení hlavní návštěvnické sezony se v sobotu 21. října od 10 do 17 hodin na Kačině uskuteční pátý ročník Zámeckého čajování. Hosty čekají receptury z doby, kdy zámek vlastnil rod Chotků, čaje z bylinkové zahrady, sušenky, pomazánky a plno dalších dobrot. Chybět nebude prezentace plodů (nejen) ze zámeckých zahrad.
79 fotografií

Zámecké čajování na Kačině ozvláštní vůně zázvoru a výstava herbářů s výkladem

Čtenář reportér
Pampeliškové kořeny pomáhají čistit ledviny. Sbírají se buď časně z jara nebo na podzim.
Když vám začnou selhávat ledviny, jedním z prvních příznaků může být nedostatek energie, neutišitelná únava i vysoký krevní tlak. Pročištění tohoto životně důležitého orgánu pak může být prvním krokem k jejich uzdravení. Pomoci detoxikovat ledviny vám může pampeliškový kořen, který není těžké najít ani vykopat. Na jeho sběr je nyní správný čas, protože na podzim obsahuje ty nejcennější látky. Káva z něj vás postaví na nohy, a to i bez obsahu kofeinu.
4 fotografie

Kořeny této léčivky teď najdete všude. Čistí ledviny a je z nich i výborná káva

Zdraví
Jednatel jihomoravské firmy roku, Sonnentoru z Čejkovic, Josef Dvořáček (vpravo) s vítězným živnostníkem Tomášem Jaroškem.
/VIDEO/ Nejlepší firma Jihomoravského kraje voní bylinkami a kořením. Výrobu čajů ze surovin z ekologického zemědělství se zážitkovými exkurzemi v podání čejkovického Sonnentoru umístili porotci na nejvyšší, zlatý stupínek PwC Firmy roku 2023 na jižní Moravě. „Z celého slavnostního večera jsem získal novou energii do podnikání. Zároveň je to odměna za dlouhodobou práci a za vytrvalost,“ řekl Deníku jednatel jihomoravské firmy letošního roku, čejkovického Sonnentoru, Josef Dvořáček.
32 fotografií

Čaj s příběhem prospívá zdraví i přírodě. Čejkovický Sonnetor získal zlato

Hodonínsko
Zázvorový čaj je ideálním podzimním nápojem proti nachlazení, který navíc prohřeje.
Zázvor by se dal popsat jako zázračný všelék, který uleví od chřipky, rýmy, nachlazení, horečky i bolesti a vyniká svým nezaměnitelným a lehce štiplavým aroma. V těchto dnech nám nejlépe prospěje v podobě zázvorového čaje, při jehož přípravě je však potřeba dát si dobrý pozor, abyste mu nevědomky neubrali na síle. Jaký má zázvor vliv na zdraví, jak připravit zázvorový čaj, proč zázvor neloupat a jaké množství zázvoru vám může uškodit?
4 fotografie

Zázvor, všelék podzimu. Těmito čtyřmi chybami ho připravíte o cenné látky

Zdraví
Sběr trnek se doporučuje až po prvních mrazících. Získají prý nasládlou chuť.
Kdo okusil tyto extrémně trpké plody, na jejich chuť nikdy nezapomene. Řeč je o trnce obecné, která nepotřebuje dlouhé představování. To ale není důvod, proč bychom neměli její léčivé plody na podzim sbírat. Kromě šípků, černého bezu či hlohu totiž patří mezi rostliny, které před zimou probudí imunitní systém, ale navíc i podpoří vaši snahu zhubnout pár kilo. Co vše se z trnek dá připravit, kdy je sbírat, jak poznat, že jsou zralé a jak připravit trnkový čaj či víno?

Rostou skoro všude. Vyzkoušejte plody, které před zimou posílí vaši imunitu

Zdravý život
Mursalský čaj má ohromující léčivé účinky.
Mursalský čaj je lahodný nápoj, jehož léčivé účinky jsou ohromující. Léčí kašel, bolesti žaludku, snižuje krevní tlak a posiluje srdce i imunitu. Příznivě působí při onemocnění jater a ledvin. Říká se mu také čaj dlouhověkosti. Připravuje se z rostliny, která roste pouze na některých místech pohoří Rodopy, sahajícího od Bulharska přes Řecko až do Turecka. Koupit ho ale můžete i u nás.

