ŠTÍTEK: čaj

K tanci a poslechu hrálo duo JH Band.
Na nedělní čaje do plánského Kinonekina přilákala návštěvníky k tanci a poslechu kapela JH Band z Plané. Perfektně sehrané duo tak bavilo po celou dobu nejen seniory, ale i tanečníky středního věku. Senioři navíc při vstupu obdrželi poukázku na kávu či čaj a zákusek zdarma.
6 fotografií

V Plané vyrazili na čaje do Kinonekina

Tachovsko
Česko zpívá koledy v Babicích.
Naše obec Babice se zúčastnila ve středu v podvečer 7. prosince akce Deníku - Česko zpívá koledy. V 18 hodin začali účastníci setkání zpívat vánoční koledy spolu s dalšími lidmi v celé České republice. Komu bylo zima, mohl se zahřít svařákem či čajem, a tak není divu, že po odzpívání písní ze zpěvníku Deníku pokračovali lidé zpěvem dalších známých koled.
6 fotografií

U zpívání koled s Deníkem v Babicích se lidé mohli zahřívat svařákem či čajem

Čtenář reportér
V Letonicích si přišlo zazpívat kolem 150 lidí.
Už poněkolikáté se ke středeční akci Česko zpívá koledy zapojila obec Letonice. Přišlo kolem 150 lidí. „Ti se s nadšením pod rozsvíceným vánočním stromem připojili svým zpěvem k hudebníkům, kteří všechny zpívající vedli a doprovázeli. Účastníky nezahříval jen samotný zpěv, ale i svařené víno nebo čaj, které se na akci podávaly, což krásně podtrhovalo klidnou vánoční atmosféru,“ uvedl za organizátory v Letonicích Adam Skokan. Podle něj se jedná o unikátní setkání občanů. „Byla to velmi zdařilá akce a rádi se aktivně zapojíme i v dalších letech,“ doplnil.
12 fotografií

Česko zpívá koledy: Zpěváci v Letonicích se zahřáli svařeným vínem a čajem

Čtenář reportér
Zázvor je vhodný především jako podpůrná léčba
Zázvor je dobře známou a v chřipkové sezóně často diskutovanou bylinou, která je po staletí využívána nejen při vaření, ale rovněž jako přírodní lék na řadu neduhů včetně bolesti, nachlazení, nevolnosti či zvracení a podporu imunity. Byla provedena řada studií, které více či méně některé účinky zázvoru potvrdily, ovšem mezi lékaři často nejsou uznávány.
12 fotografií

Zázvor pod drobnohledem. Lékaři jeho nadhodnoceným účinkům nevěří

Zdraví
Samhain v areálu zámku v Nižboru.
Oslava Samhainu, jednoho z nejvýznamnějších keltských svátků, je jedním z tipů, které pro plánování programu na předposlední říjnový víkend nabízí mluvčí Středočeské centrály cestovního ruchu Lucie Vurbsová. Nepochybuje o tom, že v sobotu 22. října odpoledne návštěva akce na zámku Nižbor potěší jak děti, tak jejich dospělý doprovod.

Kam vyrazit o víkendu? Tančit s Kelty i posedět u čaje se šlechtou

Z okolí
Ilustrační snímek
Jen málokdo si dokáže přestavit ráno, odpolední siestu či nedělní odpoledne bez šálku dobré kávy či čaje. Jenže ne všichni výrobci či prodejci prodávají to, co zákazník požaduje a pod konkrétním názvem si představuje. S tím by však měl být konec. Ve sněmovně leží nová vyhláška ministerstva zemědělství, která zpřísňuje povinnosti prodejců a výrobců vůči zákazníkům. Musí je přesněji informovat. 

Značení čaje a kávy se zpřesní. Zákazníky nepůjde tak lehce napálit

Ekonomika
Ilustrační fotografie z minulého akcí INEX-SDA.
INEX – sdružení dobrovolnických aktivit je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzdělávání. Letošní rok není výjimkou a sdružení právě rozjelo svůj workcamp v obci Nová Lhota v Bílých Karpatech. Více se dočtete v dnešním příspěvku, za který děkujeme paní Markové.
11 fotografií

Dobrovolníci z celého světa pomáhají s výrobou místního čaje v Bílých Karpatech

Čtenář reportér
Na Svátku čaje mohli lidé nejen ochutnat čaje z celého světa, ale také si nakoupit čajové nebo jiné suvenýry.
/FOTOGALERIE/ Hned za česko-polskými hranicemi v Těšíně se v sobotu a neděli konal Svátek čaje - Święto Herbaty. Akce, na kterou chodí nejen Poláci, ale notně také Češi, se těší velkému zájmu nejen ze strany lidí okolo čajové kultury, ale i těch, kteří si chtějí prostě jen odpočinout v hezkém prostředí Zámeckého vrchu. Letos probíhaly opět také workshopy nejen související s čajem nebo také výstavy, intuitivní tance a koncerty. Počasí Svátku čaje přálo, o to více si návštěvníci festivalu celou akci užili.
31 fotografií

OBRAZEM: Święto Herbaty / Svátek čaje v Těšíně se těšil velké nadnárodní účasti

Čtenář reportér
Jan Jiráň je herec, hudebník, písničkář, režisér, textař a autor
Jan Jiráň miluje fotbal, latinskoamerické rytmy, silné příběhy a skryté významy. I proto se jeho někdejší skupina jmenovala Botafogo. Je to čtvrť v Rio de Janeiru (jako je Břevnov čtvrtí Prahy), je to zároveň slavný fotbalový klub, který charakterizuje černá a bílá (původní barvy Sparty Praha), a portugalské „Botafogo“ v překladu do češtiny znamená „ten, který nese oheň“.
13 fotografií

Jsem týpek do kavárny, říká herec a milovník fotbalu Jan Jiráň

Hobby
Po vynucené přestávce se v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově konal již 3. ročník KnihomolConu. Tématem bylo Japonsko.
/VIDEO/ - Po vynucené přestávce z důvodu covidu se konal v Knihovně Karla Dvořáčka již 3. ročník KnihomolConu. V průběhu celodenního programu mohli hosté kromě řady workshopů navštívit také přednášku pracovníků vyškovské Čajovny Načíhadle a posedět nad lahodnými japonskými čaji. Během ochutnávky měli možnost zapomenout na všední starosti a strasti, zklidnit rozbouřenou mysl a užít si prchavé kouzlo okamžiku.
31 fotografií

Chvilku s čajem přerušil meč, krátké básně i divadlo. V knihovně zažili Japonsko

Čtenář reportér
Granulovaný chmel
Rodiče se od narození snaží pro své potomky udělat to nejlepší. Začíná to vlastně už během těhotenství. Nejdřív to je výběr porodníka, postupně se přidávají věci materiální. Pokojíček, postýlka, oblečení. Je pravda, že v prvních dnech a dokonce letech spočívá tíha péče převážně na maminkách, i když moderní tatínkové téměř ve všem pomáhají.
7 fotografií

Instantní nápoje a čaje: Jsou praktické, nebo škodí?

30 škodlivých látek