ŠTÍTEK: čaj

Ilustrační foto
Střední Čechy – O týden dřív, než na většině ostatních míst v kraji i jinde v republice, se příznivci ptáků na Kutnohorsku vydají slavit Světový den mokřadů. Ten připadá na sobotu 2. února – a právě na tento den dobrovolníci z celé republiky připravili pro zájemce dvě desítky vycházek na místa u řek či vodních ploch, odkud lze vodní opeřence nejlépe pozorovat. Ve středu o tom informovala Gabriela Dobruská z České společnosti ornitologické.

Zájemci okouknou, jak ptáci tráví mrazivé dny u vody

Z okolí
Velký úspěch se svými výrobky zažívá studentská firma Paletea.
Česká Třebová - Velký úspěch se svými výrobky zažívá studentská firma Paletea založená studenty Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové.

Paletea sbírá body

Orlicko
Ilustrační foto.
Spánková laboratoř Plicního oddělení Krajské nemocnice T. Bati praská ve švech. Lidí s poruchami spánku je totiž čím dál více. Situaci zlepší otevření dalších lůžek v tomto roce.

Přibývá pacientů s poruchami spánku

Slovácko
Jan Palach.
Cheb – Ticho. Zvony. Soucítění. Splynutí. Tak si knihovnice Marie Mudrová z Chebu pamatuje pohřeb Jana Palacha. Studovala tehdy na střední knihovnické škole.

Palachův pohřeb? Ticho...

Chebsko
Filip Konečný s dětmi na lyžích
Lyžař tělem i duší, kterého k tomuto sportu přivedli rodiče, a on v tradici dál pokračuje. Také jeho dvě děti stály na lyžích podobně jako on, už v plenkách. To je Filip Konečný, který je jedním z členů spolku, provozujících Ski areál Potštát. Historie lyžařského areálu se píše od roku 1967, kdy tady byl postaven první vlek.

Lyžařská sezona na Potštátě je v plném proudu

Hranicko
Ilustrační foto.
Hradec Králové - Město Hradec Králové získalo v loňském roce nejvyšší ocenění v rámci soutěže Obec přátelská rodině a seniorům. Součástí tohoto úspěchu jsou i hradecké organizace, které přispívají k lepšímu životu ve městě.

Senioři budou mít v Malšovicích svůj klub

Hradecko
Tříkrálová sbírka v Kutné Hoře.
Kutnohorsko - Tři králové vyrazili, jako již tradičně na začátku roku, do ulic v Kutné Hoře. Lidé je však mohli potkat také v Čáslavi, Poděbradech a okolních obcích v sobotu 5. ledna 2019. „Ve výjimečných případech můžete koledníky na některých místech potkat do 13. ledna,“ uvedla Markéta Machanová, vedoucí střediska A+D.
8 fotografií

Tři králové prošli Kutnou Horou

Kutnohorsko
Tříkrálová sbírka ve Valašském Meziříčí
Marie Olejníková z Hrachovce u Valašského Meziříčí byla u toho, když se zde Tříkrálová sbírka v roce 2001 konala poprvé. „Zpočátku jsem chodila na koledu se sestrami, později se svými dětmi. Dvě starší dcery už mají vlastní skupinu, letos doprovázím sedmiletého syna Honzíka, který si přibral kamaráda a svou sestřenici. Takže začínám nanovo s těmi malými,“ usmívá se pravidelná účastnice tříkrálových pochůzek.
21 fotografií

My Tři králové, jdeme k vám..., neslo se Valašským Meziříčím

Valašsko
Ilustrační foto.
Vánoční svátky a prázdniny školáků, které měly přinést snížení počtu akutních respiračních chorob, strávili mnozí lidé na Přerovsku s teploměrem pod paží a horkým čajem. Podle lékařů nemocných přibylo a nejvíce marodů je mezi malými dětmi. Převažují virózy, nemoci horních cest dýchacích, ale objevily se už i klasické chřipky.

Pozor! Chřipka už klepe na vrata

Přerovsko
Ilustrační foto
Sedlešovice /TIPY NA VÍKEND/ - Novoroční setkání sportovců a dalších vyznavačů aktivního života připravili na sobotní dopoledne u řeky Dyje poblíž sedlešovického mostu nedaleko Znojma. „Akci pořádáme poprvé. Sami se věnujeme cvičením podle metody ledového muže Wima Hofa, která se postupně šíří mezi znojemskými sportovci a dalšími příznivci zdravého životního stylu. Chceme dát dohromady různé skupiny a oslovit i další zájemce,“ přiblížil spoluzakladatel pořádající organizace David Burian.

Otužilci se ponoří do ledové vody, potom si dají teplý čaj s cukrovím

Volný čas
Otevření naučné stezky "Masarykova lípa"
Součástí oslav 100. výročí vzniku republiky bylo v našem městě i otevření naučné stezky "Masarykova lípa", kterého se zúčastnilo téměř sto padesát občanů. Už tehdy padaly návrhy, jak remízku s Masarykovou lípou využívat i během roku. Tak jsme to zkusili a vyhlásili jsme Novoroční výšlap na Masarykovu lípu.
2 fotografie

Tak jsme si na Nový rok v Němčicích pěkně vyšlápli

Prostějovsko
Novoroční pochod v Oslově.
Oslov - Šedesát dva přátel zimní přírody, turistů a silvestrovských nadšenců, dospělých i dětí (z Oslova, Tuklek a Zvíkovského Podhradí), a jeden pes, se první den roku 2019 zúčastnilo dalšího ročníku Novoročního pochodu pořádaného Sborem dobrovolných hasičů a Obecním úřadem v Oslově.
28 fotografií

Pro někoho byl pochod léčebnou kúrou

Písecko
Ilustrační foto.
Kutnohorsko - Také na Kutnohorsku oslaví lidé příchod nového roku aktivně. Vyberou si všichni, kdo mají rádi procházky, i ti, kdo čas rádi tráví aktivněji, než pouhou chůzí.

Nový rok lidé přivítají aktivně

Kutnohorsko
V dalším díle cestopisu našeho spolupracovníka Milana Čejky najedete zážitky z putování od Mrtvého moře k palestinskému Betlému.
Blízký Východ /DÍL VI./ - Jedním z cílů většiny turistických tras v Jordánsku i v Izraeli bývá Mrtvé moře. Cestou k němu z dálnice jsme jen letmo zahlédli pár problematických a patrně ilegálních palestinských osad. Od průvodce jsme se dozvěděli, že izraelská vláda uvažuje o jejich likvidaci. Autobus minul několik stanovišť izraelských vojáků, naštěstí jsme se nějak vyhnuli bezpečnostním kontrolám. Potom už směřujeme k pobřeží Mrtvého moře.
24 fotografií

Od Mrtvého moře do Betléma

Nymbursko
Ilustrační foto.
Rokycany – Poslední den letopočtu není jen o nekončících oslavách. Vyznavači pohybu z Rokycan a okolí si nenechají v pondělí ujít 24. ročník Silvestru na kole.

Silvestr 2018 startuje ze Železné

Rokycansko