Zkuste bulharskou viagru, říká se tak čaji dlouhověkosti. Má super léčivé účinky

Zdraví
Ke sběru vybírejte místa, kde kopřivám nehrozí znečištění prachem, chemikáliemi nebo imisemi.
Chcete udělat něco pro své zdraví, posílit imunitu, pročistit krev, detoxikovat tělo a zahnat podzimní depresi? S tím vším vám pomůže kopřiva. Ale pospěšte si, poslední šanci na její podzimní sběr máte právě teď. Víte, na co všechno je dobrá kopřiva a jaké látky obsahuje? Kdy se dají kopřivy sbírat a jak je správně sušit, aby neztratily vitamíny? A víte také, kdy pít kopřivový čaj? Máme pro vás návod, jak si ho správně připravit a také, jak si udělat macerát a na co ho používat.
6 fotografií

Čistí krev, posiluje imunitu, odstraňuje toxiny. Poslední šance na sběr je nyní

Zdraví
Rýma a nachlazení k podzimu neodmyslitelně patří. Rýmovník od smrkání uleví
Podzim je tu a s ním i všudypřítomná rýma. Nejeden z nás se potýká s ucpaným nosem. Přitom řešení, jak se rychle a účinně zbavit rýmy, je nasnadě. Stačí si domů pořídit pomocníka, který vás zbaví smrkání velice jednoduše a budete ho mít vždy připraveného k použití. Řeč je o léčivce s příslušným názvem rýmovník, kterou byste si ale měli obstarat už teď. I když je rostlina rýmovníku poměrně snadno k dostání, neměla by se přenášet chladem, uškodil by jí. Vypravte se proto pro ni co nejdříve, vydrží vám i několik let.

Rýma a ucpaný nos? Pomocníka můžete mít vždy po ruce, ale pořídit ho musíte nyní

Zdravý život
Hložinky sbíráme v září a v říjnu, kdy už jsou zralé.
Hloh se svými výrazně červenými plody patří k rostlinám, které krášlí podzimní přírodu. Kromě hezké podívané však malé červené hložinky nabízejí také zajímavé léčivé účinky: prospívají srdci, krevnímu oběhu, tlaku i zjitřeným nervům a pomáhají proti nespavosti. A v podzimním a zimním nečase vás určitě potěší a povzbudí i chuť hložinkové marmelády, čaje, likéru či vína. Jak hloh sbírat a užívat?

Chrání cévy, pomáhají srdci, zabírají na nespavost. Nyní je čas na jejich sběr

Zdravý život
Čaje z Vietnamu, jejichž prodej byl firmě působící v tržnici SAPA zakázán pro nadměrný obsah pesticidů a musí být zlikvidovány.
Sto třicet kilogramů zelených čajů původem z Vietnamu zastavila na cestě k zákazníkům potravinářská inspekce. O zásahu u jednoho z obchodníků působících v areálu tržnice SAPA v pražské Libuši informoval mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva. S upřesněním, že podle laboratorního zkoumání pět šarží čajů značky Tan Cuong Hoang Binh obsahovalo koktejl až šesti pesticidních látek v nadlimitním množství. Inspektoři na to přišli v rámci průběžných kontrol potravin z dovozu.
3 fotografie

Jedy v zeleném čaji: firmě ze Sapy inspekce nařídila zlikvidovat zásoby

Praha
Šípky našemu organismu prospívají nejen při nachlazení, i když tím jsou nejproslulejší, ale i při řadě dalších chorob a neduhů
Na co všechno jsou dobré šípky? Lesklé červené plody mají neuvěřitelné množství léčebných účinků. Organismu prospívají díky vysokému obsahu vitamínu C při nachlazení, rýmě i covidu. Navíc ale pomáhají při ucpávání cév. Bylo také prokázáno, že šípek zabraňuje růstu nádorových buněk u rakoviny tlustého střeva, prsu, plic, děložního čípku a primární rakoviny jater. Šípky také posilují imunitu, mají omlazující účinky a zabraňují hromadění tuku v tkáních. Jak je zpracovat? 

Nachlazení, nebo covid? Je čas vyrazit pro červeného pomocníka, čistí i cévy

Zdravý život
Kmín pomáhá odstranit toxiny s těla, ale pomůže i při redukci hmotnosti a zbavování se břišního tuku
Semínka kmínu jsou běžnou součástí naší kuchyně. Kromě ochucení pokrmů však nabízejí daleko více. Pokud chcete zhubnout pár kilogramů, může vám značně pomoci nápoj z obyčejného kmínu. Kmínový čaj vás zbaví břišního tuku a pomůže i s nadýmáním. Má příznivý vliv na zdraví střev a zrychluje metabolismus. Stačí pár týdnů a kila půjdou dolů. Kmínový čaj je bezpečný, ale pozor - neměly by ho pít těhotné ženy. 

