ŠTÍTEK: čaj

Dětský letní tábor Krty
Přišla pošta! Malí i velcí obyvatelé tábora seděli před deseti lety jako vlaštovky na drátě před hlavní táborovou budovou, oči upřené na vrchovatý trakař balíků i dopisů. Na někoho rodiče opravdu nezapomněli a jeho jméno vedoucí vyvolali i třikrát. Pošta se rozdala a pak honem nástup na olympiádu - tak to vypadalo v Krtech u Jesenice na táboře U Zbořeného Mlýna v létě roku 2010. Letos se letní tábor kvůli epidemii nekoná, tak si na něj zavzpomínejte alespoň s archivem Deníku.
48 fotografií

Z ARCHIVU: Při táborové olympiádě létaly vzduchem gumáky

Rakovnicko
Knihovna Karla Dvořáčka Vyškov
V pondělí 11. května 2020 jsme se měli v Knihovně Karla Dvořáčka sejít na tradičním Literárním čaji Klubu přátel KKD s českou spisovatelkou žijící v Austrálii Sabinou Zelenou. Vzhledem k pandemii nemoci Covid-19 to nebylo možné. Přesto jsme našli způsob, jak se "setkat". Díky moderní technologii, tzv. streamingu, jsme uspořádali on-line besedu na facebookovém profilu Knihovny Karla Dvořáčka. Pokud jste nemohli rozhovor sledovat živě, můžete zhlédnout záznam.

Literární čaj podávala Sabina Zelená od protinožců

Čtenář reportér
Sama doma s dětmi, 13. den
/EDITORKA DENÍKU IVANA ZÁBRANSKÁ PÍŠE Z OBCE PIHEL/ Dnešek je posledním dnem manželovy a synovy karantény v Praze. A zítřek tedy posledním dnem nás osamocených holek tady na chalupě u lesa. Prožily jsme tu spoustu nevídaných zážitků, které může přinést snad jedině vypjatá situace, v jaké se teď nachází celá naše země. V neděli tedy pomalu sbalíme naše saky-paky a pojedeme zpátky domů, do Prahy. Naši muži jsou naštěstí v pořádku, ani rýmu na rozdíl od nás nechytili.  
28 fotografií

Sama s dětmi v karanténě. Den třináctý: Samomluva

Ženy
Sama doma s dětmi
/EDITORKA DENÍKU IVANA ZÁBRANSKÁ PÍŠE Z OBCE PIHEL/ Ode dneška si holky bez roušky nesmí hrát ani v naší liduprázdné uličce, natož třeba na dětském hřišti půl kilometru od nás. A jelikož stejně jako 90 procent obyvatel této republiky nemáme nafasované žádné medicínské roušky, které by nás před koronavirem ochránily, musíme se spoléhat na domácí výrobu.
28 fotografií

Sama s dětmi v karanténě. Den čtvrtý: Šití roušek

Ženy
Rok 2020 začali ve Skaličce opět besedami a přednáškami.
Rok 2020 začínáme ve Skaličce opět besedami a přednáškami v salonku místní hospody. Na první jsme se vydali až na Srí Lanku. Paní Knollova ze Svatého Kopečka nám přijela předat zajímavosti a osobní zkušenosti s promítáním fotografií a klipu z této nádherné oblasti.
11 fotografií

Skaličtí cestovali po světě

Čtenář reportér
Ilustrační foto.
Atmosféru blížících se Vánoc navodí od 8 do 15 hodin betlém, poštovní schránka pro Ježíška, stánky s převážně ručně vyráběným zbožím, vánoční ozdoby, šperky, bižuterie, keramika, výrobky ze dřeva a kůže, hračky, výrobky chráněných dílen, jmelí, marmelády, čaje a káva. 

Tip na sobotu 30. listopadu: Vánoční jarmark v Bohumíně

Volný čas
Ilustrační foto.
Atmosféru blížících se Vánoc navodí od 8 do 15 hodin betlém, poštovní schránka pro Ježíška, stánky s převážně ručně vyráběným zbožím, vánoční ozdoby, šperky, bižuterie, keramika, výrobky ze dřeva a kůže, hračky, výrobky chráněných dílen, jmelí, marmelády, čaje a káva. 

