ŠTÍTEK: čaj

Zeměžluč okolíkatá.
Problémy se žlučníkem patří k běžným civilizačním chorobám. Příčiny můžete nalézt ve špatné stravování – zařazováním příliš tučných jídlech do jídelníčku a také v každodenním stresu. Zklidnit žlučník můžete také vhodnými bylinami, které slouží jako preventivní a podpůrná léčba.
5 fotografií

Zelená lékárna: Byliny pro zdravý žlučník

Zdraví
Ilustrační foto.
Pojďte se svézt prvním vlakem roku 2019. Plánovaný odjezd je v úterý 1. ledna přesně ve 12 hodin z úzkorozchodného nádraží v Mladějově. Cílovou stanicí je Nová Ves, případně jiný obratový bod, kam se podaří dojet. Čas návratu může být vzhledem ke klimatickým a povětrnostním podmínkám rovněž překvapením.

Úzkokolejka v Mladějově chystá Novoroční jízdu

Svitavsko
Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku
Zredukovat složité společenské problémy na jednoduchou volbu typu "ano/ne". Takový je cíl zaměstnanců Facebooku, kteří vytvářejí pravidla pro mazání obsahu na stejnojmenné sociální síti. Výsledek je ale v některých otázkách zaujatý, obsahuje řadu mezer i vyložených chyb, píše v obsáhlé reportáži deník The New York Times (NYT). Facebook je podle něj daleko mocnějším globálním arbitrem projevu, než sám připouští.
8 fotografií

NYT: Kvůli vlastním chybám se z Facebooku stal velký regulátor veřejné debaty

Svět
Cestující u jízdního řádu. Ilustrační snímek.
Stížnosti obyvatel Karviné na nedostatek tištěných jízdních řádů trvají už minimálně dva týdny. Náklad prvního výtisku byl 1200 kusů, a byl okamžitě rozebrán. A protože dotisk v podobě dalších 1500 kusů se rychle rozprodal, nechala společnost KODIS vytisknout dalších 1500 kusů.

KODIS nechá tisknout další jízdní řády

Karvinsko
Ilustrační foto.
Úlibice – Sedmý ročník celostátní předvánoční sbírkové akce Krabice od bot přinesl rekordní počet obdarovaných dětí i obrovský zájem veřejnosti. Mezi děti z chudých rodin letos pod vánoční stromečky putovalo dvacet osm tisíc dárků.

Do úspěšné sbírky se zapojili i školáci z Úlibic

Jičínsko
I letos slavnou mši zazpíval sbor poděbradského gymnázia.
Poděbrady - Zcela zaplněný kostel Povýšení svatého Kříže, tři poděbradské pěvecké sbory, orchestr Gymnázia Jiřího z Poděbrad a vánoční atmosféra ještě povznesená úvodním slovem probošta Vladimíra Hronka. Taková byla tradiční kulisa jedenáctého provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v Poděbradech pod taktovkou sbormistra Tomáše Pergela.
4 fotografie

Rybova mše zněla v Poděbradech pojedenácté

Volný čas
Ilustrační fotografie.
Hradec Králové - Je to zmar, další zádrhel. Stavba fotbalové arény v Hradci Králové se opět zatrhla. Po podzimních komunálních volbách bylo o další tři měsíce odsunuto vypsání tendru na zhotovitele stavby, jež se chystá snad desítky let.

Černá mračna nad „Malšákem“: Je tu další odklad

Fotbal
Kamila Brotánková je propagátorkou zdravé stravy a zdravého životního stylu.
/ROZHOVOR/ Nad tím, co jí, se Kamila Brotánková z Řásné nedaleko Telče pořádně zamyslela v době, kdy ji trápily ekzémy a nemohla se jich nijak zbavit. Zjistila, že je závislá na cukru. Když ho ze svého jídelníčku vynechala, zmizely ekzémy i další potíže. Začala se naplno věnovat zdravé stravě a zdravému životnímu stylu a nyní své zkušenosti předává dál.
7 fotografií