Chcete zhubnout? Pomůže to nejlevnější koření, které navíc čistí střeva

Zdravý život
Hloh obecný pomáhá na nemocné srdce
„Jaký čaj je dobrý na srdce?“ a „Jaké bylinky na srdce?“. Tyto dvě věty lidé často zadávají do internetových vyhledavačů. A není divu. Kardiovaskulární onemocnění totiž patří k nejčastějším příčinám úmrtí. K tomu, abyste snížili riziko srdečního selhání a onemocnění, vám opravdu mohou pomoci některé bylinky. Kde bylinky prospěšné našemu srdci rostou, v jaké formě se užívají a mohou vám při špatném dávkování víc ublížit, než pomoci?
6 fotografií

Znalosti čarodějnic? Nápojem lásky se dá léčit tlak, cholesterol i nemocné srdce

Zdravý život
Trápí vás silné menstruační bolesti? Zkuste například čaj z řebříčku obecného nebo pupalky dvouleté.
Tou největší výsadou žen je možnost (nikoli povinnost!) přivést na svět nový život. S tím ale bohužel souvisí i řada ženských problémů. Menstruační potíže, gynekologické záněty i trápení, když se otěhotnět nedaří, jsou jen některé z nich. Naštěstí má Matka příroda v záloze bylinky, které umí významně pomoci. Jaký čaj pomáhá při menstruaci? A kdy zabere žebříček?  
9 fotografií

Trápí vás problémy s menstruací, otěhotněním či menopauza? Zkuste ženské bylinky

Zdraví
Ideální je spálená místa chladit, ošetřovat heřmánkem či si připravit ovesnou koupel
Kdo by to neznal. Ležíte si na pláži, slunce pálí, ráno jste se namazali, a tak jen relaxujete. Posloucháte přitom šumění moře a necháváte sluneční paprsky, aby dělaly, co mají a vy jste se mohli po dovolené pochlubit krásným opálením. Jenže ouha, po příchodu domů zjistíte, že vaše záda úplně hoří. Jak se vypořádat se spáleninami od sluníčka, jak dlouho se hojí spálení od slunce a co je na spáleniny nejlepší?
5 fotografií

Spálili jste si záda od sluníčka? Od bolesti vám rychle uleví i obyčejné věci

Zdraví
Mladí Vietnamci se zajímají o své kořeny.
Vietnamci druhé generace, kteří se narodili v Česku, objevují svou rodinnou historii a šíří povědomí o vietnamské kultuře. Jejich rodiče často přicházeli do Československa na dočasný pobyt jako učni, studenti nebo dělníci. Postupně se zde však usadili a vynikli v mnoha odvětvích. Mapováním rodinných příběhů chtějí mladí zástupci této komunity docílit vzájemného sblížení obou kultur.

Potíže s jazykem a český čaj se nedal pít. Mladí Vietnamci mapují své kořeny

Českobudějovicko
Řepík pomáhá léčit záněty v těle, zlepšuje trávicí funkce a kontrolu močového měchýře, zmírňuje menstruační problémy, léčí hlasivky i kožní problémy, zastavuje krvácení, detoxikuje tělo a posiluje zdraví vlasů a nehtů.
Vytrvalou bylinku s veselými žlutými kvítky znali a využívali lidé odnepaměti. Považovali ji za všelék a dokonce za ochranu proti zlým duchům. Nejnovější vědecké výzkumy řepíku lékařského daly našim předkům zapravdu. Řepík jako přírodní antibiotikum pomáhá léčit záněty v těle, zlepšuje trávicí funkce a kontrolu močového měchýře, zmírňuje menstruační potíže, léčí hlasivky i kožní problémy, zastavuje krvácení, detoxikuje tělo a posiluje zdraví vlasů a nehtů. Jediné, co se u řepíku nepodařilo prokázat, je ochrana proti zlým duchům.

Naši předkové znali všelék na záněty a další neduhy. Teď je čas na jeho sběr

Zdraví
Levandulové květy v bylinném sáčku zaručí klidný spánek – malým dětem i dospělákům.
Pokud by hlavním poznávacím znamením stroje času mělo být to, že vás dokáže přenést na jiné místo a do jiné etapy života, než právě teď jste, tak existuje. Jmenuje se levandule. Stačí jedno přičichnutí, a rázem se ocitnete na dovolené ve slunném Středomoří. Kouzel však umí tato úžasná bylinka mnohem víc. Jaké obsahuje účinné látky? Se kterými obtížemi umí zatočit? A jaké vlastně existují možnosti využití levandule? To se dozvíte v tomto článku.
5 fotografií

Bylina mnichů i prostitutek. Dokáže uspat, zahnat splín nebo zatočit s migrénou

Hobby
Proti horku pomáhá třeba osvěžení u vody. Co ale dělat v rozpáleném bytě?
První vlna letních veder přišla už v červnu a naši touhu po krásném letním počasí vrátila zpět do reality. Rozpálené ulice, domy a byty jsou nejen nepříjemné, ale pro starší a nemocné lidi i nebezpečné. Hlavním cílem se stalo co nejúčinnější ochlazení vlastního organismu i okolního prostředí. Jak s vedrem bojovat? Sázka na ledové nápoje a co největší chlad z klimatizace může skončit urputnou angínou. Proti vedru uspějí jen rozumná opatření.