Vánoční jarmark v Bohumíně

Volný čas
Nemocnice Strakonice rozsvítila v pondělí 25. listopadu vánoční strom v aromatické zahradě za tónů vánočních písní v podání strakonických trubačů.
Nemocnice Strakonice rozsvítila v pondělí 25. listopadu vánoční strom v aromatické zahradě za tónů vánočních písní v podání strakonických trubačů. Pro hosty byl připraven svařák, čaj i drobné dárky. „Ať vánoční strom přináší pokoj a klid,“ popřál Josef Kalbáč.
19 fotografií

Nemocnice rozsvítila vánoční strom

Strakonicko
Anděl Páně 2 - promítání
Pohádky Anděl Páně 1 a 2 k předvánočnímu času patří. V Kostelci nad Orlicí si je však budete moci 1. prosince od 13 a 17 hodin vychutnat v nevšední atmosféře pod širou oblohou, kde nepřipravené může i trochu zamrazit.

Zimní kino provoní čaj a „svařák“

Volný čas
Výstava Chodbou do socíku v krumlovských klášterech vás vrátí o pěkných pár let zpátky do minulosti.
Umakartová kuchyně, stůl a židle, plastové nádobí, popraskané linoleum, staré vypínače, tuzexový kazeťák, spirála na vaření čaje, to je jen krátký výčet z toho, co uvidíte na velmi speciální výstavě, která je k vidění o víkendu, od 10 do 16 hodin, ve starém bytě u spojovací chodby mezi krumlovskými kláštery a zámkem.
13 fotografií

V socialistickém bytě na vás dýchne hluboká minulost

Českokrumlovsko
Účastníky hodnotili odborní komisaři a v odpoledních hodinách byly vyhlášeny výsledky.
Třináctého listopadu organizovala Integrovaná střední škola Slavkov u Brna společně se svým dlouholetým partnerem - likérkou Metelka a ve spolupráci s Českou barmanskou asociací již devatenáctý ročník barmanské soutěže Metelka Austerlitz Cup a současně čtvrtý ročník soutěže v přípravě čaje a čajových nápojů Teekane Czech Teatenders – Austerlitz Cup. 
2 fotografie

Ve Slavkově uspořádali barmanskou soutěž

Čtenář reportér
Palác princů. Právě do Paláce princů by se měla přesunout knihovna města Ostrova. I když kolem tohoto projektu panovalo napětí, podle radnice se zvýší kapacita a zlepší podmínky.
Oblíbený Dámský klub je dnes odpoledne od 16 hodin na programu Městské knihovny v Ostrově. Zvány jsou dámy, paní a slečny na poklidné setkání nad kávou či čajem. Máte-li chuť probrat pletení, háčkování, sdílet recepty nebo jen tak pobýt ve společnosti, tak určitě přijďte.

Tip na úterý 12. listopadu: Dámský klub zasedá v knihovně

Volný čas
Ilustrační foto
Domky uplácané z hlíny, díry v zemi hluboké a široké tak, že se do nich vejde postel i domácí spotřebiče. Brněnští strážníci se už setkali s nejrůznějšími místy, kde se bezdomovci ve městě ukrývají před mrazem. Od letošního září vyměnilo v Brně 172 lidí bez domova nocování na podobně nehostinných místech za spánek v posteli a v teple. Díky projektu Nocleženka. 
10 fotografií

Noc v teple? Bezdomovci se v Brně kvůli mrazu zakopou i pod zem

Regiony
Páteční trhy na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi.
/FOTOGALERIE/ Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi se stále konají trhy. Zájemci na nich mohou nakoupit nejen nejrůznější pochutiny, ale třeba také květiny, čerstvé výrobky přímo od zemědělců, koření, bylinné čaje, ryby, pečivo nebo sazenice jahod. Trh začíná každý pátek vždy v 7.30 a končí ve 13 hodin.
19 fotografií

Farmářské trhy probíhají stále každý pátek

Boleslavsko