Ten, kdo vám může nejvíce pomoci, jste vy sami, říká Kamila Brotánková

Za jídlem
Koledy a přátelské setkání.
Jičín - Přijede zelené auto, neseme košík a krabici s betlémem, dostrojíme stromeček, rozsvěcíme svíčky na kamenném zábradlí. Vítr je sfoukne, zapalovač přestává fungovat. Už se nezlobíme, to je přece každý rok. Jen Renata si pamatuje kolik těch každých roků bylo.
12 fotografií

Zpívání ve Valdštejnské lodžii

Volný čas
Kořeny pampelišky lékařské
Zadržování vody v těle je stále častějším jevem. Souvisí s nedostatkem pohybu, civilizačními nemocemi, užíváním antikoncepce, přemírou solení, ale i příjmem vyššího množství cukru a přemírou nevhodné stravy, ale také s narůstajícím věkem.

Zelená lékárna: Osm nejlepších bylin na odvodnění

Zdraví
Na Štědrý den dopoledne nalévali dobrovolníci ve Znojmě polévku. Dobrovolné příspěvky pomohly chudým dětem.
Znojmo – Rybí, čočkovou, zelnou a gulášovou polévku ochutnávali stovky lidí v pondělí do poledne při tradiční Štědrovce na znojemském Masarykově náměstí. Přikousnout mohli vánočku a na zahřátí jim pořadatelé z neformálního spolku Přátelé ze Starého města v příjemném štědrodenním dopoledni nabízeli čaj a svařené víno.
23 fotografií

Obrazem: Štědrovkou pomohli chudým rodinám

Znojemsko
Výstava betlémů a sáněk, která má díky svému prostředí neopakovatelnou atmosféru, je k vidění na zámku v Třebešicích nedaleko Divišova.
Třebešice /FOTOGALERIE/ - Výstava betlémů a sáněk, která má díky svému prostředí neopakovatelnou atmosféru, je k vidění na zámku v Třebešicích nedaleko Divišova. Betlémy, které jsou umístěné jak v bývalé konírně citlivě restaurovaného třebešického zámku, tak v přízemí hlavní budovy, vystavují majitelé, rodina Valdova, každoročně. Letos už popáté.
66 fotografií

Výstava betlémů a sáněk na zámku v Třebešicích láká návštěvníky

Volný čas
Ilustrační foto
Kladensko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Kladensko
Ilustrační foto
Mělnicko - Ryba. Řízek. Salát. Chlebíčky. Cukroví. Zní to dobře. Oči by chtěly, ale pak se může stát, že žlučník řekne „ne“ - a problém je na světě. Třeba v podobě žlučníkového záchvatu. Vánoce tak můžou nabrat podoby, která má do míru a klidu dost daleko. Čemu se u štědrovečerní tabule vyhnout, na co si dát pozor?

Žlučníkový záchvat je nepřítelem Vánoc. Jak se mu vyhnout?

Mělnicko
Ilustrační foto.
Nymbursko - Jedním z vyvrcholení Štědrého dne bývá pro řadu lidí návštěva Půlnoční mše. Na tuto akci chodí do kostela i lidé, kteří za celý rok do svatostánku nezavítají. Ze zaplněných kostelů mívají radost duchovní. Připravili jsme pro čtenáře malý přehled Půlnočních mší v letošním roce. Tak, jak jsme je dohledali ve městech na stránkách radnic, církví či dalších organizací.

Přehled Půlnočních mší: v Poděbradech opět pod širým nebem

Nymbursko
Vánoční sbírka pro Barboru: předání dárků klientům Domova Barbora v Kutné Hoře.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Od 28. listopadu do 19. prosince se kutnohorská průmyslová škola stala místem, kam mohli lidé odevzdávat věci do Sbírky pro Barboru. „Kolik věcí jsme vybrali, můžete vidět na fotografiích. Jsem velmi rád, že jsme mohli pomoci klientům Domova Barbora v Kutné Hoře, a všem děkuji, že přispěli," zdůraznil ředitel vzdělávacího zařízení Josef Treml.
6 fotografií

Vánoční sbírka pro Barboru: klienti domova měli z darů velkou radost

Kutnohorsko
Ilustrační foto
Litomyšl – Máte poslední možnost navštívit výstavu skleněných a korálkových ozdob v zámeckém sklepení. Vánoce se Sněhulákem trvají do 23. prosince.

Sněhulák opustí brzy sklepení

Svitavsko