Jak zvládnout úmorná vedra? Na led a klimu pozor, boj s horkem musí být lišácký

Zdraví
Žížalí čaj obsahuje mnoho živin, které vaše rostliny uvítají.
Možná už jste o tomto nápoji někdy slyšeli, možná ne. Řeč je o tekutině tmavé barvy zvané žížalí čaj. Pokud se vám při představě popíjení vymačkaných žížal dělá nevolno, můžete se uklidnit. Jedná se totiž o organické hnojivo, které získáte při vermikompostování a právě žížaly se na jeho vzniku dost podílejí. Nejedná se tudíž o nápoj pro vás, ale pro vaše rostliny.
5 fotografií

Žížalí čaj je v kurzu, neslyšeli jste o něm? Zkuste ho, nedáte na něj dopustit

Zahrádkaření
São Miguel hodně připomíná Havaj.
São Miguel. Jeden z devíti vulkanických ostrovů na portugalských Azorech. Je to místo, které přírodou hodně připomíná Havajské ostrovy. Co dělat na ostrově São Miguel a kdy se jezdí na Azory? Nejlepší je tam kvůli počasí přijet v létě, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 25 °C. Teplota vody v této části Atlantického oceánu dosahuje asi 22 °C. A je to i ideální místo k pozorování velryb.
5 fotografií

Ostrov São Miguel: Havaj Evropy, kde prý ryby obalovali kokainem

Do světa
Uvařit si čaj z pampelišky se opravdu vyplatí.
Pampeliška žlutě zazáří, jakmile na ni zavítí slunce. V případě podmračeného počasí totiž své květy pro ochranu uzavírá. I když někdo může považovat pampelišku za vytrvalý plevel, smetánka lékařská, jak zní její pravé jméno, je zdrojem nepřeberného množství zdravotních benefitů. Proč jíst pampelišky? Listy i květy jsou plné vitaminů a minerálů, kořen pomáhá zbavovat tělo toxinů, snižuje hladinu cukru, cholesterolu a krevního tlaku. Pampeliškové stvoly umějí pročistit játra, ledviny i žlučník. Co z pampelišky sbírat a kdy pít pampeliškový čaj?
6 fotografií

Rozhlédněte se, až zasvítí slunce. Teplé paprsky odhalí zázrak pro čištění jater

Zdravý život
Roman Pavela při fotografování pro Deník 28. března v Praze.
Pracuje ve výzkumu rostlin, ale jako botanik se necítí. Botanik je totiž ten, co sbírá bylinky a dává je do herbářů. Docent Roman Pavela z bylin extrahuje biologicky aktivní látky a testuje jejich účinky. Zaměřoval se především na vývoj botanických pesticidů, které neškodí planetě ani zdraví. A postupně svůj zájem rozšířil o léčivé účinky bylin. Povídali jsme si o tom, proč mu své zdravotní potíže svěřují lidé z celé republiky a jaké byliny patří k těm, které bychom klidně mohli užívat celý život.
25 fotografií

Vědec Roman Pavela: Adaptogeny jsou skvělé. Sníží stres a vyladí imunitu

Zdraví
Příprava čaje, který dokáže pročistit střeva, pomůže tělu vypořádat se s běžnými zažívacími problémy a stimulovat hubnutí, je jednoduchá.
Zima je obdobím, kdy si tělo žádá vydatnou stravu, a proto někteří lidé na jaře cítí potřebu zbavit organismus zátěže například pročištěním střev. I když v případě střev pojem očista nebo ozdravení v mnohých vyvolává nepříjemné asociace, my máme na mysli domácí kúru. Jak pročistit střeva doma? Postačí otevřít skříňku s kořením, vybrat bobkový list a skořici a uvařit z nich čaj. Ten jednak pomůže pročistit střeva a navíc podpoří i zdravé hubnutí.
5 fotografií

Jak si pročistit střeva a zhubnout? Pomůže i čaj z koření, které má každý doma

Zdraví